Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż towaru na raty

  ewentualnego podania go do sądu za niedbalstwo tudzież narażenia firmy na duże straty związane z traktowaniem naszej spółki przez firmę ratalną jako firmę o podwyższonym ryzyku, mającą (...)

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta

  nazwy firmy? Czy to będzie wystarczające? 2. Czy jeżeli jednak otrzymałem fakturę, na której nigdzie nie widnieje mój NIP (ale jest nazwa firmy i moje imię i nazwisko), to czy mogę (...)

 • Nakłady dzierżawcy lokalu użytkowego

  odprowadzenia ścieków, rozliczenie kosztów następowało na podstawie wskazań podliczników - zgodnie z treścią umowy. W dniu 25 lipca br. Starostwo wystąpiło do mnie z pismem o wykonanie (...)

 • Opinia prawna na temat aneks do umowy zmiana nazwy firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks do umowy zmiana nazwy firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynajem pracowników

  pracownika (jego formalne wykształcenie, zdobyte doświadczenie zawodowe i potrzebne umiejętności), ale także właściwości psychofizyczne oraz zdolności do wykonywania określonych czynności z punktu (...)

 • Zmiana nazwy na fakturze

  mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług, faktura stwierdzająca dokonanie sprzedaży powinna zawierać co najmniej m.in.: imiona i nazwiska lub nazwy bądź nazwy skrócone (...)

 • Nauczyciel kontraktowy na umowę na czas określony

  stanowisku, więc przysługują mu wynikające z niego kompetencje. nauczyciel kontraktowy, umowa, czas określony, zmiana, aneks, dyrektor, kadencja

 • Umowy po zmianie stawki VAT

  trzeba podpisywać kolejne aneksy. stawka VAT, zmiana stawek, umowa, aneks

 • Kolejna umowa o pracę na czas określony

  nadużycie prawa lub wręcz czynność prawna nieważna, gdyż zmierzająca do ominięcia przepisów prawa. Do czasu przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, czyli do dnia 1 maja (...)

 • Zmiana umowy zastawu na udziałach spółki

  wprowadzić zmiany do powyższej umowy. Czy aneks do umowy zastawu powinien być również potwierdzony przez notariusza, czy może wystarczy zwykła forma pisemna? Zgodnie z (...)

 • Zmiana wspólnego wpisu małżonków

  Małżonkowie prowadzili działalność gospodarczą na imię obojga małżonków, bez zawierania umowy spółki. Podmiot ten zawarł umowę najmu lokalu użytkowego - jako najemca. W trakcie trwania umowy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane