Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnik w procesie cywilnym

  określa katalog podmiotów, które mogą być pełnomocnikami w postępowaniu cywilnym. Art. 87 par. 1 i 2 kpc stanowi, że pełnomocnikiem może być adwokat lub radca prawny, a w sprawach własności (...)

 • Dołączenie pełnomocnictwa do akt

  Co jest rozumiane pod pojęciem „pierwszej czynności procesowej”? (art. 89§1 kpc: „Pełnomocnik obowiązany jest przy pierwszej czynności procesowej dołączyć do akt sprawy

 • Egzekucja a niewiedza o miejscu pobytu dłużnika

  Pańskiego  udziału w samochodzie, o ile zostanie powołany kurator dla nieznanego z miejsca pobytu. Zgodnie z art.  802 kpc, jeżeli miejsce pobytu dłużnika nie jest znane, sąd ustanowi (...)

 • Opinia prawna na temat art 101kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 101kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wstąpienie uczestnika do sprawy

  praw dotyczy wynik postępowania, może on wziąć udział w każdym stanie sprawy aż do zakończenia postępowania w drugiej instancji. Fakt, iż PCPR jest  zainteresowanym w danej sprawie wynika z art. (...)

 • Odszkodowanie za zwłokę sprzedającego

  .777 par.1 pkt.4 kpc. Nie posiadamy zapisu o karze umownej za zwłokę. Wiem jednak, iż należy nam się odszkodowanie za zwłokę w wydaniu przedmiotowej nieruchomości. Czy na pewno należy nam się odszkodowanie

 • Udostępnienie danych

  Czy sąd musi podać podstawę prawną na której opiera swoje żądanie skierowane do uczelni o udostępnienie adresu studenta? Zgodnie z art. 248 kpc, każdy obowiązany jest przedstawić na (...)

 • Licytacja mieszkania a jego lokatorzy

  . 947 § 1 pkt 5 kpc). Podstawowym problemem jest stwierdzenie, na jakiej podstawie konkubina i dzieci zajmują mieszkanie. Sytuacja nie powinna rodzić problemów, jeżeli wspomniane wyżej osoby zostały

 • Uprawnienia i obowiązki dostawcy (wykonawcy) w zamówieniach publicznych (stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004 r.)

  została wybrana, może sądownie dochodzić, na podstawie art. 64 k.c. oraz 1047 k.p.c., orzeczenia zastępującego oświadczenie woli. Jeżeli jednak zawarcie umowy stało się dla oferenta niekorzystne

 • Aliemnty a praca za granicami Polski

  powyższym przypadku jest sąd angielski. Podstawę prawną jurysdykcji sądów polskich w sprawach o alimenty stanowi art. 1103 pkt 3 kpc, który stanowi, że sprawy nie wymienione w tytule poprzedzającym

 • Egzekucja z ruchomości a współwłasność

  wartość dochodzonego przez wierzyciela roszczenia oraz kosztów postępowania egzekucyjnego dłużnik może bronić się skargą na czynności komornika zarzucając mu naruszenie art. 845§3 kpc.  Egzekucja (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • komentarze do art.416.1 KPc

  Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)

 • Zeznania w trybie art.304 kpc

  Czy strona zeznajca w trybie art.304 kpc (proces przed sadem rodzinnym) moze odpowiadac karnie za skladanie falszywych zeznan? Czy pouczenie o odpowiedzialnosci (...)

 • Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

  Jak interpretować : § 3. Jeżeli w samym tytule egzekucyjnym nie postanowiono, że w razie dokonania zmiany sprzecznej z obowiązkiem dłużnika wierzyciel (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane