Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ograniczenie uprawnień wynajmującego

  ". Umowa jest zawarta na czas określony i wygasa w 2007 r. Tymczasem otrzymałem aneks do tej umowy przedłużający umowę najmu na kolejne lata. W aneksie znalazł się następujący (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  aneksu i tym samym włączenia jego postanowień do umowy najmu. W przypadku nie wyrażenia zgody przez najemcę na zmianę postanowień umowy najmu, wynajmujący może wypowiedzieć umowę (...)

 • Umowa z telewizją satelitarną

  telewizji wysłał aneks przedłużający umowę na następny rok. Takie działanie należy uznać za nielegalne. Operator musi bowiem określić pewien okres, w którym użytkownik może umowę (...)

 • Porada prawna na temat aneks przedłużający umowę najmu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks przedłużający umowę najmu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia spadkobiercy do spadku

  z najemcą (spółką z o.o.) nową umowę najmu lokalu albo też spisać aneks do umowy, którą poprzednio zawarł jej ojciec. Wobec obligacyjnego (zobowiązaniowego) charakteru umowy najmu, (...)

 • Sprzedaż wynajętej nieruchomości przez syndyka

  stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia. Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu użytkowego

  wypowiedzenia. Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem wyłącznie w wypadkach określonych w umowie. Jeśli umowa tego nie przewiduje, (...)

 • Cesja umowy najmu lokalu użytkowego

  Chcę dokonać cesji najmu umowy lokalu użytkowego. Czy oprócz zgody wynajmującego do dokonania cesji umowy najmu lokalu jest konieczne zawarcie aneksu do umowy najmu już istniejącej umowy, (...)

 • Zmiana czynszu najmu

  Jako właściciel nieruchomości (kamienica) zawarłem dnia 25 marca 1997 roku umowę najmu lokalu mieszkalnego na czas nieokreślony. Umowę zawarto na czas nieograniczony przy czym stronom (...)

 • Zmiana warunków zawartej umowy najmu

  więc bieg dopiero po upływie dwóch tygodni. Wypowiedzenie umowy najmu powinno być dokonane w tej samej formie, w której zawarto umowę (np. forma pisemna). Jeżeli umowa zostanie rozwiązana (...)

 • Zmiana przedmiotu najmu a zmiana umowy najmu

  istniejącego budynku), którą chce wynająć firmie w miejsce budynku, który zostanie wyburzony. Każdy z budynków miał zawartą odrębną umowę najmu na czas nieokreślony. Czy należy zawrzeć (...)

 • Umowa najmu lokalu pod działalność gospodarczą

  wypowiedzenia umowy najmu.  Jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie (co jest sytuacją najbardziej typową), najem można wypowiedzieć najpóźniej (...)

 • Aneks zmieniający okres obowiązywania umowy

  wprowadzony tą zmianą należy liczyć od momentu "wejścia w życie" aneksu. Innymi słowy: aneks do umowy najmu, o którym mowa w pytaniu, zaczyna obowiązywać od momentu jego akceptacji przez (...)

 • Podatek od nieruchomości od lokalu gminy

  od postanowień umowy najmu. Ewentualny aneks zaproponowany przez zarządcę nieruchomości wskazujący, że podatek płaci najemca, należy traktować tylko informacyjnie, gdyż obowiązek zapłaty (...)

 • Zmiana strony umowy najmu i numeru konta

  Oddział firmy zawarł umowę najmu z najemcą - wynajmując najemcy lokal należący do firmy. Obecnie w firmie nastąpiły zmiany organizacyjne w wyniku których oddział ten uległ likwidacji. Oddział

 • Udokumentowanie czynszu za lokal

  - która to w okresie późniejszym (2002 rok) została postawiona w stan upadłości. Wyznaczony syndyk masy upadłościowej aneksował umowę, który to aneks przyjąłem. Ostatnio nieruchomość, (...)

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni

  79 poz. 464) również wtedy, gdy zawarła z wynajmującym nową umowę”. Wynika z powyższego, że może Pan zostać uznany za osobę, która poniosła w pełnym zakresie koszty budowy. Wątpliwości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew o eksmisję

  Witam. Proszę bardzo o wzór pozwu o eksmisję, albo chociaż o informacje, które powinny być zawarte w takim piśmie. Musi zawierać oznaczenie sądu, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Nowy aneks do umowy

  Mam podpisaną przedwstępną umowę na zakup nieruchomości. Po pewnym czasie napisaliśmy z osobą sprzedającą aneks do umowy przedłużający termin (...)

 • nowy aneks do jmowy, jak anulować stary?

  Witam, Mam podpisaną przedwstępną umowę na zakup nieruchomości. Po jakimś czasie napisaliśmy aneks do umowy przedłużający termin zapłaty rat. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane