Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ;w wypełnione przez członków rodziny. W takim przypadku świadczenie będzie uzależnione od kryterium dochodowego netto 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł (w rodzinach (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  czerwca 1971 r. w sprawie stosowania systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek (...)

 • Praca za granicą

  prowadzonej działalności w zakresie pośrednictwa pracy. Pytania o pracę w UE, EOG i Szwajcarii Jak dochodzić swoich praw w przypadku, gdy pracodawca nie dotrzymał warunków (...)

 • Porada prawna na temat alimenty w szwajcarii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty w szwajcarii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złóż wniosek o 500+

  plików. Nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków diakrytycznych, białych znaków i znaków specjalnych. Nazwy plików muszą (...)

 • Rodzina 500+ w pigułce

  pomocy społecznej, jak i innej jednostce organizacyjnej w danej gminie, np. w funkcjonujących już w wielu miastach w Polsce specjalnych centrach utworzonych do realizacji świadczeń (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  gdyż np. drugi z rodziców nie żyje, ojciec dziecka jest nieznany W przypadku rodziców rozwiedzionych wsparcie otrzyma ten rodzic, który faktycznie sprawuje opiekę nad (...)

 • Podatek od wynajmu mieszkania w Polsce

  wynajmu mieszkania w Polsce koniecznie opodatkowywać w kraju obywatelstwa, czy też w kraju zamieszkania? Drogą "ustnej propagandy" dowiedziałam się, że moim obowiązkiem jest płacić (...)

 • Podatki od wynajmu lokali Szwajcara

  zamieszkania lub siedzibę w Umawiającym się Państwie (np. w Szwajcarii) z majątku nieruchomego (włączając dochody z eksploatacji gospodarstwa rolnego i leśnego), położonego w (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  złożenia zeznania podatkowego, w kwietniu lub w maju roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. W tym samym czasie naczelnik urzędu skarbowego przekaże na (...)

 • Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

  opieki medycznej w nowym kraju zwykłego pobytu nie będzie możliwe. W zależności od przepisów obowiązujących w kraju pobytu pacjenta ochrona zdrowia może być bezpłatna (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  pracowników na nieprzestrzeganie przez pracodawców przepisów prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nielegalne zatrudnienie. Adresy i telefony okręgowych inspektoratów (...)

 • Najem lokalu od cudzoziemca

  Umawiającym się Państwie (np. w Szwajcarii) z majątku nieruchomego, położonego w drugim Umawiającym się Państwie (w Polsce), może być opodatkowany w tym drugim Państwie (...)

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  notariuszem  W przypadku gdy alimenty zostaną ustalone w drodze umowy zawartej w formie aktu notarialnego, akt notarialny jest tytułem wykonawczym (a więc spełnia warunek określony (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  podejmowanych w celu przeprowadzenia przez organ nadzorczy kontroli przestrzegania przepisów RODO, nie tylko w ramach audytów, o których mowa w art. 58 ust. (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  : zasiłków dla bezrobotnych, zasiłków szkoleniowych, stypendiów - wypłaconych z Funduszu Pracy za okres udokumentowanej niezdolności do pracy.  rekompensatę

 • Podatek od emerytury

  Państwie. Zatem emerytury wypłacane w Polsce osobie majątej miejsce zamieszkania w Szwajcarii (szwajcarską rezydencję podatkową) podlegają opodatkowaniu tylko w Szwajcarii, (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w ramach Unii Europejskiej

  Luksemburgu, na Łotwie, Malcie, w Niemczech, Holandii, Polsce, Portugalii (w tym na Maderze i Azorach), Rumunii, na Słowacji, w Słowenii, Szwecji, na Węgrzech, we Włoszech, w Wielkiej (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  i wniosków oraz terminy załatwiania spraw wywołanych ich wnie­sieniem, w szczególności przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy o ochronie (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  , zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obydwojga rodziców rozwiedzionych, żyjących w separacji lub żyjących w rozłączeniu sprawowaną w porównywalnych (...)

 • Zatrudnienie w Szwajcarii, praca w polskim biurze

  szczególności w usługach niematerialnych, gdy zagraniczny przedsiębiorca zatrudnia w Polsce pracowników, wynajmuje im wspólne biuro, ale ze względu na to, iż nie zamierza w Polsce działać (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  alimentów działającej najczęściej przez przedstawiciela ustawowego – tj. drugiego z rodziców). Pozew jest wolny od opłat. Jeżeli w pozwie dochodzi się alimentów (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  prawo do emerytury „zagranicznej" - i doda do lat przepracowanych w Polsce. Hieronim Nowak pracował: 8 lat w Polsce, 8 lat w Norwegii, 6 lat w Szwecji i 3 lata w Danii. (...)

 • Szwajcaria miejscem zakupu i odbioru towaru

  kraju. Zatem, jeśli polski podatnik nabył towary w Szwajcarii i tam je zużył, to czynność taka nie będzie importem towarów w rozumieniu ustawy o VAT. Nie można również takiej czynności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane