Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymuś na dłużniku wykonanie orzeczonej czynności, czyli egzekucja świadczeń niepieniężnych

  , poz. 296 ze zmianami). egzekucja, areszt, grzywna, komornik, sąd, widywanie, czynność, zaniechanie

 • Będzie areszt domowy oraz dozór elektroniczny dla pedofilów

  może upłynąć trochę czasu, tym bardziej, że zbliżają się wybory parlamentarne. Grzegorz Pawelec, e-prawnik.pl areszt domowy, tymczasowe aresztowanie, pedofil, dozór elektroniczny

 • Zamiast w więzieniu zamkną ich w domu

  funkcjonowania;5. odbieranie połączeń telefonicznych przychodzących do stacjonarnego urządzenia monitorującego. Ministerstwo dopuszcza kilka sytuacji, w których podejrzany będzie mógł opuścić (...)

 • Porada prawna na temat areszt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat areszt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Międzyinstancyjny areszt tymczasowy

  ? Czy ten areszt także jest zaliczany w poczet kary? Czy nie, i jest już traktowany jako odbywanie kary? Podstawą zastosowania aresztu przez sąd w postępowaniu jurysdykcyjnym po wydaniu pierwszego

 • Jakie są prawa tymczasowo aresztowanego w postępowaniu karnym?

  karnego (k.p.k.); ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (k.k.). tymczasowo aresztowany, prawo do obrońcy, areszt tymczasowy, środek zapobiegawczy, oskarżony, podejrzany, tymczasowe

 • Ostrożnie z fajerwerkami!

  takich materiałów; sankcje: areszt od 5 do 30 dni, grzywna od 20 do 5.000 zł albo nagana. Wymagania dla fajerwerków Wymagania prawno-techniczne, jakie powinny spełniać wyroby pirotechniczne

 • Tymczasowo aresztowany częściej się odwoła

  to nie zgodził. Jeśli po zażaleniu prokuratora sąd odwoławczy zdecydował się jednak na areszt tymczasowy, to aresztant nie mógł się odwołać od takiej decyzji. Znowelizowany kodeks karny (...)

 • Odwieszenie wykonania kary pozbawienia wolności

  on aresztowany, to areszt zostanie zaliczony na poczet późniejszej odwieszonej kary. Jeśli areszt był zasadny, to nie ma również podstaw do żądania odszkodowania za tymczasowe aresztowanie. (...)

 • Tymczasowe aresztowanie a status bezrobotnego

  może wykonywać określonego rodzaju pracy. bezrobotny, bezrobocie, praca, dozór policyjny, areszt tymczasowy

 • Kodeks wykroczeń

  aresztem a inną karą, areszt można orzec tylko wtedy, gdy czyn popełniono umyślnie, a zarazem za orzeczeniem kary aresztu przemawia waga czynu lub okoliczności sprawy świadczą o demoralizacji sprawcy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przedłużenie aresztu

  Witam, jak wygląda kwestia przedłużania aresztu? Czy w przypadku, gdy aresztowany ma adwokata, to czy zosatnie on powiadomiony o tym, że został złożony (...)

 • Areszt Domowy - Zlamanie Aresztu

  Witam mam znajomego który ma Areszt domowy...Ostatnio w byłam u niego w odwiedzinach...Ale od paru dni nie mam z nim kontaktu, nie ma go na nk,Ma też (...)

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była (...)

 • Jak umorzyc grzywne?

  Dostalem grzywne w wysokosci 800pln i koszty 130pln przebywajac w zakladzie karnym w 2008 roku zaocznie za art92,2 po wyjsciu z zk po dwoch tygodniach (...)

 • wyrok a areszt

  Re: Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić? Witam .Ja ciekawa jestem jednego moj maz od czerwca br jest tymczasowo aresztowany sprawa odbyla sie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane