Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyzbycie się działki w ogródku pracowniczym

  Związku zgodnie ustalą ich wartość i złożą pisemne oświadczenie w tej sprawie, działkę przejmuje wskazana w zrzeczeniu osoba bliska. Zatem, ażeby wyzbyć się pracowniczej działki, powinien (...)

 • Zakup domu w pracowniczym ogródku działkowym

  . Członkostwo w PZD ustaje na skutek: wygaśnięcia, skreślenia, pozbawienia. Wraz z ustaniem członkostwa zwyczajnego wygasa prawo użytkowania działki w ROD. Członkostwo w PZD (...)

 • Altana w pracowniczym ogródku działkowym

  podmiejskich może być dodatkowo wyposażona w kominek. Przepisy regulaminu należy interpretować w ten sposób, że na jednym pracowniczym ogródku działkowym może być wybudowana tylko jedna (...)

 • Porada prawna na temat altana w rod

  Nie szukaj dłużej informacji na temat altana w rod, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  stopów złota innych niż w postaci blach, taśm, pasów, drutów, prętów, rur 3 ex 24.41.30.0 Platyna nieobrobiona plastycznie lub w (...)

 • Altana o powierzchni do 25m2 poza linią zabudowy

  roku. W przypadku zmiany zagospodarowania terenu, które nie wymaga pozwolenia na budowę, bez uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, wójt, burmistrz albo prezydent miasta może, w drodze decyzji

 • Nowa ustawa o ogrodach działkowych?

  użytkownikom działek możliwość odpłatnego przekształcenia prawa użytkowania w prawo własności tej działki. Warunkiem jest złożenie wniosku odpowiednim organom w ciągu 2 lat od dnia (...)

 • Ochrona działkowców przed specustawą drogową

  . Mają one na celu ochronę praw działkowców w związku z niedawnym wejściem w życie tzw. specustawy drogowej.Co przewidują projekty?Projekt zawarty w sejmowym druku nr 1171 (...)

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  (przy czym należy pamiętać, iż w niektórych przypadkach konieczne jest samo zgłoszenie obiektu właściwemu organowi). W tej sytuacji w grę wchodzić może ewentualnie powołanie (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  lit. a)-c), na spłatę kredytu (pożyczki), o których mowa w lit. a) lub b)  - w banku lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, mających siedzibę (...)

 • Leasing w podatku VAT

  :odprzedaż tych samochodów (pojazdów) luboddanie w odpłatne używanie tych samochodów (pojazdów) na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rodzinne ogródki działkowe a zmiana prawa

  Witam forumowiczów, jak się zapewne orientujecie, zanosi się na zmianę prawa związanego z Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi (ROD), dziś tj. 11.07.12r (...)

 • Problem z sąsiadem

  Mieszkam w domku jednorodzinnym otoczonym ogrodem o pow.1074m2. Mój sąsiad z lewej strony na swoim terenie podwyższył sobie grunt już o 2 m, przy (...)

 • likwidacja ogródka działkowego

  Od 2001r byłem użytkownikiem działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Na poczatku 2012 nastąpiła likwidacja działki ( reszta ogrodu pozostała nie (...)

 • Nielegalna altana

  Na ogródku który dzierżawię od 3-trzech lat od ADM stoi wymurowana altana.Osoba która przede mną dzierżawiła ogród twierdzi że wybudowano ją (...)

 • Problemy z budowa altany.

  Hej. Posiadam działkę budowlaną z domem pod krakowem. chce wybudowac altane dla gości z miejscem na grilla itp. w planach jest umiejscowienie tej atalny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane