Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka cywilna małżonków

  prawa podatkowego itp.). W sferze stosunków cywilnoprawnych, jeżeli małżonkowie spisali uprzednio umowę spółki, winien być do niej sporządzony aneks o przystąpieniu do spółki nowego (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  podanie w krótkich punktach czynności, które należy podjąć, aby całą operację przeprowadzić prawidłowo. Rozumiem to, że zaczniemy od rozwiązania spółki cywinej spisując aneks do umowy, (...)

 • Aneks do umowy spółki cywilnej

  wspólników spółki. umowa spółki cywilnej, aneks, zmiana, wspólnicy, s.c.,

 • Porada prawna na temat aneks do umowy sc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks do umowy sc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak dochodzić roszczeń, gdy zamawiający odmawia współpracy - opinia prawna

  przedstawionej umowie, na dowód czego można wskazać przystąpienie do prac wdrożeniowych za zgodą zleceniodawcy ( bez zachowania terminu z harmonogramu prac ), a następnie przerwanie na mocy (...)

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  , przyznają kontrahentowi konsumenta uprawnienia do dokonywania wiążącej interpretacji umowy, uprawniają kontrahenta konsumenta do jednostronnej zmiany umowy bez ważnej przyczyny (...)

 • Przystąpienie wspólnika do spółki jawnej

  Do spółki jawnej, która dotychczas działała w 2-osobowym składzie, przystąpił nowy wspólnik. Spisano aneks do umowy w dniu 01.10.2005 r., z mocą obowiązującą od 01.11.2005 (...)

 • Brak zgody pracownika na podwyżkę

  . otrzymałam aneks do umowy (\"Aneks. Porozumienie zmieniające do umowy o pracę z dn. 06/10/2008\") stwierdzający podwyżkę wynagrodzenia miesięcznego. Inne warunki (...)

 • Aneks do umowy

  Z dniem 31.12 2004 roku upływa termin ważności zawartej przez mnie umowy użyczenia nieruchomości lokalowej. Wystąpiłem do właściciela o zawarcie umowy użyczenia na kolejny okres, na (...)

 • Skrócenie umowy o kredyt kontraktowy

  ważność umowy) wyniesie 37 miesięcy, tj. do 31.12.2004. W dniu 25.03.2005 zawarłem z bankiem aneks do w/w umowy zmieniający okres oszczędzania do 31.12.2007. Czy (...)

 • Zmieniona ustawa o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych

  regulowany oraz do publicznej wiadomości informacji poufnych oraz informacji bieżących i okresowych. Natomiast w związku z niewydaniem przez Komisję Europejską do chwili obecnej środków wykonawczych

 • Wstąpienie spadkobiercy do spółki cywilnej

  następujący zapis: Spadkobiercy każdego ze wspólników wchodzą do spółki na jego miejsce. Był również aneks do umowy sporządzony rok temu, który zastępował powyższe stwierdzenie (...)

 • Rozwiazanie umowy o pracę a wypłata premii

  aneks do umowy o pracę, według którego należał mi się bonus roczny, a w przypadku rozwiązania umowy o pracę w ciągu roku. Bonus ten należy się proporcjonalnie do przepracowanego (...)

 • Gdy leasingodawca w czasie umowy leasingu ogłosi upadłość... – opinia prawna (Opinia oparta na starym prawie upadłościowym)

  Stan faktyczny Zawarłem z firmą umowę leasingową na maszyny na okres 48 miesięcy, jak również podpisałem aneks do umowy gwarantujący po zakończeniu umowy (spłacie) wykup maszyn (...)

 • Zmiana rodzaju umowy o pracę

  stwierdzić, że dokonanie zmiany tej umowy aneksem jest dopuszczalne. Dopuszczalne jest również rozwiązanie umowy zawartej na czas określony i zawarcie ponownie z pracownikiem umowy na (...)

 • Zasady wypłaty premii uznaniowej

  Mój pracodawca postanowił zmienić zasady wynagrodzeń w firmie. Poniżej przedstawiam wręczony mi aneks do umowy: "Aneks do umowy Między .... a .... 1. Od dnia 01.01.2004 (...)

 • Zmiana terminu obowiązywania umowy o pracę

  przy zawieraniu umowy o pracę czasu jej trwania. Od 29 listopada 2002 r. do momentu wejścia Polski do UE zostaje zawieszony przepis, na podstawie którego mieliśmy do czynienia z (...)

 • Umowa z telewizją satelitarną

  odpowiedź odmowną z uzasadnieniem, że od 1 kwietnia 2002r został wysłany nowy regulamin i aneks do umowy, który przedłuża okres umowy na 1 rok. Czy słusznie, jeśli ja nic nie (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  ewidencji wyposażenia), 1 kasa fiskalna (wpisania do ewidencji wyposażenia), 1 samochód osobowy (wpisany do ewidencji środków trwałych), 1 laptop (wpisany do ewidencji środków (...)

 • Aneks zmieniający okres obowiązywania umowy

  konsekwencji okres 10 letni mijał od czasu podpisania pierwotnej umowy. Czy w związku z faktem, iż w aneksie nastąpiło odwołanie do konkretnego paragrafu pierwotnej umowy najmu, można (...)

 • Uprawnienia spadkobiercy do spadku

  z najemcą (spółką z o.o.) nową umowę najmu lokalu albo też spisać aneks do umowy, którą poprzednio zawarł jej ojciec. Wobec obligacyjnego (zobowiązaniowego) charakteru umowy (...)

 • Forma umowy spółki cywilnej

  pierwotnej umowy spółki (aneks do umowy będzie więc w rzeczywistości zmianą samej umowy). Zmiana umowy spółki, podobnie jak sama umowa spółki cywilnej powinna (...)

 • Umowa lojalnościowa z pracownikiem

  również aneksu do umowy o pracę. Przy czym taki aneks jest odrębną umową, a nie częścią (punktem, paragrafem, czy ustępem) umowy o pracę. Taki aneks jest zatem (...)

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej

  sporządzone porozumienie na okoliczność wystąpienia wspólnika czy wystarczy tylko aneks do umowy spółki./jest sporządzony protokół z posiedzenia wspólników oraz uchwała o woli (...)

 • Aneks do umowy przedwstępnej w formie notarialnej

  opisanej sytuacji aneks do umowy powinien być zatem zawarty w formie aktu notarialnego, gdyż w takiej formie zawarta została umowa zmieniana (uzupełniana). umowa, przedwstępna, forma, (...)

 • Aneks do umowy spółki

  W istniejącej od 2 lat spółce cywilnej jako wkład do spółki wspólnicy wnoszą teraz prawo własności swoich samochodów prywatnych. Sporządzono aneks do umowy spółki z tym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Spółka cywilna - jej obecna sytuacja

  Poszukuje wyjasnienia obecnej sytuacji spolki cywilnej. dotychczas znalazlem jedynie informacje szczatkowe. rozumiem, ze kazdy ze wspolnikow rejestruje (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Aneks do umowy

  Witam, czy aneks do umowy o usługi telekomunikacyjne jest ważny jeżeli nie został podpisany? Konsultant lini twierdzi że wystarczy telefoniczne potwierdzenie? (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane