Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Aneks do umowy najmu

  zawiadomić mnie o zmianie NIP i czy ta zmiana wymaga sporządzenia aneksu do umowy? Numer NIP jest przypisany trwale do danego podatnika i w zasadzie nie ma możliwości jego zmiany. Zmiana numeru (...)

 • Aneks zmieniający okres obowiązywania umowy

  W 1991 r. zawarta została umowa najmu lokalu użytkowego z gminą. W 1994 r. został podpisany aneks do umowy z 1991 r., zmieniający jej paragraf (dokładnie - odwołujący się do (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  najmu, być może znajduje się w niej odesłanie do innej umowy albo ustaleń stron określających wysokość czynszu najmu. W przypadku braku jakichkolwiek odwołań w umowie co do (...)

 • Porada prawna na temat aneks do najmu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aneks do najmu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia spadkobiercy do spadku

  z najemcą (spółką z o.o.) nową umowę najmu lokalu albo też spisać aneks do umowy, którą poprzednio zawarł jej ojciec. Wobec obligacyjnego (zobowiązaniowego) charakteru umowy najmu, (...)

 • Sprzedaż wynajętej nieruchomości przez syndyka

  stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia. Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu użytkowego

  , które mogą spisać nową umowę lub sporządzić aneks do obecnej. Strony mogą w aneksie postanowić o podwyżce czynszu, wtedy dochodzi do zmiany czynszu na podstawie woli obu stron, (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  nakazuje wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. 7. Przepisu ust. 4 nie stosuje się do osób, które (...)

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  : w czasie trwania najmu - bez ograniczeń czasowych, po ustaniu najmu - roszczenie o zwrot nadpłaconego czynszu przedawnia się w terminie 1 roku od dnia zwrotu przedmiotu najmu. Obowiązki (...)

 • Korzystanie z przedmiotu najmu po jego wygaśnięciu

  Wynajmuję firmie prywatny lokal handlowy na działalność. Współpraca trwa 3 lata i do tej pory była poprawna. Ostatnia umowa najmu wygasła z końcem 2003 r. Od tej pory wysłałem do (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  ;wnież do uprawnienia inwestora do odstąpienia od umowy przed ukończeniem obiektu stosuje się odpowiednio przepisy o umowie o dzieło. § 2. (skreślony). Art. 657. Uprawnienie do odstąpienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane