Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Polskie władze w obliczu problemów klimatycznych

  , z walki o prawa socjalne. Przygotowując deklarację o sprawiedliwej i solidarnej transformacji, odwołujemy się do tego dziedzictwa – podkreślał Prezydent Andrzej Duda. (...)

 • Nowelizacja ustawy o IPN podpisana

  ;. Art. 2. W ustawie z dnia 28 marca 1933 r. o grobach i cmentarzach wojennych (Dz. U. z 2017 r. poz. 681) w art. 6 po ust. 4b dodaje się ust. 4c–4o w brzmieniu: „4c. (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  nieruchomości rolnej oraz gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego, o której mowa w art. 166 § (...)

 • Porada prawna na temat andrzej machalski ampool sp. z o. o.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat andrzej machalski ampool sp. z o. o., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przepisy ustawy o IPN niezgodne z Konstytucją

  ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucje Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (dalej: ustawa o IPN), dodanego przez ustawę z dnia 26 (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Zgodnie z powołanym przepisem, przez powierzchnię użytkową mieszkania (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  rejestrowy orzeka o rozwiązaniu spółki. § 4. Z powodu braków, o których mowa w § 1, spółka nie może być rozwiązana, jeżeli od jej wpisu do rejestru upłynęło pięć lat. § (...)

 • Nowi sędziowie Sądu Najwyższego powołani

  przepisy prawa unijnego, pominie zaś wskazane przepisy ustawy o SN jako niezgodne z normami prawnymi wyższego rzędu. Zgodnie z art. 27 § 1 pkt 2 ustawy o SN rozpoznawanie spraw (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  jego dokonania na terytorium RP, sąd z urzędu uchyla nakaz zapłaty: Art. 5021 . § 1. Jeżeli doręczenie nakazu zapłaty nie może nastąpić z przyczyn wskazanych w art. 499 pkt 4, sąd z (...)

 • Rezygnacja ze stanowiska prezesa.

  spółki, o którym mowa powyżej, powinien Pan wysłać oświadczenie o rezygnacji z funkcji prezesa z jednoczesnym oświadczeniem o pozostaniu członkiem zarządu (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?

  zmiany w danych ewidencyjnych płatnika, - formularz ZUS ZAA - z aktualną informacją o adresach prowadzenia działalności gospodarczej przez płatnika składek, - formularz ZUS ZBA - z aktualną (...)

 • Prezydencka wersja reformy sądownictwa

  sędziowskie.  Ta obietnica została zrealizowana, proszę Państwa. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć: to jest gotowy prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, razem z (...)

 • Zwiększenie poziomu finansowania wydatków obronnych

  ; jeżeli chodzi o przewidywany wzrost PKB Polski ‒ do 4%.  Jeżeli weźmiemy pod uwagę choćby to, że właśnie ten wzrost PKB jest większy z roku na rok i że PKB samo w sobie w związku (...)

 • Druga ustawa o innowacyjności gotowa

  dnia 11 kwietnia 2001 r. o rzecznikach patentowych, ustawie z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne, ustawie z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym, (...)

 • Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? - Sekwencja czynności

  spółki z o. o. to 5000 zł. W chwili złożenia wniosku o rejestrację spółki z o.o. cały jej kapitał zakładowy powinien już być wniesiony do spółki. (...)

 • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich potrzebujących

  życie z dniem 1 stycznia 2020 r. Zgodnie z zawartymi w ustawie przepisami przejściowymi, mediacja w docelowym kształcie ma funkcjonować od 2020 r., chyba że podmioty prowadzące punkty (...)

 • Wzmocnienie roli dialogu społecznego?

  ;w i stronę pracodawców Rady o wystąpieniu przez przewodniczącego Rady do ministra właściwego do spraw finansów publicznych z wnioskiem o wydanie interpretacji ogólnej, w

 • Uwagi do projektu nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  o kontrolach z ustawy o sdg nie dotyczą ich w całości lub w części. Wyłączenie Prezesa UOKIK jako jedynego z wielu organów kontrolujących przedsiębiorców otworzy (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ;  Pan Andrzej nie prowadzi działalności gospodarczej. Pan Andrzej wygrał w konkursie nowy samochód osobowy, który postanowił sprzedać nabywcy z Niemiec. W tej sytuacji Pan Andrzej (...)

 • Rejestracja bazy danych w GIODO

  informatycznym przetwarzane są dane osobowe, o których mowa w art. 27 ustawy, oraz 2) żadne z urządzeń systemu informatycznego, służącego do przetwarzania danych osobowych nie jest połączone (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  ubezpieczeń społecznych; ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej. Na podst. www.biznes.gov.pl Krajowego Rejestru Sądowego, rejestracja, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, (...)

 • Matury w toku

  26 kwietnia 2019 r. Ustawa wprowadza zmiany w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r. poz. 1457, z późn. zm.) oraz ustawie z dnia 14 grudnia (...)

 • Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

  możesz się ubiegać, a jeśli będziesz składał wniosek o ulgę lub umorzenie należności z tytułu składek, pomogą Ci skompletować i wypełnić dokumenty niezbędne do jego rozpatrzenia. (...)

 • Rezygnacja z pracy

  początku biegu okresu wypowiedzenia. W tym zakresie stosuje się - z mocy art. 300 k.p. - art. 61 k.c., zgodnie z którym oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę należy (...)

 • Co z reformą sądownictwa?

  minister Paweł Mucha. Prezydencki projekt ustawy o KRS Już wcześniej, bo 18 lipca 2017 r., prezydent Andrzej Duda przedstawił Sejmowi Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o zmianie (...)

 • Kiedy można przetwarzać dane osobowe?

  : Klauzula zgodna z RODO może brzmieć następująco: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ABCD sp. z o.o. z siedzibą w ……….., (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane