Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  . do lipca 2009 r.) a więc byłaby krótsza od metody liniowej o 13 miesięcy.    PAMIĘTAJ! Amortyzacja degresywna ma zastosowanie jedynie do samochodów ciężarowych. Ponieważ amortyzacja

 • Metody amortyzacji

  ; amortyzacja przyspieszona - przez zastosowanie indywidualnych stawek amortyzacyjnych; amortyzacja spowolniona - przy zastosowaniu obniżonych stawek amortyzacja sezonowa - w stosunku do (...)

 • Przyspieszona amortyzacja używanego lokalu

  najmniej przez okres 60 miesięcy. Więcej informacji można znaleźć w artykułach serwisu e-prawnik.pl: Amortyzacja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Metody amortyzacji Firmowy

 • Porada prawna na temat amortyzacja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat amortyzacja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

  dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 2032, z późn. zm.). środki trwałe, amortyzacja środków trwałych, wartości niematerialne i prawne, metody amortyzacji, (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  ;w Ksuma – suma kosztów uzyskania przychodów Amortyzacja – odpisy amortyzacyjne, o których mowa w art. 16a – 16m ustawy o CIT Podstawa prawna: art. 15e ust. 2

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  prawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.) leasing operacyjny, rozliczenie leasingu, podatek dochodowy, przychody, koszty, finansujący, korzystający, amortyzacja przedmiotu leasingu

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  . amortyzacja samochodu). Nowy element, który też mnie niepokoi to to, iż jestem rencistą, płacę do ZUS-u  podatek zdrowotny (bo działalność gospodarcza). Będąc rencistą mogę bez zawieszania (...)

 • Wynajem prywatny a amortyzacja

  jednorazowej amortyzacji względem swoich środków trwałych (tak: A. Koleśnik, Kosztem jest też amortyzacja wynajmowanego mieszkania, Rzeczpospolita z 11 stycznia 2008 r.). amortyzacja, (...)

 • Niezamortyzowana wartość środka trwałego a wartość rynkowa

  początkowej 10.000 zł netto, amortyzacja za rok 2001 r. wyniosła 830 zł, za lata 2002-2004: 6.000 zł, zaś do lutego 2005 r.: 332 zł – łącznie do lutego 2005 r. amortyzacja wyniosła (...)

 • Koszty wynajmującego samochód

  ), jednak bez prawa obniżania przychodu o koszty. najem samochodu, koszty uzyskania przychodów, amortyzacja, ubezpieczenie, drobne naprawy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ubezpieczenie OC - pomocy!!

  OC sprawcy (SAMOPOMOC). Ubezpieczalnia każe mi ponieśc koszty w wyskoości 10% kwoty naprawy (amortyzacja), ze względu na to, iż samochód ma 6 lat!/ (...)

 • amortyzacja budynku

  Czy można stosowac odpisy amortyzacyjne dla budynku który nie został jeszcze oddany do użytku?

 • Ile wynosi amortyzacja ????

  Witam. Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi napisac(ewentualnie podac jakis link) ile wynosi amortyzacja częsci do samochodu w poszczegolnych latach ???? (...)

 • WYKLUCZENIE CZŁONKA ZE SPÓŁDZIELNI

  Witam Czy spółdzielnia może wykluczyć członka ze spółdzielni, który posiada prawo odrębnej własności do lokalu? Jeżeli tak, to co oznacza (...)

 • Czy mogę więcej?

  Witam! Jestem posiadaczem samochodu Renault Laguna 97 kombi RN, który ma kratkę i jest odliczany w firmie czyli wiem, że liczą się kwoty netto, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane