Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiedzenie służebności przesyłu

  2006, nr 4, poz. 64; wyrok SN z dnia 29 stycznia 2008 r., IV CSK 410/07, niepubl.). Oznacza to, że do zasiedzenia służebności przesyłu konieczny jest upływ czasu – co najmniej 30 lat. 1Wyrok (...)

 • Co piąty produkt eko nie przeszedł kontroli

  produktów przeterminowanych, wydała 8 decyzji za sprzedaż produktów niewłaściwej jakości. O wynikach kontroli powiadomiono także Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Inspekcję (...)

 • Odszkodowanie za przetrzymywanie firmowego laptopa

  . Źródła tych zasad wynikają z: a) norm powszechnie obowiązujących -jako reguł postępowania wyznaczonych przez nakazy i zakazy wynikające z norm prawa pozytywnego, w szczególności (...)

 • Opinia prawna na temat aport z o o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aport z o o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od niezapłaconego mandatu do poczucia bezkarności

  NIK sprawdziła, czy państwo potrafi skutecznie egzekwować mandaty i kary administracyjne. Wstępne wyniki kontroli są niepokojące. Wspólnie z audytorami pochylili się nad nimi eksperci z

 • Firmy motoryzacyjne zachowały prawo do pomocy publicznej

  zobowiązana między innymi do przekazywania Komisji Europejskiej półrocznych sprawozdań z pomocy udzielonej spółkom z branży motoryzacyjnej, działającym na terenie stref - pisze UOKiK na (...)

 • Wyprzedaże kuszą cenami? Zobacz jakie masz prawa

  korzystających z sezonowych obniżek?Zakupiony towar przestał ci się podobać? To nie wystarczy, aby go zwrócić do sklepu - przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. zgodnie z prawem (...)

 • Nie wolno zwolnić pracownicy w trakcie zapładniania in vitro

  zapłodnionych komórek jajowych do macicy byłby z różnych powodów odraczany przez wiele lat lub nawet gdyby ostatecznie zrezygnowano z takiego transferu. Niemniej jednak, pracownica, która (...)

 • Zakres kontroli ZUS

  Do firmy przyszła kontrola z ZUS. Ile lat wstecz mogą kontrolować dokumentację naliczenia i odprowadzenia składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne? Zgodnie z art. 87 ustawy o systemie

 • Dziedziczenie przez konkubentów

  spadkodawcy obowiązków rodzinnych (art. 1008 k.c.). Rzecz się ma inaczej odnośnie sumy z ubezpieczenia na życie. Nie wchodzi ona bowiem do spadku. Niemniej jak wynika z przedstawionego przez (...)

 • Polskie więzienia w raporcie Europejskiego Komitetu CPT

  nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu albo karaniu z 1987 r. Składa się on z przedstawicieli państw członkowskich Rady Europy, reprezentujących różne środowiska eksperckie. Organizuje (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane