Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obciążenie hipoteczne nieruchomości - opinia prawna

  podniesie zarzut wynikający z umowy małżeńskiej przeciwko dokonaniu czynności i okaże umowę majątkową małżeńską oraz przedłoży niebudzący wątpliwości dowód na piśmie, że zawarcie umowy (...)

 • Bat na dłużników. Będzie zmiana zasad regulowania należności

  ). Takie rozwiązanie ma zapewne zachęcić do ustalania krótszych terminów płatności. Należy jednak pamiętać, że przedsiębiorcy często nie korzystają z przysługującego im prawa do odsetek, (...)

 • PIP ma być surowsza dla pracodawców

  innych zajęć zarobkowych przez dziecko do ukończenia przez nie 16. roku życia. Oprócz tego nowelizowane przepisy Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia mają przewidywać, iż w postępowaniu (...)

 • Porada prawna na temat aneks do umowy zmiana nazwy firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks do umowy zmiana nazwy firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIP surowsza dla pracodawców

  dziecko do ukończenia przez nie 16. roku życia. Oprócz tego nowelizowane przepisy Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia mają przewidywać, iż w postępowaniu mandatowym, w sprawach, w których

 • Uzasadnienie wypowiedzenia umowy o pracę

  . Można jednak za porozumieniem stron dojść do porozumienia co do wymiaru czasu pracy i wynagrodzenia. Pracownik nie będzie jednak w żaden sposób zobowiązany do wyrażenia zgody na takie (...)

 • Podatek dochodowy od likwidacji spółki

  : "ustawy o PIT") - płaconym od przychodu niepomniejszanego o koszty jego uzyskania. Podatek ten rozlicza płatnik (spółka) - pobiera go i odprowadza do urzędu. Składa też deklarację PIT 8A - wszystko (...)

 • Nowelizacja Kodeksu cywilnego - umowa najmu lokalu użytkowego na czas oznaczony

  Jakie nowe przepisy dotyczą umowy najmu? W dniu 1 stycznia 2009 roku wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu cywilnego. Zmiana nie jest znaczna (ustawodawca dodał tylko jeden paragraf), lecz ma

 • Ujawnienie zmiany siedziby spółki z o.o. w KRS

  o założenie, że zmiana taka nie powoduje konieczności zmiany umowy spółki. Wnioskodawca - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością winna ujawnić zmianę swojej siedziby w rejestrze przedsiębiorców

 • Ugoda z Towarzystwem Ubezpieczeń - opinia prawna

  po Pana powrocie do zdrowia były gorsze, była zmiana i wykupienie firmy macierzystej w której Pan pracował. Zgodnie z orzecznictwem, taka okoliczność nie stanowi “normalnych następstw”

 • Te zmiany uderzyły w firmy zarabiające najwięcej w grudniu

  na przesłanie tych informacji płatnicy mają do końca lutego. W tym przypadku nie ma więc możliwości rozliczenia zaliczki grudniowej w ramach zeznania rocznego złożonego do 20-tego stycznia, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane