Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  karze aresztu, grzywny albo karze nagany. § 5. Kto w inny sposób nieostrożnie obchodzi się z ogniem, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany. § 6. Kto zostawia małoletniego do lat (...)

 • Wymuś na dłużniku wykonanie orzeczonej czynności, czyli egzekucja świadczeń niepieniężnych

  kwoty 100.000 zł. Czy za nie wykonanie obowiązku dłużnik może trafić do aresztu? TAK. Sąd wymierzając grzywnę orzeka jednocześnie o zamianie grzywny na areszt na wypadek niezapłacenia. (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  okres do 3 lat. § 3. Na postanowienie w przedmiocie rozłożenia grzywny na raty przysługuje zażalenie.”Art. 50. § 1. Sąd odwołuje rozłożenie grzywny na raty, jeżeli ujawniły (...)

 • Porada prawna na temat areszt zamiast grzywny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat areszt zamiast grzywny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Będzie areszt domowy oraz dozór elektroniczny dla pedofilów

  Areszt domowy zamiast aresztu tymczasowego oraz dozór elektroniczny dla pedofilów – to podstawowe zmiany jakie przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości w projekcie nowelizacji

 • Kodeks karny skarbowy

  pozbawienia wolności:1) do 6 miesięcy albo karę ograniczenia wolności, jeżeli przestępstwo skarbowe jest zagrożone tylko karą grzywny do 360 stawek dziennych, co nie wyłącza wymierzenia także (...)

 • Kodeks karny

  kary.§ 2. Grzywny nie orzeka się, jeżeli dochody sprawcy, jego stosunki majątkowe lub możliwości zarobkowe uzasadniają przekonanie, że sprawca grzywny nie uiści i nie będzie jej można (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  sprawca grzywny nie uiści i nie będzie jej można ściągnąć w drodze egzekucji.§ 3. Jeżeli przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nie przekraczającą 5 lat, sąd może orzec (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  całkowitego wykonania grzywny albo odbycia przez skazanego w całości zastępczej kary pozbawienia wolności. Art. 50. § 1. Sąd odwołuje odroczenie wykonania grzywny lub rozłożenia jej na raty, (...)

 • Kara za złośliwe niepokojenie według kodeksu wykroczeń

  (bez orzekania pozostałych dwóch kar). kara, wykroczenie, grzywna, areszt, niepokojenie, złośliwe, błąd, obowiązek pracy, orzeczenie, sąd

 • Przestępca szybciej trafi do więzienia

  blokują szybką ściągalność grzywien i należności sądowych oraz wydłużają postępowanie wykonawcze. – Skazani na karę grzywny zamiennie korzystają z odroczenia grzywny i rozłożenia (...)

 • Zamiast w więzieniu zamkną ich w domu

  funkcjonowania;5. odbieranie połączeń telefonicznych przychodzących do stacjonarnego urządzenia monitorującego. Ministerstwo dopuszcza kilka sytuacji, w których podejrzany będzie mógł opuścić (...)

 • Międzyinstancyjny areszt tymczasowy

  wolności lub dwóm dziennym stawkom grzywny. W związku z tym, iż orzeczenie w sprawie nie jest jeszcze prawomocne, kara nie podlega faktycznemu wykonaniu. W niniejszej sytuacji zastosowanie znajduje

 • Zamiana grzywny na karę pozbawienia wolności

  kodeksu postępowania cywilnego o postępowaniu egzekucyjnym. W postępowaniu cywilnym, sąd wymierzając karę grzywny-orzeknie jednocześnie - na wypadek niezapłacenia - zamianę grzywny na areszt, (...)

 • Niezapłacenie grzywny nałożonej w postępowaniu cywilnym

  grzywny sąd może – uwzględniając wniosek wierzyciela – zarządzić wykonanie aresztu, licząc jeden dzień aresztu od 5 do 150 zł grzywny. Ogólny czas trwania aresztu nie może (...)

 • Skutki upadłości co do osoby upadłego - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  grzywnę, sąd orzeknie jednocześnie - na wypadek nieściągnięcia – zamianę grzywny na areszt, licząc jeden dzień aresztu od pięciu złotych do stu pięćdziesięciu złotych grzywny. (...)

 • Ilość stawek dziennych ma znaczenie

  skorzystał, a uwzględniając rzekomo wniosek o skazanie orzekł jednak w kwestii grzywny odmiennie, przyjmując jako wysokość stawki dziennej grzywny kwotę 10 zł, zamiast wskazanej we (...)

 • Odwieszenie wykonania kary pozbawienia wolności

  on aresztowany, to areszt zostanie zaliczony na poczet późniejszej odwieszonej kary. Jeśli areszt był zasadny, to nie ma również podstaw do żądania odszkodowania za tymczasowe aresztowanie. (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  jako strona w charakterze oskarżyciela posiłkowego obok oskarżyciela publicznego lub zamiast niego.Art. 26. § 1. O przesłaniu wniosku o ukaranie oskarżyciel publiczny zawiadamia ujawnionego

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  uzyskać ich nie może. Gdy organ uzna za konieczne przejrzenie oryginału dokumentu, może wystąpić o jego dostarczenie. § 2. Zamiast oryginału dokumentu strona może złożyć odpis dokumentu, jeżeli (...)

 • Ostatnia chwila na uzupełnienie wpisu w KRS!

  - na wypadek niezapłacenia - zamiany grzywny na areszt (licząc jeden dzień aresztu od pięciu złotych do stu pięćdziesięciu złotych grzywny).Jeżeli ww. środki nie spowodują złożenia (...)

 • Największa reforma prawa karnego od 1927 r.

  % wynagrodzenia za pracę w stosunku miesięcznym na cel społeczny wskazany przez sąd. 6. Zwiększenie skuteczności kary grzywny. Orzekanie kary grzywny nie będzie zależne od sytuacji materialnej (...)

 • Można dobrowolnie poddać się odpowiedzialności za przestępstwo skarbowe

  wykroczenia skarbowego nie budzą wątpliwości. Wniosek organu o udzielenie sprawcy przez sąd zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności kierowany jest do sądu zamiast aktu oskarżenia. (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  , a w braku takich stron - przed wysłaniem zawiadomienia o terminie posiedzenia,  zażalenia na postanowienie w przedmiocie ukarania grzywną albo aresztem, zamiany grzywny na areszt albo w

 • Milion mandatów do skasowania. Były bezprawne

  , przypadki działania poza prawem i dbania o zwiększanie zysków gminy, zamiast o prawa właścicieli samochodów. – Strażnicy nielegalnie nakładali grzywny na kierowców (...)

 • Kara dla sąsiada, którego pies swoim uciążliwym szczekaniem zakłóca porządek publiczny

  może zostać kara grzywny. Art. 24 par. 1 k.w. Wskazuje, że wymierza się ja w granicach od 20 do 5000 zł. kara, sąsiada, pies, uciążliwym, szczekaniem, narusza, porządek, publiczny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • grzywna zamieniona na areszt

  Witam mam pytanie mój znajomy w roku 2011 dostał prace społeczne które w późniejszym terminie zostały mu zamienione na grzywnę. Tej grzywny nie (...)

 • Jak umorzyc grzywne?

  Dostalem grzywne w wysokosci 800pln i koszty 130pln przebywajac w zakladzie karnym w 2008 roku zaocznie za art92,2 po wyjsciu z zk po dwoch tygodniach (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane