Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odliczenie VAT od samochodów osobowych. Co się zmieni w 2014 roku?

  prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą (ewentualnie może być oddany do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub umowy leasingu). Wykorzystujesz też prywatnie - masz (...)

 • Zaniechanie powołania zarządu na kolejną kadencję - opinia prawna

  (czyli na rok).Ponadto wspólnicy, jeśli nie mają uwag do poszczególnych czynności prawnych, podjętych w latach 2001-2008 powinni upoważnić nowopowstały zarząd do zatwierdzenia (...)

 • Rozpoczynanie działalności gospodarczej na Ukrainie

  informacji potrzebnych do jej założenia (podanie nazwy firmy i wielkości kapitału zakładowego, adresu na Ukrainie, pod którym znajdować się będzie (faktycznie lub wirtualnie (...)

 • Porada prawna na temat aneks do umowy zmiana nazwy firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks do umowy zmiana nazwy firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.

  drugiej strony ustawodawca w przepisach przejściowych nowej ustawy nie przewidział zastosowania przepisów dotychczasowych do weksli. Jednakże, zgodnie z załącznikiem do ustawy, opłata skarbowa (...)

 • Jakie są źródła prawa wspólnotowego?

  skatalogowane. Należą do nich m.in.: zasada praworządności, podstawowe gwarancje procesowe, prawo do sądu, ochrony prawa własności, prawo do swobodnego wykonywania zawodu, poszanowania (...)

 • Zmiana miejsca wykonywania pracy

  W umowie o pracę na czas nieokreślony, w warunkach zatrudnienia mam zapis: miejsce pracy - miejscowość A. Dwa lata później dostałem aneks do umowy w związku z wprowadzeniem regulaminu (...)

 • Kupujemy prezent w internecie. Na co uważać?

  , podczas gdy są na to dwa miesiące od wykrycia niezgodności towaru z umową. Blisko 30 proc. e-sklepów zapomina również o tym, że umowa nie może zmuszać klientów do płacenia (...)

 • Brak pełnomocnictwa przy podpisaniu aneksu

  Czy pracodawca może zakwestionować ważność zapisów aneksu do umowy o pracę podpisanego (ze strony pracodawcy) przez pracownika firmy (kierownika działu) twierdząc, że nie miał pełnomocnictwa (...)

 • Bond i "Miś" Barei zakazane w telewizji

  początek zostanie on wezwany do zaprzestania dostarczania nadawcom filmu czy serialu z ulokowanym tematem. Jeśli prezes firmy produkującej film nie podporządkuje się do takiej decyzji, (...)

 • Zmiana umowy o pracę na umowę zlecenia

  się znajdować postanowienia dotyczące zawarcia umowy zlecenia. Nie ma bowiem automatyzmu, że w razie rozwiązania umowy o pracę praca będzie kontynuowana na podstawie umowy zlecenia. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane