Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana wynagrodzenia na chorobowym

  Zatrudniam pracownicę, która obecnie jest na długotrwałym L-4 do 17.12.2007r. (ciąża) z wynagrodzeniem minimalnym. Pracownica ma wypłacany zasiłek chorobowy z ZUS, ponieważ nie jestem uprawniony (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  autorskiego do utworu nieopublikowanego, chyba że sprzeciw byłby niezgodny z ujawnioną wolą twórcy co do rozpowszechniania utworu.  3.  Prawo do wynagrodzenia, o (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  poucza zarazem pracodawcę o skutkach niezastosowania się do wezwania.   § 4. Stosownie do okoliczności komornik może wezwać pracodawcę do przekazywania mu zajętego wynagrodzenia (...)

 • Porada prawna na temat aneks do wynagrodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks do wynagrodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obniżenie wynagrodzenia prezesowi spółki z o.o.

  czynności w imieniu spółki. Pełnomocnik oraz prezes zarządu podpiszą aneks do umowy o pracę, przewidujący nową wysokość wynagrodzenia należnego prezesowi zarządu. Zamiast pełnomocnika (...)

 • Podwyższenie wynagrodzenia aneksem do umowy

  . Wystarczającym sposobem takiego potwierdzenia jest natomiast zawarcie w formie pisemnej aneksów do umów o pracę, zmieniających dotychczasowe umowy o pracę w zakresie warunków wynagrodzenia. (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  dopuszczonych do sprzedaży w zakładzie karnym, za środki pieniężne pozostające do jego dyspozycji w depozycie. Skazana, o której mowa w art. 87 § 3 i 4, ma prawo do dokonywania dodatkowych (...)

 • Karta Nauczyciela

  wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty może być nadany przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania tytuł honorowy profesora oświaty. 1a. Członków Kapituły (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  wynagrodzenia Składniki wynagrodzenia nauczyciela Wynagrodzenie nauczycieli składa się z: wynagrodzenia zasadniczego, dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za (...)

 • Kto dostanie wyższą wypłatę?

  ;rzy rozpoczynają karierę zawodową. Zgodnie z prawem muszą oni w pierwszym roku pracy dostać nie mniej niż 80 proc. wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę - od stycznia 2010 roku będzie

 • Umowa zlecenie a urlop bezpłatny

  miesięcznego, czy powinien być zawarty aneks do podpisanej wcześniej umowy zlecenia z inną stawką wynagrodzenia za ten miesiąc? Dodam, że wynagrodzenie tej osobie wypłacane jest co (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zasady naliczania zasiłku chorobowego przy dodatku funkcyjnym

  Jestem zatrudniony na umowę o prace na czas nieokreślony od 01/03/2009 ( w ogóle 0d 06/05/2008). Moja podstawa wynagrodzenia na tej umowie wynosi (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • czy trzeba podpisywać aneks do umowy?

  Czy pracownik zawsze ma obowiązek podpisać aneks do umowy, którą przedłożył mu szef czy może odmówić podpisania takiego dokumentu? Np. w sytuacji (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane