Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Altana w pracowniczym ogródku działkowym

  powierzchnię zabudowy (mierzoną po obrysie ścian zewnętrznych) do 25m2 w ogrodach miejskich i 35m2 w ogrodach wiejskich. Dodatkowo altana może posiadać zadaszony taras otwarty (...)

 • Altana o powierzchni do 25m2 poza linią zabudowy

  mojej działce. Linia zabudowy wyznaczona jest 3m od płotu. Altana, którą planuję postawić wykracza 2 m za linię zabudowy (na zgłoszenie). Altana będzie bez ścian, na czterech (...)

 • Budowa altany

  Mam w mieście działkę o pow. 410 m2 z tytułem prawa własności i wpisem do księgi wieczystej. Na działce tej jest wybudowany dom o pow. zabudowy 130 m2, reszta to ogród i podwórze. (...)

 • Porada prawna na temat altana do 35m

  Nie szukaj dłużej informacji na temat altana do 35m, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zabudowa na gruntach rolnych bez zezwoleń

  Posiadam działkę rolniczą. Chciałbym w kilku miejscach postawić altanki do 35m2. Czy na działce rolnej można zbudować budynek (altanę) do 35m2 bez żadnych pozwoleń? Niniejsza (...)

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  pkt. 2, mówiący o wiatach i altanach, przy czym musielibyście Państwo wykazać, iż istotnie mamy tu do czynienia z wiatą bądź altaną, na które nie trzeba uzyskiwać pozwolenia (choć (...)

 • Wyzbycie się działki w ogródku pracowniczym

  Dzierżawię w pracowniczym ogródku działkę 300 m2. Wybudowałem na niej solidną altankę, a w zasadzie malutki domek. Chce pozbyć się tej działki bo nie mam już siły jej uprawiać. Co mogę sprzedać? (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze. 3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni (...)

 • Garaż blaszak jako ekspozycja

  ekspozycji może stać na działce garaż blaszak o wymiarach 5x7 m jako towar handlowy, który jest przeznaczony do sprzedaży? Garaż ten nie jest w jakikolwiek sposób wykorzystywany (stoi pusty). (...)

 • Przebudowa altany na dom

  określają przepisy prawa budowlanego. Przykładowo nie wymaga pozwolenia wzniesienie altany i obiektów gospodarczych na działkach pracowniczych, ogrodach działkowych o pow. zabudowy do 25 m2 (...)

 • Nowe wymagania dla stacji kontroli pojazdów

  kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,  od 0,7 do (...)

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  strefę pożarową nie przekracza 1 000 m3;  kubatura brutto budynku inwentarskiego nie przekracza 1 500 m3;  powierzchnia strefy pożarowej obiektu innego niż budynek nie przekracza (...)

 • Domek narzędziowy

  określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  postanowienie sądu i w dniu 28 lipca 2007 r. złożył apelację. Sąd przyjął do rozpoznania apelację Ewy L. oraz Tomasza M., gdyż złożyli oni apelację w terminie. Termin do złożenia (...)

 • Procedury budowlane

  procedury brak procedury przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,50 m3na dobę zgłoszenie zgłoszenie brak procedury zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe o pojemności (...)

 • Wybudowanie altany a pozwolenie na budowę

  należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o posiadanym prawie do dysponowania

 • Kodeks wykroczeń

  7, dopuszcza do przebywania małoletniego na drodze publicznej lub na torach pojazdu szynowego,podlega karze grzywny albo karze nagany. Art. 90. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji,  niezdolności do samodzielnej egzystencji,  całkowitej niezdolności do pracy,  częściowej niezdolności (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie wyprodukowane, importowane lub nabyte wewnątrzwspólnotowo do 31 grudnia 2018 r., które będą przeznaczone do (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  nakazuje wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. 7. Przepisu ust. 4 nie stosuje się do osób, które utraciły (...)

 • Jak powinny wyglądać cmentarze i groby?

  pojedyncze, w których składa się trumnę ze zwłokami: długość 2,0 m, szerokość 1,0 m, głębokość 1,7 m; pojedyncze, w których składa się urnę: długość 0,5 (...)

 • Mienie PKP

  poglądów, nie jest właściwe porównywanie zarządu, jaki przysługiwał kolei do 1960 r. do rzeczowych praw ograniczonych. Dekret z dnia 11 października 1946 r. Prawo rzeczowe (Dz.U. (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  pozostałych 5 m2 już nie. Jeśli wychowujesz co najmniej troje dzieci, możesz dostać dofinansowanie do 65m2 powierzchni użytkowej mieszkania lub domu. zapoznaj się z (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  do odpłatnego korzystania albo wniesionego do spółki przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, odpowiednio z dnia kupna, przyjęcia do odpłatnego korzystania albo wniesienia (...)

 • Dział spadku a dopuszczenie do współposiadania - opinia prawna

  14; udziału,  siostra M- ¼ udziału. Ciotka zajmuje 1 piętro budynku, a spór pomiędzy siostrami dotyczy części na parterze. Około 3 lata temu siostra M wyprowadziła się do (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  posłużenia się w nim odniesieniem do „(innych) świadczeń o podobnym charakterze” do ww. usług, a po drugie do przyjęcia opisowego sposobu określenia usług objętych limitowaniem, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Problemy z budowa altany.

  Hej. Posiadam działkę budowlaną z domem pod krakowem. chce wybudowac altane dla gości z miejscem na grilla itp. w planach jest umiejscowienie tej atalny (...)

 • Nielegalna altana

  Na ogródku który dzierżawię od 3-trzech lat od ADM stoi wymurowana altana.Osoba która przede mną dzierżawiła ogród twierdzi że wybudowano ją (...)

 • altana ogrodowa

  Witam, chciałbym dowiedzieć się czy muszę zgłaszać budowę altany na rodzimej działce przy moim domku jednorodzinnym. Wymiary altany to 4x3 wys (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Sąsiedzi i ALTANA

  Mój problem dotyczy altany- drewnianej wiaty w zasadzie(ściany tylko od strony płotu/granicy/ sąsiada(odległość tylko 0,5 metra), mąż postawił (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane