Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Legalizacja dokumentów sporządzonych w RPA

  W RPA zostaje zawarty akt notarialny. Czy RPA jest stroną Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych? Jeżeli nie, jakie czynności trzeba dokonać aby był (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w RPA

  urzędzie skarbowym właściwym ze względu na moje ostatnie miejsce zamieszkania w Polsce. W rozliczeniu uwzględniłam dochody osiągnięte w RPA - ze względu na to, że osiągnęłam (...)

 • Jak uzyskać poświadczanie dokumentów urzędowych przeznaczonych do obrotu prawnego za granicą – apostille?

  Rzeczpospolita Polska zniosła lub uprościła legalizację lub zwolniła z legalizacji dokumenty w sprawach objętych zakresem tych umów.  Kto wydaje apostille w stosunku (...)

 • Porada prawna na temat apostille w rpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat apostille w rpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Forma właściwa pełnomocnictw zagranicznych

  dokonywana w Polsce, optymalnym rozwiązaniem jest z reguły poddanie pełnomocnictwa prawu polskiemu, sporządzenie go w formie przewidzianej przez przepisy obowiązujące w Polsce i przez (...)

 • O czym powinien wiedzieć cudzoziemiec zamierzający uczyć się w Polsce?

  podjęcia // studiów drugiego stopnia w państwie, w którym został wydany, uznanym, zgodnie z przepisami w // sprawie nostryfikacji dyplomów (...)

 • Wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów

  uregulowania w tym zakresie? W istocie, w dniu 15 października 2004 r. Prezydent RP ratyfikował Konwencję sporządzoną w Hadze w dniu 5 października 1961 r., znosząca wymóg (...)

 • Pełnomocnictwo z klauzulą apostille

  kredytu i ustanowienia hipoteki opatrzonego klauzulą apostille. Nadmienić chcę, że w 2005 roku do tej samej czynności wystarczyło pełnomocnictwo bez tej klauzuli. Czy do ustanowienia hipoteki (...)

 • Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  będącym kandydatem na wychowawcę lub kierownika formy wypoczynku. Zwolnienie będących wolontariuszami kandydatów na kierowników lub wychowawców wypoczynku z opłaty (...)

 • Podział spadku w kraju a rodzina w USA

  podpisać umowę notarialną o dziale spadku po ojcu czy o zniesieniu współwłasności mieszkania ? W jaki sposób mam podpisać taką umowę, jeśli siostra czasowo przebywa w USA i nie zamierza (...)

 • Pełnomocnictwo wydane za granicą

  , pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie. § 2. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie. W stosunkach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • malzenstwo z obywatelem Afryki Poludniowej

  Witam, chce wziac slub z obywatelem Poludniowej Afryki i chcialabym prosic o pomoc w odpowiedzi na pytanie: jakie prawa bedzie on mial po slubie ze mna? (...)

 • pełnomocnictwo, dyspozycja na wypadek śmierci, apostille

  Witam i na początku bardzo proszę o pomoc. Najpierw może przedstawie swoją sytuacje. Na początku grudnia 2005 roku zostałam upoważniona jednorazowo (...)

 • Apostille

  Mam pytanie odnośnie transakcji międzynarodowej, jakie koszty legalizacji należy brać pod uwagę? Czy są one stałe, jeśli nie to od czego uzależnione? (...)

 • obywatelstwo polskie dla potomków emigrantów

  witam w 1940 roku moi krewni zostali wywiezieni do Archangielska a stamtad z Armia Andersa wyszli do Palestyny. Dzieci zostały wywiezione do obozu w (...)

 • Slub z obywatelem RPA w Polsce

  Chcialabym wziac slub z obywatelem RPA w Polsce. Nie jestem pewna czy w polskim USC jest uznawane zaswiadczenie z urzedu w RPA tzw. Letter of No Impediment. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane