Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kolejne propozycje zmian w Kodeksie karnym

  przepadkowi, chociażby nie stanowiło własności sprawcy. Zapobiegnie to sytuacjom, w których osoba publiczna przenosi mienie stanowiące korzyść uzyskaną z popełnienia przestępstwa na inne osoby (...)

 • Nowe zasady zrzekania się nieruchomości

  odpowiedzialność z nieruchomości za jej obciążenia. Natomiast jeżeli w chwili zrzeczenia nieruchomości przysługiwało Skarbowi Państwa w stosunku do tej nieruchomości ustawowe prawo pierwokupu, (...)

 • Kasy fiskalne w taksówkach

  ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od tego podatku kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących w wysokości 50% jej ceny zakupu (...)

 • Opinia prawna na temat aport z o o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aport z o o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Senackie poprawki do prawa zamówień publicznych

  - odpowiednio - do 134 tys. i 207 tys. euro. Nowelizacja obejmuje też instytucje kultury. W jej myśl biblioteki będą mogły rozpisywać przetargi na zakupy o wartości przekraczającej 207 tys. euro. (...)

 • Opłaty za drugi kierunek studiów - będą zmiany w przepisach

  prawa o szkolnictwie wyższym, nad którą trwają prace w Sejmie tak, by studenci zaczynający studia na drugim kierunku od razu wiedzieli, czy będą musieli za niego płacić. Liczyć się będą wyniki (...)

 • Koszty pogrzebu liczone do zasiłku pogrzebowego

  , że praktyka organów ZUS dopuszczała rozszerzanie katalogu kosztów pogrzebu. Zgodnie z pismem Departamentu Centrali ZUS w Warszawie z dnia 9 kwietnia 1993 r. (Rn. 723-2/91), do

 • Odrzucenie spadku po zadłużonym spadkodawcy

  odrzuciła. Innego rodzeństwa nie mam. Ojciec nie żyje. Matka w spadku zostawiła mieszkanie lokatorskie z wkładem spłaconym w kwocie 12 000 zł. Matka była jedyną osobą zameldowaną w tym mieszkaniu. (...)

 • Podatek akcyzowy - są zmiany w ustawie

  podatku akcyzowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 108, poz. 626, z późn. zm.) sprawiają poważne trudności podmiotom gospodarczym oraz organom podatkowym. Problemy dotyczą przede wszystkim opodatkowania (...)

 • Hotel, motel czy pensjonat? Uważaj na wakacjach

  młodzieżowe) oraz domy wycieczkowe. W każdym obiekcie hotelarskim na widocznym miejscu powinna być umieszczona informacje o zakresie świadczonych usług wraz z podstawowymi cenami brutto oraz (...)

 • Używane towary także można reklamować

  Niedozwolone jest ograniczanie konsumentom korzystania z tego prawa. Przekonała się o tym spółka Pekao Leasing w Warszawie. Za ograniczanie prawa do reklamacji sprzętu poleasingowego prezes urzędu

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane