Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty sądowe w sprawach z prawa pracy

  z mocy samej ustawy, a w innych zaś sytuacjach dopuszczalne jest przyznanie zwolnienia na podstawie stosownego postanowienia sądu, wydanego w konkretnej sprawie. Zgodnie z art. 463 § 1 kpc pracownik

 • Zażalenie do Sądu Najwyższego

  Od kiedy obowiąują zmiany w K.p.c.?Ustawa z dnia 19 marca 2009 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego weszłą w życie 22 maja 2009 r.Na co można się żalić do Sądu Najwyższego

 • Złożenie przysięgi przez świadka

  , po pouczeniu go o znaczeniu tego aktu. Przyrzeczenie musi być odebrane od świadka bezpośrednio przed rozpoczęciem składania zeznań w formie określonej w art. 268 i 269 kpc. Złożenie (...)

 • Opinia prawna na temat art 101kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 101kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cofnięcie pozwu

  postępowania trafia również do dłużnika? Opisana przez Pana czynność została uregulowana w art. 203 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego.   art. 203 k.p.c. § 1. Pozew (...)

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  spadkodawcy (sąd spadku -podstawa prawna: art. 628 kodeksu postępowania cywilnego, dalej: kpc), wydając postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku w postępowaniu nieprocesowym, lub notariusz, (...)

 • Sposób postępowania sądu w przypadku sprawy o zniesienie współwłasności nieruchomości

  .) decydujący jest stan prawny i faktyczny istniejący w chwili dokonywania zniesienia współwłasności (podziału majątku wspólnego). Nakaz ten, wynikający także z art. 316 § 1 k.p.c., (...)

 • Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia

  ; 1. k.p.c/ skarga, prawomocne, orzeczenie, niezgodność

 • Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia nieruchomości

  zamieszkania lub siedziby stron oraz przedmiotu sporu (art. 126 § 1 i 2 kpc).Do wniosku konieczne będzie dołączenie odpisów księgi wieczystej nieruchomości. Niezbędnym jest także (...)

 • Rozliczenie nakładów między małżonkami po ustaniu wspólności majątkowej

  z majątku wspólnego na majątek osoby trzeciej, przy czym osoba ta nie jest zainteresowana w rozumieniu art. 510 § 1 k.p.c. (uchwała SN z 3 kwietnia 1970 roku, III CZP 18/70, OSNCP

 • Załączniki do pozwu

  załączników powinien Pan załączyć jego odpis wraz z potwierdzeniem jego zgodności z oryginałem.Zgodnie z regulacją art. 128 § 1 k.p.c. do pisma procesowego należy dołączyć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • komentarze do art.416.1 KPc

  Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)

 • Zeznania w trybie art.304 kpc

  Czy strona zeznajca w trybie art.304 kpc (proces przed sadem rodzinnym) moze odpowiadac karnie za skladanie falszywych zeznan? Czy pouczenie o odpowiedzialnosci (...)

 • Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

  Jak interpretować : § 3. Jeżeli w samym tytule egzekucyjnym nie postanowiono, że w razie dokonania zmiany sprzecznej z obowiązkiem dłużnika wierzyciel (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane