Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawomocność wyroku

  o pisemne uzasadnienie wyroku i ewentualne odwołanie się do sądu okręgowego? Strona zapadłego w postępowaniu sądowym wyroku ma prawo skierowania do sądu wniosku o uzasadnienie wyroku. (...)

 • Procedura uprawomocnienia się wyroku

  przysługuje od niego żaden środek zaskarżenia. Środkiem zaskarżenia, który uniemożliwia uprawomocnienie się wyroku jest apelacja (składana od wyroku pierwszej instancji). Apelację (...)

 • Apelacja od orzeczonej wysokości alimentów

  Czy dopuszczalna jest apelacja wysokości alimentów w wyroku rozwodowym pierwszej instancji? Czy zaskarżenie wysokości alimentów wstrzymuje uprawomocnienie sie wyroku? W chwili obecnej (...)

 • Opinia prawna na temat apelacja a uprawomocnienie wyroku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat apelacja a uprawomocnienie wyroku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin zwrotu opłaty sądowej

  mąż nie złożył wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia, wówczas uprawomocnienie orzeczenia nastąpi po upływie 21 dni od doręczenia byłemu mężowi wyroku. Informację o uprawomocnieniu (...)

 • Apelacja od orzeczenia winy w rozwodzie

  wyroku sądu pierwszej instancji przysługuje apelacja do sądu drugiej instancji. Apelację od wyroku sądu rejonowego rozpoznaje sąd okręgowy. W opisanym przypadku należałoby w apelacji (...)

 • Przesłanie wyroku i prawomocność

  wyroku. Pojęcie prawomocności wyroku wiąże się z możliwością jego zaskarżenia w drodze postępowania odwoławczego. Jeżeli strona nie wniosła do sądu wniosku o sporządzenie pisemnego (...)

 • Procedura uprawomocnienia wyroku

  doręczenie stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem nastąpiło 10 maja 2004 r. (poniedziałek), to dwutygodniowy termin upływa 24 maja, również w poniedziałek. Jeżeli  nie zostanie do (...)

 • Skazanie z art. 178a kk. a licencja na transport

  „przeciągnięcie" uprawomocnienie się wyroku. Zgodnie z art. 445 kodeksu postępowania karnego dla każdego uprawnionego do wniesienia apelacji biegnie 14 - dniowy termin na złożenie (...)

 • Apelacja od części wyroku a uprawomocnienie

  W wyroku podczas sprawy rozwodowej sąd przyznał opiekę nad dziećmi mężowi. Chciałabym się odwołać od tego wyroku, jednakże zależy mi żebym jak najszybciej mogła starać się o zasiłek (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  środek odwoławczy lub inny środek zaskarżenia. Natomiast na mocy art. 518 k.c. od postanowień sądu pierwszej instancji orzekających co do istoty sprawy przysługuje apelacja. Postanowieniem sądu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty-Apelacja

  Witam wszystkich mam pytanie do szanownego grona, jakie są koszta apelacjiii od wyroku , jeżeli się odwołuje i czy pozwany musi pokryć koszta wynajętego (...)

 • Co mi grozi ELIZO?

  Mam rozwód z orzeczeniem winy ex-męża oraz zniesioną współwłasność majatkową. Toczy się sprawa o podział majątku od 3 lat. Ex-małzonek opuścił (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)

 • apelacja

  Witam Chciałbym się dowiedzieć jaki jest czas od ogłoszenia wyroku na złożenie do sądu wniosku o odpis wyroku i o złożenie apelacji? Witam! Jak (...)

 • Uprawomocnienie wyroku

  Witam! Mam takie problem, jestem po rozwodzie formalnie wyrok uprawomocnił się 13.07. Niestety nie wiem czy były mąż złożył odwołanie. Ale mój (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane