Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyzbycie się działki w ogródku pracowniczym

  Związku zgodnie ustalą ich wartość i złożą pisemne oświadczenie w tej sprawie, działkę przejmuje wskazana w zrzeczeniu osoba bliska. Zatem, ażeby wyzbyć się pracowniczej działki, powinien (...)

 • Zakup domu w pracowniczym ogródku działkowym

  . Członkostwo w PZD ustaje na skutek: wygaśnięcia, skreślenia, pozbawienia. Wraz z ustaniem członkostwa zwyczajnego wygasa prawo użytkowania działki w ROD. Członkostwo w PZD (...)

 • Altana w pracowniczym ogródku działkowym

  podmiejskich może być dodatkowo wyposażona w kominek. Przepisy regulaminu należy interpretować w ten sposób, że na jednym pracowniczym ogródku działkowym może być wybudowana tylko jedna (...)

 • Porada prawna na temat altana w rod

  Nie szukaj dłużej informacji na temat altana w rod, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  stopów złota innych niż w postaci blach, taśm, pasów, drutów, prętów, rur 3 ex 24.41.30.0 Platyna nieobrobiona plastycznie lub w (...)

 • Altana o powierzchni do 25m2 poza linią zabudowy

  roku. W przypadku zmiany zagospodarowania terenu, które nie wymaga pozwolenia na budowę, bez uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, wójt, burmistrz albo prezydent miasta może, w drodze decyzji

 • Nowa ustawa o ogrodach działkowych?

  użytkownikom działek możliwość odpłatnego przekształcenia prawa użytkowania w prawo własności tej działki. Warunkiem jest złożenie wniosku odpowiednim organom w ciągu 2 lat od dnia (...)

 • Ochrona działkowców przed specustawą drogową

  . Mają one na celu ochronę praw działkowców w związku z niedawnym wejściem w życie tzw. specustawy drogowej.Co przewidują projekty?Projekt zawarty w sejmowym druku nr 1171 (...)

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  (przy czym należy pamiętać, iż w niektórych przypadkach konieczne jest samo zgłoszenie obiektu właściwemu organowi). W tej sytuacji w grę wchodzić może ewentualnie powołanie (...)

 • Leasing w podatku VAT

  :odprzedaż tych samochodów (pojazdów) luboddanie w odpłatne używanie tych samochodów (pojazdów) na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub (...)

 • Zabudowa na gruntach rolnych bez zezwoleń

  . Zgłaszającego obowiązują terminy na rozpoczęcie budowy. Inwestycję należy bowiem podjąć przed upływem dwóch lat od planowanego terminu rozpoczęcia prac, określonego w zgłoszeniu. W (...)

 • Budowa altany

  odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, (...)

 • Nie obędzie się bez odszkodowań dla działkowców

  zakresie dróg publicznych.Jakie obowiązki będzie miał podmiot, w którego interesie nastąpi likwidacja ROD na cele drogowe?Nowy przepis przewiduje, że w przypadku gdy decyzja o zezwoleniu (...)

 • Jakie mam prawo do współwłasności domu?

  majątku osobistego na majątek wspólny. Nie można żądać zwrotu wydatków i nakładów zużytych w celu zaspokojenia potrzeb rodziny, chyba że zwiększyły wartość (...)

 • Szambo na działce letniskowej

  budowa szamba i podpisywanie umowy na wywóz nieczystości w sytuacji gdy jest ich naprawdę niewiele? Dla przykładu w roku ubiegłym nikt na działce nie przebywał. Co mówią przepisy o ochronie (...)

 • Domek narzędziowy

  . terenów zamkniętych czyli terenów o charakterze zastrzeżonym ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa. Zgodnie jednak z art. 6 ust. 2 wskazanej ustawy każdy ma prawo, (...)

 • Ogródki działkowe - czy można przenieść prawo?

  działki oraz wybudowanego na niej domu? Działka w rodzinnym ogrodzie działkowym przeznaczona jest do zaspokajania potrzeb użytkownika i jego rodziny w zakresie wypoczynku i rekreacji oraz prowadzenia (...)

 • Przebudowa altany na dom

  . Wymagają więc uzyskania pozwolenia na budowę roboty budowlane - rozbudowa altany i budynków gospodarczych, jeżeli są dokonywane ponad podane wyżej normy. rozbudowa, altana, pozwolenie na budowę, (...)

 • Sadzenie drzew i krzewów przy granicy działki

  ;w działkowych (ROD). W akcie tym, uchwalonym przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców w dniu 7 kwietnia 2004 r., znaleźć można minimalne odległości od (...)

 • Garaż blaszak jako ekspozycja

  . Ustawodawca w art. 30 ust. 1 w/w ustawy wymienił enumeratywnie obiekty które wymagają jedynie zgłoszenia. Zgodnie bowiem z niniejszym przepisem: Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga: (...)

 • Wybudowanie altany a pozwolenie na budowę

  nieruchomością na cele budowlane, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności (...)

 • Odszkodowanie za zwłokę sprzedającego

  jest takie oczywiste, że rzeczywiście sprzedawca jest w zwłoce z wydaniem nieruchomości. Nabywcy zostali bowiem wprowadzeni w posiadanie nieruchomości. Jeśli w akcie notarialnym strony (...)

 • Zmiana Kodeksu spółek handlowych przyznaje więcej uprawnień akcjonariuszom

  zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U. 2009 r. Nr 13 poz. 69)Dyrektywa 2007/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lipca 2007r. w sprawie

 • W sprawie tegorocznych egzaminów na aplikację sądowo-prokuratorską

  Sejm jest niepewne i w zasadzie mało prawdopodobne by miało miejsce w najbliższych miesiącach.W świetle powyższego zwracam się do Pana Ministra z prośbą o informację, czy przewiduje Pan (...)

 • Problemy warszawskich użytkowników rodzinnych ogródków działkowych

  marca 2009 r.   Źródło: www.rpo.gov.pl ROD, Warszawa, użytkownicy, rodzinne ogródki działkowe, ogrody, Polski Związek Działkowców

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rodzinne ogródki działkowe a zmiana prawa

  Witam forumowiczów, jak się zapewne orientujecie, zanosi się na zmianę prawa związanego z Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi (ROD), dziś tj. 11.07.12r (...)

 • Problem z sąsiadem

  Mieszkam w domku jednorodzinnym otoczonym ogrodem o pow.1074m2. Mój sąsiad z lewej strony na swoim terenie podwyższył sobie grunt już o 2 m, przy (...)

 • likwidacja ogródka działkowego

  Od 2001r byłem użytkownikiem działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Na poczatku 2012 nastąpiła likwidacja działki ( reszta ogrodu pozostała nie (...)

 • Nielegalna altana

  Na ogródku który dzierżawię od 3-trzech lat od ADM stoi wymurowana altana.Osoba która przede mną dzierżawiła ogród twierdzi że wybudowano ją (...)

 • Problemy z budowa altany.

  Hej. Posiadam działkę budowlaną z domem pod krakowem. chce wybudowac altane dla gości z miejscem na grilla itp. w planach jest umiejscowienie tej atalny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane