Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Informowanie wierzyciela przez organ egzekucyjny

  tytułem wykonawczym może żądać od organu egzekucyjnego (sąd rejonowy czy komornika), który prowadzi egzekucję lub który jest właściwy do jej prowadzenia według przepisów kpc, informacji o tym (...)

 • Dochodzenie pozostałej części roszczenia

  wydania nakazu zapłaty były złożone do sądu w oryginałach (chyba że w zgodnie z dyspozycją art. 485 par. 4 kpc ich zgodność z oryginałem jest poświadczona przez notariusza albo występujących (...)

 • Odpowiedzialność wspólników spółki jawnej

  jedynie z samą egzekucją zasądzonego roszczenia. Zgodnie zresztą z art. 778[1] kpc tytułowi egzekucyjnemu wydanemu przeciwko spółce jawnej klauzulę wykonalności przeciwko wspólnikom sąd (...)

 • Opinia prawna na temat art 101kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 101kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powództwo o rozwód - odpowiedź na pozew

  ;Odpowiedź na pozew, jako pismo procesowe, powinno spełniać wymagania formalne przewidziane w art. 126 Kodeksu Postępowania Cywilnego (kpc). W świetle przepisów Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego (...)

 • Dopuszczalność zmiany treści wnoszonego sprzeciwu

  , gdzie pozwany jest reprezentowany przez adwokata to mogą zostać uzupełnione również inne braki formalne, które dostrzeże wnoszący poza oczywiści brakiem stosownej opłaty z uwagi na treść art. (...)

 • Odszkodowanie za naruszenie prawa własności

  odszkodowania za używanie mojej działki? Wspomniane przez Panią pisma wystosowane do ZE z żądaniem usunięcia linii są dokumentami prywatnymi w rozumieniu art. 245 Kodeksu Postępowania Cywilnego (kpc) (...)

 • Mediacja w sprawach gospodarczych

  druga stroną. Czy w takim przypadku możemy wystąpić do sądu z wnioskiem o wyznaczenie mediatora sądowego w celu porozumienia się? Zgodnie z § 1 art. 183 [8] kpc „sąd aż do zamknięcia (...)

 • Zakres udzielonego pełnomocnictwa

  zlecenia (art. 87 par. 1 kpc). Gdy chodzi zaś o wzajemne relacje pomiędzy pojęciem umocowania a pełnomocnictwem, to ich zakres pokrywa się. Pełnomocnictwo udzielone przez określony podmiot (...)

 • Zakaz zbywania nieruchomości

  był należycie umocowany.  Jeżeli chodzi o możliwość uchylenia tego postanowienia to zgodnie z art. 742 § 1 kpc, obowiązany może w każdym czasie żądać uchylenia lub zmiany prawomocnego (...)

 • Pełnomocnik w procesie cywilnym

  określa katalog podmiotów, które mogą być pełnomocnikami w postępowaniu cywilnym. Art. 87 par. 1 i 2 kpc stanowi, że pełnomocnikiem może być adwokat lub radca prawny, a w sprawach własności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • komentarze do art.416.1 KPc

  Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)

 • Zeznania w trybie art.304 kpc

  Czy strona zeznajca w trybie art.304 kpc (proces przed sadem rodzinnym) moze odpowiadac karnie za skladanie falszywych zeznan? Czy pouczenie o odpowiedzialnosci (...)

 • Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

  Jak interpretować : § 3. Jeżeli w samym tytule egzekucyjnym nie postanowiono, że w razie dokonania zmiany sprzecznej z obowiązkiem dłużnika wierzyciel (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane