Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja alimentów

  przez byłą żonę przestępstwa. Nie wskazano w pytaniu okoliczności, które świadczyłyby o wystąpieniu znamion przestępstwa oszustwa. alimenty, świadczenia alimentacyjne, egzekucja, komornika, (...)

 • Nie wszystkie świadczenia to alimenty

  jednak jeżeli sądy zasądzają na podstawie art. 27 k.r.o. alimenty na rzecz drugiego małżonka, to posługują się pewnym skrótem (lepiej byłoby posługiwać się zwrotem "alimenty", (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  trzymiesięczny ustawowy termin do wniesienia powództwa o alimenty, a w przypadku braku uznania dziecka - o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jeśli matka dziecka nie złożyłaby w tym czasie (...)

 • Porada prawna na temat alimenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Córka mieszka ze mną, pomimo tego nadal muszę płacić alimenty.

  alimenty. Jeżeli byłby Pan zainteresowany, w ramach odrębnego zamówienia możliwe jest przygotowanie stosownych dokumentów.  

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty.

  były mąż może przestać płacić alimenty ze względu na to że dziecko się nie uczy? A co w sytuacji kiedy wyjdzie ona za mąż, czy nadal będzie mogła otrzymywać alimenty? Niniejsza opinia (...)

 • Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  , fundusz, alimentacyjny, alimenty, prawo jazdy

 • Alimenty od chorego

  pierwszej kolejności alimenty zaległe za okres wskazany w tytule wykonawczym, pod warunkiem uzyskania od wierzyciela oświadczenia, że nie zostały w inny sposób uiszczone przez dłużnika. Potrącenia, (...)

 • Alimenty w EURO

  wystąpiła z wnioskiem o alimenty do niemieckiego sądu w wysokości 307 EUR miesięcznie minus owe 60 zł. Czy niemiecki sąd może przyznać jej alimenty ode mnie jako obywatela polskiego? Jestem (...)

 • Alimenty na żonę

  ogóle zostały przyznane mi alimenty na żonę, zawsze uważałem, że alimenty przyznawane są na utrzymanie dziecka? Z opisu sytuacji wynika, iż sąd zasądził alimenty na rzecz Pana (...)

 • Alimenty na konto pełnoletniego dziecka

  Do tej pory przesyłałem alimenty na rzecz córki na konto jej mamy. Córka ukończyła 20 lat -czy mogę zmienić to i przesyłać alimenty na konto córki. Czy potrzebna jest na to zgoda jej mamy? (...)

 • Alimenty od ojca pracującego w USA

  świadczen alimentacyjnych z urzędu przez sąd tej instancji, który wydał wyrok zasądzający alimenty. Takie żądanie sąd kieruje do właściwego organu egzekucyjnego. Jest to jego uprawnienie a nie (...)

 • Proces rozwodowy a roszczenie o alimenty

  , alimenty, zawieszenie postępowania, zabezpieczenie

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę

  dziecko pozwanej, a mi nakazać płacenie alimentów. Czy na rozprawie można zastrzec, że alimenty będę płacił wyłącznie na dziecko i pozbawić pozwaną możliwości występowania o alimenty (...)

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka

  małoletniego syna z pozwem wzajemnym o alimenty na rzecz dziecka, przeciwko matce reprezentującej to samo dziecko, a która wystąpiła z pozwem przeciwko ojcu o alimenty na rzecz dziecka w sytuacji, (...)

 • Ustalanie wysokości alimentów

  utrzymania wzrosłyby więcej niż moje zarobki. Czy istnieje jakieś minimum socjalne, które płacący alimenty ma prawo zatrzymać, żeby móc żyć? Sąd zasądzając alimenty - jak w Pana przypadku (...)

 • Zajęcie konta a wpłacanie zasądzonych alimentów

  Córka ma konto bankowe zajęte przez komornika na 3400 zł. Na to samo konto wpływają alimenty od byłego męża zgodnie z wyrokiem sądu po 900 zł miesięcznie. Czy bank musi te alimenty odprowadzić (...)

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?

  alimenty. Była synowa złożyła pozew o alimenty na wnuka ode mnie. Alimenty na wnuka syn wznowił dobrowolnie wysyłając comiesięcznie przekazem pocztowym 350 złotych. Pozew o alimenty (...)

 • Alimenty bez podatku. Sprawdź, kiedy jest to możliwe

  Care Dominik Mędrzycki, księgowy Tax Care alimenty, fiskus, podatek, PIT

 • Odliczenie od dochodów wydatków na cele rehabilitacyjne dziecka

  rehabilitacyjna, zeznanie podatkowe, rozliczenie roczne, alimenty, rodzic

 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko

  uznać, iż córce należą się alimenty od matki aż do czasu, kiedy osiągnie kwalifikacje pozwalające jej na podjęcie pracy zawodowej. Jeśli córka (przykładowo) po zakończeniu szkoły (...)

 • Dopłata do alimentów z Funduszu Alimentacyjnego

  . Jeżeli sąd zasądzi alimenty na dziecko, to obawiam się, że alimenty na mnie i na dziecko przekroczą tą kwotę, tj. 780 zł. Załóżmy, że uda mi się wywalczyć 500 zł na dziecko. Łącznie (...)

 • Alimenty a regres

  przypadku zaległych roszczeń alimentacyjnych. Chodzi tu zarówno o alimenty zasadzone wyrokiem na przyszłość, które nie zostały zapłacone jak i jak i alimenty zaległe (np. na podstawie umowy (...)

 • Miejsce zamieszkania małoletniego a alimenty

  alimenty od rodzica Y. Czy obowiązek alimentacyjny obowiązuje w równym stopniu X i Y? Czy możliwa jest sytuacja, że sąd rozpatrując wniosek rodzica X, nakaże mu płacić nadal alimenty rodzicowi (...)

 • Alimenty w depozycie sądowym

  do sądu o obniżenie wysokości alimentów. Proponujemy również zapoznanie się z treścią informacji prawnej Opłaty komornicze w razie dobrowolnego świadczenia alimenty, depozyt sądowy, egzekucja

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  kolejne alimenty przelałem (mam potwierdzenie) na konto pełnoletniej Córki, matka napisała że "mogę sobie córkę dodatkowo dofinansowywać" (sic!) ale bez osobnego orzeczenia sądu rodzinnego alimenty

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane