Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dobrowolna zapłata a podział sumy z egzekucji

  wypłacić pieniądze tylko jednemu wierzycielowi wskazanemu przez dłużnika? Czy każdą wpłatę dłużnika powinien podzielić zgodnie z art.1023 § 2 k.p.c.? Zgodnie z powołanym w pytaniu art. (...)

 • Koszty egzekucji, a dobrowolne spłacenie długu

  wystarcza na pełne ich pokrycie. W takiej sytuacji interesy wierzycieli pozostają w kolizji i konieczne jest sporządzenie planu podziału uzyskanej sumy między wierzycieli (art. 1023 § 2 k.p.c.). (...)

 • Obowiązkowe sporządzenie inwentarza

  przyjęty z dobrodziejstwem inwentarza (art. 1023 § 2 kc). Zgodnie z art. 644 kpc jeżeli złożono oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a inwentarz nie (...)

 • Porada prawna na temat art 1023 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 1023 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Hipoteka ustawowa a przejęcie nieruchomości

  kpc dotyczących podziału ceny uzyskanej z egzekucji (art. 1023 i następne kpc) Paragraf 2 ustanawia jednak wyjątki od zasady wygaśnięcia tych praw. Zgodnie z tym przepisem (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  wskażą dopiero wówczas możliwa będzie eksmisja do wskazanej przez gminę noclegowni lub schroniska (art. 4 u.o.p.l. w zw. z art. 1064 par. 4 k.p.c.). Należy jednak pamiętać, (...)

 • Licytacja lokalu we wspólnocie mieszkaniowej

  drugie, środki uzyskane ze sprzedaży lokalu nie trafiają w całości do jego byłego właściciela, ale są dzielone między wierzycieli na zasadach określonych w art. 1023 i nast. k.p.c. (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  postępowaniu rozwodowym zastosowanie znajdują, z mocy art. 445 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego (dalej: k.p.c.), a w poprzednim stanie prawnym z mocy art. 443 § 2 k.p.c., przepisy (...)

 • Interwencja uboczna w procesie

  niesumiennym lub oczywiście niewłaściwym postępowaniem (art. 103 § 1 K.p.c.). Za zgodą stron interwenient uboczny może wejść na miejsce strony, do której przystąpił (art. (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  art. 401 pkt 2 k.p.c. Natomiast niedoręczenie pozwanemu wydanego nakazu zapłaty (wraz z odpisami pozwu i dołączonych doń dokumentów - art. 491 § 3 k.p.c. w brzmieniu (...)

 • Czy w planie podziału sumy uzyskanej z egzekucji powinien być uwzględniony VAT?

  egzekucyjnych zgodnie z art. 1025 § 1 pkt 1 k.p.c. lub w należnościach przewidzianych w art. 1025 § 1 pkt 7 k.p.c. oraz czy brak wystawienia przez Komornika Faktury VAT przewidzianej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAJĘCIE WYNAGRODZENIA I KONTA BANKOWEGO!

  Mam pytanie czy komornik moze zajac mi konto bankowe na ktore przechodzi moja wypłata i alimenty na dzieci. Zaznaczam że nie mam innych wpływów ani (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane