Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania

  mieszkanie. Proszę o informację, jaki procent wartości mieszkania wynosi amortyzacja w 2008 r. (w poprzednich latach było to 2,5 lub 1,5%)? Jaki dokument/ustawa/etc. o tym mówi? Czy umowa kupna (...)

 • Wynajem prywatny a amortyzacja

  jednorazowej amortyzacji względem swoich środków trwałych (tak: A. Koleśnik, Kosztem jest też amortyzacja wynajmowanego mieszkania, Rzeczpospolita z 11 stycznia 2008 r.). amortyzacja, (...)

 • Przyspieszona amortyzacja używanego lokalu

  przy wynajmie lokalu Koszty uzyskania przychodu z najmu mieszkania przyspieszona amortyzacja, indywidualne stawki amortyzacji, najem lokalu, koszty uzyskania przychodu, amortyzacja podatkowa

 • Porada prawna na temat amortyzacja mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat amortyzacja mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  właściciel wynajmowanego domu czy mieszkania automatycznie staje się podatnikiem VAT. Płaci 22-proc. VAT. Proszę nadto pamiętać, iż zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych najem, (...)

 • Amortyzacja lokalu mieszkalnego

  zw. z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). amortyzacja, odpisy od mieszkania, amortyzacja lokalu mieszkalnego, skutki podatkowe amortyzacji lokalu

 • Koszty uzyskania przychodów przy wynajmie lokalu

  na potrzeby najmu samochodem. wynajem lokalu, koszty uzyskania przychodów, amortyzacja, opodatkowanie najmu

 • Koszty uzyskania przychodu z najmu mieszkania

  Osiągam przychody z najmu mieszkania. Rozliczam się na zasadach ogólnych. Czy można ująć w kosztach przychodu wydatki poniesione na ubezpieczenie mieszkania. Czy jako dokument potwierdzający

 • Amortyzacja lokalu

  krótszy niż 10 lat (roczna stawka nie może być wyższa niż 10%). koszty uzyskania przychodów, środek trwały, amortyzacja, lokal mieszkalny, działalność gospodarcza

 • Wynajem mieszkań

  Małżeństwo posiada 2 mieszkania kupione wspólnie i 1 mieszkanie kupione przez żonę. Wszystkie 3 chce wynająć i z tego tytułu uzyskiwać przychody. Czy mogą wszystkie 3 mieszkania wynajmować (...)

 • Wynajem mieszkań a podatek od wynajmu

  mieszkania (pismo Urzędu Skarbowego w Nisku z 31 marca 2005 r., sygn. US.I-OF-406/6/4/05), odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup wynajmowanego lokalu (interpretacja Urzędu Skarbowego w Przemyślu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Konkubinat a podział majątku

  Witam, 2 lata temu mój mąż rozszedł sie z kobieta z która ma 12 letnie dziecko. Kobieta przez 6 mcy odsyłała pieniądze które jej przesyłalismy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane