Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności środka trwałego jako niezbędny warunek jego amortyzacji

  ostatniej raty. Przedstawiony przez podatnika aneks do umowy nie wskazuje na to, że podatnik zawarł umowę leasingu. Przy leasingu, przepisy pozwalają amortyzować środki trwałe, (...)

 • Śmierć wspólnika - rozwiązanie spółki

  do umowy spółki? Przede wszystkim należy podkreślić, iż w miejsce zmarłego wspólnika nie może wejść dowolna osoba jako nowy wspólnik. Co do zasady bowiem śmierć jednego ze wspólników (...)

 • Niepełny miesiąc a wymiar urlopu

  Karty Nauczyciela o urlopach. Zastosowanie znajdą tu przepisy Kodeksu pracy, zgodnie z art. 91c ust. 1 KN. Zakładamy, że dla nauczyciela, o którym mowa w pytaniu, nie jest to pierwsza praca (...)

 • Porada prawna na temat aneks do umowy dla nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks do umowy dla nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana wspólnika spółki cywilnej

  przepisem wspólnikowi występującemu ze spółki zwraca się w naturze rzeczy, które wniósł do spółki do używania, oraz wypłaca się w pieniądzu wartość (...)

 • Działanie pracownika na szkodę firmy

  zobowiązanie pracodawcy do wypłacenia pracownikowi przez czas trwania ograniczenia odszkodowania. Jeżeli pracodawca nie zawrze z pracownikiem umowy o zakazie konkurencji, to były pracownik może (...)

 • Stosunek pracy w przypadku likwidacji pracodawcy

  pracy, czyli dokonania wypowiedzenia. Jeżeli nie rozwiązano stosunku pracy z nauczycielem mianowanym, to ma on roszczenie o dopuszczenie do pracy (możliwe do wykonania w razie częściowej tylko (...)

 • Kursy walut w banku nie wpłyną na ratę kredytu?

  się na rekomendacji KNF, pobierają jednak często wysokie opłaty za taką możliwość. np. za aneks do umowy. Nowe przepisy nie dość, że każdemu zagwarantują możliwość spłaty kredytu (...)

 • Zmiana składu osobowego spółki cywilnej

  Jestem współudziałowcem spółki cywilnej, chciałbym przekazać swoje udziały wspólmałżonce, czy wystarczy tylko aneks do umowy? Dopuszczalność zmiany wspólnika w spółce cywilnej (...)

 • Żłobki to nie wszystko. Jest alternatywa

  . Teraz będzie więcej miejsc, gdzie można zostawić pod opieką malucha do lat 3. Natomiast jeśli trzecie urodziny przypadną np. na styczeń czy maj, to opieka potrwa do zakończenia roku szkolnego. (...)

 • Lodowy kartel ukarany

  aneks do umowy i wykreśliły kwestionowane przez UOKiK postanowienie. Tym samym przedsiębiorcy zaprzestali stosowania niedozwolonej praktyki. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane