Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  wytoczony przeciwko rodzicom ojca dziecka. Także samo wyegzekwowanie alimentów od ojca dziecka byłoby stosunkowo skomplikowane, gdyż egzekucja alimentów, nawet jeśli w myśl art. 1085 kpc

 • Alimenty od chorego

  samym początku opinii. alimenty, rodzic, dziecko, obowiązek alimentacyjny, alimenty od chorego, choroba

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  dziecka istnieje niezależnie od tego, czy pochodzi ono z małżeństwa. Jeżeli dziecko urodziło się w związku pozamałżeńskim, obowiązek alimentacyjny istnieje od chwili urodzenia dziecka, (...)

 • Porada prawna na temat alimenty od by

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty od by, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  alimentów jest z mocy ustawy zwolniona od obowiązku uiszczania kosztów sądowych. Dotyczy to także opłaty od wniosku o zabezpieczenie powództwa o alimenty.  Wyjątek (...)

 • Miejsce zamieszkania małoletniego a alimenty

  alimenty od rodzica Y. Czy obowiązek alimentacyjny obowiązuje w równym stopniu X i Y? Czy możliwa jest sytuacja, że sąd rozpatrując wniosek rodzica X, nakaże mu płacić nadal alimenty (...)

 • Zasądzenie alimentów w wyroku rozwodowym

  Orzeczono rozwód z obopólną winą małżonków. Żona uzyskała alimenty od męża i jest to jej jedyne źródło utrzymania. Przez jaki okres może je otrzymywać? Czy w wyroku dotyczącym podziału (...)

 • Jestem w związku małżeńskim lecz nie mieszkam żoną. Płacę alimenty na dziecko, Czy mogę wystąpić o alimenty od żony?

  mi środków na bieżące potrzeby, mogę wystąpić o alimenty od żony? W sytuacji opisanej w pytaniu, w zależności od bardziej szczegółowych okoliczności sprawy może w (...)

 • Alimenty od obcokrajowca

  pełnomocnikiem. Wykonalność orzeczenia zależy od uznania wyroku przez państwo obce, w którym będą dochodzone alimenty. alimenty, dochodzenie roszczeń, jurysdykcja krajowa

 • Alimenty od ojca pracującego w USA

  alimentacyjnych weźmie pod uwagę wykształcenie i możliwości zarobkowe w zależnosci od możliwości danej osoby. Ocena wiarygodności przedstawionych dokumentów przez męża zależy od uznania (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  rodziców, będzie uzależnione od ustalenia na rzecz tego dziecka świadczenia alimentacyjnego od drugiego rodzica. Nie jest to jednak rozwiązanie nowe. Funkcjonuje bowiem już od 12 (...)

 • Dożywotnie alimenty po rozwodzie

  pracy. Czy po rozwodzie sąd może przyznać mi w związku z tym alimenty dożywotnio? Wina rozkładu naszego małżeństwa leży po stronie męża. Jakie mam szanse na dożywotnie alimenty? Mój (...)

 • Uniknięcie zajęcia nieruchomości przez komornika

  podlegało egzekucji w przypadku pozwu o alimenty od dziadków. Czy oprócz darowizny dla bliskich istnieją jeszcze inne możliwości wyłączenia nieruchomości z egzekucji. Od jakiej sumy (...)

 • Alimenty od dziadków

  uprawniona do pozwania dziadków - może, ale nie musi, pozwać wszystkich jednocześnie. Nie jest jednak możliwe żądanie zasądzenia alimentów od wszystkich czworga dziadków solidarnie. alimenty, (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  , ale odmówiono mi uzasadniając, że otrzymuję alimenty od byłego męża, a więc rodzinne mi się nie należy, ponieważ wysokość rodzinnego jest mniejsza od połowy alimentów. (...)

 • Alimenty od wujostwa

  wniosek. Jednakże stronie nie przysługuje zażalenie na odmowę wydania wyroku częściowego. W przypadku wyroku częściowego to od niego, a nie od wyroku końcowego, biegnie termin odwołania. (...)

 • Alimenty od ojca biologicznego

  od Pana alimenty. alimenty, ojciec, ojcostwo, biologiczny, dochodzenie, akta stanu cywilnego, akt urodzenia

 • Uchylenie alimentów od dziadków

  Sąd zasądził od ojca 2 dzieci alimenty. Ojciec przez jakiś czas pozostawał bez pracy i nie płacił rat. Matka dzieci zwróciła się do sądu o zasądzenie na rzecz dzieci alimentów od (...)

 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko

  żądanie od niego alimentów na dziecko. Ułatwi to Pana córce wychowywanie dziecka. W zakresie pozwu o alimenty należy wskazać, iż powództwo o alimenty można wytoczyć (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  uzyskaniu nieprawomocnego wyroku, zasądzającego alimenty od Pani byłego męża (Sąd dokona wpisu hipoteki kaucyjnej), jeśli wpis hipoteki przymusowej na podstawie orzeczenia zasądzającego (...)

 • Alimenty od rodzeństwa

  zatem w Pana przypadku zaistniała sytuacja, w której zgodnie z powyższymi uwagami, będzie Pan miał uprawnienie do żądania alimentów od rodzeństwa, to jeżeli każde z Pana rodzeństwa ma ku temu (...)

 • Alimenty od dzieci dla rodziców

  , skoro jest Pan osobą dorosłą. alimenty, aliemntowanie rodziców przez dzieci, alimenty od dzieci, obowiązek alimentacyjny

 • Alimenty dla mamy i siostry

  upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze względu na wyjątkowe okoliczności sąd, na żądanie uprawnionego, przedłuży wymieniony termin pięcioletni. Powyższy termin biegnie od (...)

 • Nie wszystkie świadczenia to alimenty

  jednak jeżeli sądy zasądzają na podstawie art. 27 k.r.o. alimenty na rzecz drugiego małżonka, to posługują się pewnym skrótem (lepiej byłoby posługiwać się zwrotem "alimenty", (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka

  kosztów komorniczych) na dziecko i jak mam zawiadomić komornika? Jak się domyślamy, w wyroku zasądzającym alimenty od Pana sąd zaznaczył, iż alimenty są płatne do rąk matki dziecka. (...)

 • Apelacja od części wyroku rozwodowego

  alimentów, a nie od wyroku zasądzającego alimenty. Niektóre sądy przyjmują, że taka apelacja nie zmienia charakteru sprawy i nadal jest to sprawa o rozwód, co powoduje konieczność uiszczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • alimenty od dziadków kiedy można ich żądać

  Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane