Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Altana o powierzchni do 25m2 poza linią zabudowy

  się przy projektowaniu i budowie, w tym także odbudowie, rozbudowie, nadbudowie, przebudowie oraz przy zmianie sposobu użytkowania budynków oraz budowli nadziemnych i podziemnych spełniających (...)

 • Budowa altany

  w przypadku, gdy nie ma planu miejscowego i nie przeszkadzają budowie inne przepisy (np. prawo wodne), to też żadne przepisy nie określają wyraźnie odległości od granicy. Jeżeli altana nie (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  . Sytuowanie budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, jeżeli wynika to z ustaleń planu miejscowego (...)

 • Porada prawna na temat altana przy granicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat altana przy granicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy można budować w granicy ?

  granicy ściany bez takich otworów) od granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli w pasie o szerokości 3 m wzdłuż tej granicy zostaną zachowane jego dotychczasowe wymiary, (...)

 • Altana w pracowniczym ogródku działkowym

  tarasu w części znajdującej się pod poddaszem lub nad piwnicą altany wlicza się do powierzchni zabudowy altany, a pozostałej powierzchni tarasu się nie wlicza. Altana może mieć wysokość do 5 (...)

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi (...)

 • Mały ruch graniczny z sąsiadami Unii

  ramach małego ruchu granicznegoRozporządzenie wprowadza zezwolenie na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego. Ważność terytorialna zezwolenia na przekraczanie granicy w (...)

 • Minimalna odległość budynku od granicy działki sąsiedniej

  budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, (...)

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?

  drzwiowych w stronę tej granicy. 2.Sytuowanie budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, (...)

 • Kodeks karny

  skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.§ 2. Jeżeli sprawca uprzednio skazany (...)

 • Okna i drzwi na granicy działki

  w przypadku, o którym mowa w pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną lub bezpośrednio przy granicy, jeżeli wynika to z ustaleń miejscowego (...)

 • Odległości w prawie budowlanym

  bezpośrednio przy tej granicy, przylegającej do istniejącej ściany, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej. Okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać odległości od granicy działki (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  w roku podatkowym dochody. Tak więc także wynagrodzenie uzyskane przy pracach sezonowych w rolnictwie, w szczególności przy zbiorach warzyw i owoców podlega wykazaniu w rocznym zeznaniu

 • Kodeks karny skarbowy

  pozbawienia wolności w wysokości nie niższej niż 3 miesiące do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego podwójnie, co nie wyłącza wymierzenia w wysokości do górnej (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.§ 2. Jeżeli sprawca uprzednio skazany w warunkach określonych w § 1, który odbył łącznie (...)

 • Warunki techniczne przewodu kominowego

  okiennych lub drzwiowych w takiej samej odległości od tej granicy, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej, bezpośrednio przy granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów (...)

 • Odległość budynku od sąsiedniej działki

  bez otworów okiennych lub drzwiowych w takiej samej odległości od tej granicy, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej. Jeśli bezpośrednio przy granicy istnieje budynek ze ścianą (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  okiennych lub drzwiowych w takiej samej odległości od tej granicy, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej, bezpośrednio przy granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów (...)

 • Odległość drogi od budynku

  bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy tej granicy, przylegającej do istniejącej ściany, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej. W przypadku budynków mieszkalnych bierze (...)

 • Jak będzie można przekraczać granice?

  członkowskich Unii Europejskiej.  Na jakich zasadach będzie można przekraczać granice?  Wedle zmienionych przepisów ustawy o ochronie granicy państwowej przekraczanie granicy państwowej (...)

 • Odległość hali sportowej od domów

  okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy tej granicy, przylegającej do istniejącej ściany, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej.   pozwolenie na budowę, usytuowanie budynku, (...)

 • Bezprawnie przesunięte granice nieruchomości

  "szantażowanie" poprzez nie wydanie decyzji dotyczącej zgody na planowane ogrodzenie itd.? Właściciele gruntów sąsiadujących obowiązani są do współdziałania przy rozgraniczeniu gruntów oraz (...)

 • Budowa ze starym pozwoleniem na budowę

  . Odległość od granicy powinna być zawarta w pozwoleniu na budowę. Być może przed wyodrębnieniem odległość była większa. Zgodnie z obecnymi przepisami, jeżeli na sąsiedniej działce bezpośrednio (...)

 • Odległość budynku od ogrodzenia

  możliwość usytuowania budynku przy samej granicy, jeżeli bezpośrednio przy granicy istnieje budynek (sąsiada) ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  zbliżania się do podstawy opodatkowania do górnej granicy przedziału); przekroczy 127.000 zł - kwota zmniejszająca podatek nie będzie przysługiwać. Przepisy te znajdą zastosowanie przy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Problemy z budowa altany.

  Hej. Posiadam działkę budowlaną z domem pod krakowem. chce wybudowac altane dla gości z miejscem na grilla itp. w planach jest umiejscowienie tej atalny (...)

 • altana ogrodowa

  Witam, chciałbym dowiedzieć się czy muszę zgłaszać budowę altany na rodzimej działce przy moim domku jednorodzinnym. Wymiary altany to 4x3 wys (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Sąsiedzi i ALTANA

  Mój problem dotyczy altany- drewnianej wiaty w zasadzie(ściany tylko od strony płotu/granicy/ sąsiada(odległość tylko 0,5 metra), mąż postawił (...)

 • budowa domu mniej niż 4m od granicy

  wybudowałem dom i wyszło mi że mam do granicy działki od budynku mam 2.10m a nie 4 tak jak w zagospodarowaniu przestrzennym, nie wiem co teraz robić, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane