Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Know-how a koszty uzyskania przychodu

  . koszty uzyskania przychodu, amortyzacja, odpisy amortyzacyjne, wartości niematerialne i prawne, know-how, aport

 • Opodatkowanie licencji i know-how

  środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych licencja, licencje, know-how, umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, Cypr, amortyzacja, wartości niematerialne i prawne, import (...)

 • Korzystanie z informacji geologicznej

  , prawa pokrewne, licencje, koncesje, prawa do wynalazków, patentów, znaków towarowych, wzorów użytkowych oraz zdobniczych, know-how. Nakłady na wartości niematerialne i prawne, po spełnieniu (...)

 • Porada prawna na temat amortyzacja know-how

  Nie szukaj dłużej informacji na temat amortyzacja know-how , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  scalonego,  wartość stanowiącą równowartość uzyskanych informacji związanych z wiedzą w dziedzinie przemysłowej, handlowej, naukowej lub organizacyjnej (know-how).  Korzystanie (...)

 • Metody amortyzacji

  ; amortyzacja przyspieszona - przez zastosowanie indywidualnych stawek amortyzacyjnych; amortyzacja spowolniona - przy zastosowaniu obniżonych stawek amortyzacja sezonowa - w stosunku do (...)

 • Amortyzacja aportu

  wniesienia samochodów aportem Know-how a koszty uzyskania przychodu aport, amortyzacja, wartość początkowa, środki trwałe, przedsiębiorstwo

 • Amortyzacja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych

    Czym jest amortyzacja? Amortyzacja odzwierciedla stopniowy proces zużywania się środków trwałych lub wartość niematerialnych i prawnych. Istota konstrukcji uwidacznia się wyraźnie

 • Leasing podatkowy

  lub organizacyjnej (know-how). Z kolei bez względu na przewidywany okres używania, amortyzacji podatkowej podlegają następujące wartości niematerialne i prawne, które jednocześnie (...)

 • Wartości niematerialne i prawne

  . 1117, z późn. zm.), 7) wartość stanowiąca równowartość uzyskanych informacji związanych z wiedzą w dziedzinie przemysłowej, handlowej, naukowej lub organizacyjnej (know-how) (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  własności przemysłowej oraz know-how, koszty prac rozwojowych. Generalnie, podatnicy dokonują odpisów amortyzacyjnych od ustalonej wartości początkowej środków trwałych – (...)

 • Podatek dochodowy od osób prawnych

  na obcym gruncie (zwane środkami trwałymi) oraz prawa majątkowe, takie jak: licencje, prawa autorskie, prawa własności przemysłowej oraz know-how, a także wartość firmy, koszty prac rozwojowych (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  ) wartość stanowiąca równowartość uzyskanych informacji związanych z wiedzą w dziedzinie przemysłowej, handlowej, naukowej lub organizacyjnej (know-how)- o przewidywanym okresie używania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane