Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  Nauczyciela, stosownie do których (art. 74 ust. 7) w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel nie może nawiązać stosunku pracy lub podjąć innej działalności (...)

 • Udokumentowanie czynszu za lokal

  odpowiedzi serwisu e-pranik.pl: Dokument księgowy a wpis do księgi przychodów Zaplata za czynsz wg umowy a koszt podatkowy najem, czynsz, rachunek, faktura VAT, działalność gospodarcza, świadczenie (...)

 • Praca nauczyciela akademickiego

  rozpoczęcia działalności gospodarczej. Ten ostatni przepis według brzmienia ustawy znajduje zastosowanie także do nauczyciela akademickiego szkoły niepublicznej. uczelnia, szkolnictwo (...)

 • Opinia prawna na temat aneks do umowy dla nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks do umowy dla nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przejście zakładu pracy na innego pracodawcę

  odbytych szkoleniach BHP? Czy zalecane jest sporządzenie nowej umowy o pracę z nowym pracodawcą, czy też wystarczy aneks do umowy o zmianie pracodawcy lub jedynie informacja o przejściu (...)

 • Przychód z usługi o charakterze ciągłym

  oprogramowania. Klient, któremu świadczyłem usługi od 1.01.2004 ciągle zwodził mnie z podpisaniem stosownej umowy. Ja sam nie wystawiałem faktur VAT, bo nie miałem umowy, a gdybym nie świadczył (...)

 • Darowizna mieszkania dla wnuczki a spadek

  do art. 1039 kc: Jeżeli w razie dziedziczenia ustawowego dział spadku następuje między zstępnymi albo między zstępnymi i małżonkiem, spadkobiercy ci są wzajemnie zobowiązani do zaliczenia (...)

 • Zmiana warunków pracy

  1/5 etatu. Jeżeli sam występuję o zmniejszenie zatrudnienia do 1/5 etatu, to czy pracodawca może odmówić? Może. Pracodawca zarówno jak i pracownik poprzez podpisanie umowy o pracę zobowiązują (...)

 • Praktyki zawodowe dla uczniów a pracodawca

  Firma budowlana (działalność w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej) zamierza podpisać ze szkołą zawodową umowę dotyczącą praktyk zawodowych dla uczniów. Jakie warunki (...)

 • Niepełny miesiąc a wymiar urlopu

  Karty Nauczyciela o urlopach. Zastosowanie znajdą tu przepisy Kodeksu pracy, zgodnie z art. 91c ust. 1 KN. Zakładamy, że dla nauczyciela, o którym mowa w pytaniu, nie jest to pierwsza praca (...)

 • Śmierć wspólnika - rozwiązanie spółki

  do umowy spółki? Przede wszystkim należy podkreślić, iż w miejsce zmarłego wspólnika nie może wejść dowolna osoba jako nowy wspólnik. Co do zasady bowiem śmierć jednego ze wspólników (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane