Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Za umorzony czynsz nie zapłacimy podatku

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dokument dodaje kolejny podpunkt w art. 21 § 1, który określa zwolnienia z podatku dochodowego. Po wejściu noweli w życie urząd (...)

 • Odbudowa domów bez zbędnych formalności

  uszkodzonych w wyniku tegorocznej powodzi. Z udogodnień skorzysta łącznie blisko 600 gmin z terenów województw: dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, podkarpackiego, (...)

 • Aplikant nie musi szukać patrona

  uchwały Rad Izb Notarialnych, uznając je za sprzeczne z obowiązującym prawem – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Chodzi o uchwały Izby w Warszawie, Krakowie oraz Szczecinie. (...)

 • Opinia prawna na temat aport z o o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aport z o o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubogie rodziny zapłacą mniej za prąd

  gospodarstw domowych składających się z dwóch do czterech osób wynosi on 1250 kWh rocznie, zaś 1500 kWh rocznie dla gospodarstw domowych składających się z więcej niż czterech (...)

 • Ciało Kaczorowskiego wraca do Polski

  . Specjalny samolot z trumną ostatniego prezydenta II Rzeczpospolitej na uchodźstwie przyleci z Moskwy około godziny 12.30. Z lotniska na Okęciu kondukt żałobny wyruszy w stronę Belwederu, (...)

 • Płatny urlop na dokształcenie?

  porównaniu z aktualnym stanem prawnym proponuje się „urealnienie" zwolnień z całości lub części dnia pracy. - Zamiast określać je w dniach, zaproponowano by przysługiwały (...)

 • Odśnieżać drogę publiczną wzdłuż nieruchomości?

  zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przyległych do drogi publicznej odpowiada natomiast zarząd dróg. Jako właściciel nieruchomości musimy także pamiętać, aby usunąć śnieg (...)

 • 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za I kwartał 2009 r.

  emerytalnych:Na podstawie art. 10 ust. 9 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej (Dz.U. nr 135, poz. 1268 z późn. zm. 1) ogłasza się, że od dnia 1 czerwca 2009 r. kwota przychodu (...)

 • Ostatnia sesja plenarna Parlamentu Europejskiego

  wsparcia udzielanego z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG), którego najważniejszym celem jest wspieranie pracowników, którzy zostali zwolnieni na skutek efektów procesu globalizacji

 • Posiedzenie Rady ds. Bezpieczeństwa Imprez Sportowych

  , a także w innych państwach. Dodał także, że MSWiA aktualnie przygotowywany jest program pn. Kibice Razem, będący odpowiednikiem inicjatywy edukacyjnej fancoaching, prowadzonej z powodzeniem z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane