Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Załączniki do pozwu

  załączników powinien Pan załączyć jego odpis wraz z potwierdzeniem jego zgodności z oryginałem.Zgodnie z regulacją art. 128 § 1 k.p.c. do pisma procesowego należy dołączyć (...)

 • Koszty sądowe a koszty procesu

  kosztami. Zgodnie z art. 98 § 2 k.p.c.  Do niezbędnych kosztów procesu strony reprezentowanej przez adwokata zalicza się wynagrodzenie, jednak nie wyższe niż stawki opłat określone (...)

 • Pozew o umieszczenie sprostowania - nowy redaktor

  , należy zastosować przez analogię art. 194 § 3 k.p.c.: Jeżeli okaże się, że powództwo o to samo roszczenie może być wytoczone przeciwko innym jeszcze osobom, które nie (...)

 • Opinia prawna na temat art 101kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 101kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Liczy się dzień nadania przekazu

  art. 165 § 2 k.p.c.). Zdaniem SN domniemanie to należy odnieść także do uiszczenia opłaty sądowej przekazem pocztowym, zwłaszcza że potwierdzenie jego dokonania ma moc dokumentu (...)

 • Środki odwoławcze przysługujące uprawnionemu od decyzji organu rentowego

  sąd okręgowy - sąd pracy i ubezpieczeń społecznych, w którego okręgu strona odwołująca się ma miejsce zamieszkania. Zgodnie jednak z art. 477 z ind. 8 k.p.c., do właściwości sądów

 • Zabezpieczenie orzeczenia sądu hipoteką przymusową

  art. 781 z ind. 1 k.p.c. sąd ma 3 dni od dnia doręczenia (złożenia) pisma na opatrzenie tytułu klauzulą wykonalności. Dla ustanowienia hipoteki konieczne jest również złożenie w sądzie

 • Uzupełnienie apelacji

  apelacji. Komentatorzy doktryny słusznie podkreślają, że za takim stanowiskiem przemawia obecnie dodatkowo także art. 505 [9] § 2 kpc, z którego wprost wynika, że niedopuszczalne jest (...)

 • Sprzedaż działki bez założonej księgi wieczystej

  . 626[8] §10 k.p.c.).Czas oczekiwania na założenie księgi wieczystej zależy od obciążenia wydziału wieczystoksięgowego sądu. Może on wynieść kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. nieruchomość

 • Sąd może poprawić wyliczenie kosztów egzekucji komorniczej

  komornika w przedmiocie kosztów egzekucji cywilnej? Odpowiedzi na to pytanie daje niedawna uchwała Sądu Najwyższego, w której stwierdził on, co następuje: Sąd może na podstawie art. 759 § 2 K.p.c. (...)

 • Przedawnienie tytułu wykonawczego

  1999 r. sąd rejonowy wydał w tej sprawie tytuł wykonawczy. W ubiegłym miesiącu komornik na podstawie art. 824 § 1 pkt 3 kpc umorzył postępowanie i zwrócił wierzycielowi tytuł wykonawczy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • komentarze do art.416.1 KPc

  Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)

 • Zeznania w trybie art.304 kpc

  Czy strona zeznajca w trybie art.304 kpc (proces przed sadem rodzinnym) moze odpowiadac karnie za skladanie falszywych zeznan? Czy pouczenie o odpowiedzialnosci (...)

 • Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

  Jak interpretować : § 3. Jeżeli w samym tytule egzekucyjnym nie postanowiono, że w razie dokonania zmiany sprzecznej z obowiązkiem dłużnika wierzyciel (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane