Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja a alimenty płacone terminowo

  egzekwować alimenty przez komornika kiedy płacę terminowo i nie zalegam z żadną wpłatą? Czy mogę w takiej sytuacji złożyć skargę do Sądu na czynność komornika? W sytuacji, (...)

 • Potrącanie alimentów z wynagrodzenia

  Komornik zajął mi pensję w wys. 50%, natomiast żona uzyskała alimenty na dzieci. Kto ma pierwszeństwo do moich dochodów i czy żona musi ściągać alimenty przez komornika czy (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . Dokonany przez komornika indos wywiera skutki indosu wpisanego przez zobowiązanego. Jeżeli na wekslu zostały umieszczone wyrazy „nie na zlecenie” lub inne zastrzeżone (...)

 • Porada prawna na temat alimenty przez komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty przez komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  wewnętrznych w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości - w przypadku wykonywania asysty przez Policję lub Straż Graniczną,    3) Prezes Rady Ministrów w przypadku wykonywania (...)

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  wierzytelności bez zgody komornika, nakaz bezzwłocznego przekazania przez bank zajętej kwoty na pokrycie należności, a w razie zachodzących przeszkód zobowiązanie do zawiadomienia (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  zabezpieczenie powództwa przez wydanie przez sąd odpowiedniego zarządzenia tymczasowego na czas trwania procesu – na przykład zawieszenie egzekucji komorniczej. Pozew podlega opłacie (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  zamian za wycofanie wniosku od komornika zasądzi dużo wyższe alimenty na rzecz dziecka, ale się nie zgodziła na to rozwiązanie. Kwoty wpłacone bezpodstawnie do komornika dają już pokaźną (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  wierzyciela zaliczek na poczet wydatków związanych z czynnościami dokonywanymi poza rewirem przez komornika wybranego przez wierzyciela. Uregulowano również zasady pobierania (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka

  prawdopodobnie jest to 10 każdego miesiąca). Będzie to argumentem za wydaniem przez komornika postanowienia wzywającego syna do uiszczenia opłat komorniczych. Do w/w dowodu na piśmie warto załączyć (...)

 • Złośliwy wniosek o egzekucję alimentów

  rodzic chce dobrowolnie płacić alimenty czy nie.   Można także postąpić w jeszcze inny sposób i zaskarżyć czynności komornika w zakresie obciążenia kosztami dłużnika alimentacyjnego. (...)

 • Podział kwot w dwóch egzekucjach alimetatyjnych

  w wysokości 100 zł.   alimenty, egzekucja, skarga na czynności komornika

 • Właściwość komornika

  ;się Pani z wyliczeniem dokonanym przez komornika, można złożyć Skargę na czynności komornika. komornik, własciwość, alimenty, zaliczka, zmiana, rewir

 • Egzekucja alimentów

  przez byłą żonę przestępstwa. Nie wskazano w pytaniu okoliczności, które świadczyłyby o wystąpieniu znamion przestępstwa oszustwa. alimenty, świadczenia alimentacyjne, egzekucja, komornika, (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych. Uprawnionymi (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  alimentów.   Świadczenie „Rodzina 500 plus” pobierane przez rodzica nie może być podstawą do obniżenia pobieranych przez niego świadczeń alimentacyjnych.    Środki (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  siebie i rodziny. § 3. Osoba prawna lub inna jednostka organizacyjna, której ustawa przyznaje zdolność sądową, niezwolniona przez sąd od kosztów sądowych, może się domagać ustanowienia adwokata (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  wymogi określone w art. 736 k.p.c.), w razie nieudzielenia zabezpieczenia przez Sąd z powodu toczącego się postępowania rozwodowego, wpis hipoteki przymusowej na udziale w nieruchomości będzie możliwy (...)

 • Egzekucja alimentów ma być skuteczniejsza

  realizowanego do 30 kwietnia 2004 r. przez ZUS, z tytułu zaliczki alimentacyjnej realizowanej przez gminy w latach 2005 – 2008 oraz świadczeń z „nowego” funduszu (...)

 • Właściwość komornika a miejsce zamieszkania.

  wyboru komornika na podstawie art. 8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Zgodnie z tym przepisem, wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka

  kosztów komorniczych) na dziecko i jak mam zawiadomić komornika? Jak się domyślamy, w wyroku zasądzającym alimenty od Pana sąd zaznaczył, iż alimenty są płatne do rąk matki dziecka. (...)

 • Skarga na czynności komornika

  .). Wskazać jednak trzeba, że skarga na czynności komornika stanowi środek zaskarżenia w razie naruszenia przez komornika przepisów procesowych, przy jej pomocy nie można się bronić (...)

 • Usunięcie komornika jako poborcy alimentów

  Na pierwszej ze spraw rozwodowych (o alimenty) Sąd Rejonowy ustalił je na kwotę 220 zł. Sąd wyższej instancji (okręgowy) w sprawie o rozwód ustalił alimenty na kwotę 280 zł. Płaciłem je (...)

 • Koszty nieuzasadnionej egzekucji komorniczej

  sądu czy do komornika. Jeśli do sądu, to który sąd jest właściwym? Przedstawiony przez Pana problem jest niestety problemem bardzo częstym i niestety nie znajdującym żadnego pewnego rozwiązania (...)

 • Kilka egzekucji do wynagrodzenia a alimenty

  przekazywał zajęte wynagrodzenie komornikowi. Zaspokojenie dłużników odbywać się będzie po sporządzeniu przez komornika planu podziału sumy uzyskanej z egzekucji w kolejności określonej (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  wskazania przez osobę uprawnioną miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego za granicą. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują osobie uprawnionej do ukończenia przez nią (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane