Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  szczególny sposób ich amortyzacji, który pozwala przyspieszyć jej okres. Metoda amortyzacji, o której mowa, określana jest amortyzacją degresywną.   Amortyzacja degresywna (...)

 • Kupno sprzedaż nieruchomości

  prawnej, remonty, administrację budynku, odpisy amortyzacyjne od budynku przeznaczonego na wynajem. Kosztem jest amortyzacja wynajmowanego lokalu/budynku. Na początek należy (...)

 • Leasing podatkowy

  amortyzacji wynosi 20%. W związku z tym normatywny okres amortyzacji wynosi 5 lat.   Z kolei w odniesieniu do wartości niematerialnych i prawnych, normatywny okres amortyzacji uzależniony (...)

 • Porada prawna na temat amortyzacja budynku pod wynajem kwota amortyzacji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat amortyzacja budynku pod wynajem kwota amortyzacji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  22ł, dokonują wyboru jednej z metod amortyzacji określonej w art. 22i-22k dla poszczególnych środków trwałych przed rozpoczęciem ich amortyzacji; wybraną metodę stosuje się (...)

 • Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

  kwota amortyzacji miałaby być niższa od rocznej kwoty amortyzacji obliczonej przy zastosowaniu metody liniowej w podstawowym wariancie, podatnicy dokonują dalszych odpisów amortyzacyjnych (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  wstępnej kwota 3.333,33 zł stanowi spłatę kapitału, zaś kwota 8.666,67 zł stanowi część odsetkową i ta druga kwota stanowi przychód finansującego i koszt korzystającego; Z (...)

 • Koszty uzyskania przychodów przy wynajmie lokalu

  , administrację budynku, odpisy amortyzacyjne od budynku mieszkalnego przeznaczonego na wynajem". Kosztem będą również wydatki na zakup wyposażenia do mieszkania. Jeżeli ich wartość (...)

 • Zasady amortyzacji budynków

  stanowiły co najmniej 30% wartości początkowej. Dla tej kategorii budynków, przepisy ustalają 10 lat jako minimalny okres amortyzacji. Przy tak zdefiniowanym minimalnym okresie amortyzacji (...)

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania

  może posłużyć jako podstawa wartości wyliczenia amortyzacji? (kosztem będzie wartość z umowy x obowiązująca stawka amortyzacji). Jakie deklaracje/druki i inne dokumenty należy składać (...)

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  222 tys. zł). Wysoka kwota jednorazowej amortyzacji może zatem sprawić, że przedsiębiorca – pod względem księgowym – może nie wykazywać żadnego dochodu lub wręcz stratę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)

 • Canal+, roszczenie KRUK-a

  Witam wszystkich!! Mam nastepujacy kłopot, w dniu dzisiejszym dostałem list od firmy Kruk, ze mam podobno niezapłacony rachunek(45 zł) na rzecz Canalu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane