Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty

  małoletniego syna (co i tak robię, tj. płacę na niego alimenty) oraz alimenty na siebie, argumentując, że ma na utrzymaniu uczącą się córkę. Na koniec (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka

  samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Z uwagi na to, że syn ma zasądzone alimenty (wyrok rozwodowy) nie (...)

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę

  dziecko pozwanej, a mi nakazać płacenie alimentów. Czy na rozprawie można zastrzec, że alimenty będę płacił wyłącznie na dziecko i pozbawić pozwaną możliwości występowania o (...)

 • Porada prawna na temat alimenty na siebie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na siebie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ugoda w zamian zrzeczenie się prawa do alimentów

  połowy majątku na rzecz byłej żony w zamian za nieubieganie się przez nią w przyszłości alimentów. Chodzi oczywiście o alimenty na żonę. Czy taka umowa będzie respektowana przez (...)

 • Bez alimentów dla byłej konkubiny

  , jest mi ciężko utrzymać za tę kwotę dziecko i siebie. Nie mogę podjąć pracy, ponieważ dziecko jest zbyt małe. Proszę o odpowiedź na pytanie czy mogę starać się o alimenty na (...)

 • Czy ojciec może domagać się alimentów na siebie?

  . Nie chcę brać odpowiedzialności za jego długi. Obawiam się że może zażądać alimentów na siebie. Czy w przypadku kiedy sam wepchał się w problemy finansowe może on złożyć wniosek (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  pozostałe dzieci bez względu na dochód. Dziecko do 25. r.ż., które pozostaje na utrzymaniu rodziców, jest uwzględniane przy obliczaniu dochodu na osobę w rodzinie. (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  osoby fizycznej wyrażoną na piśmie, wytaczać powództwa na jej rzecz w sprawach o: 1) alimenty; 2) ochronę środowiska; 3) ochronę konsumentów; 4) ochronę (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  formalności: ubiegający się o alimenty będą mogli składać pozew na gotowym formularzu dostępnym w Internecie; jest on prosty i łatwy do wypełnienia – większość ubiegających się (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  sytuacji żyjących dzieci, opieka nad rodzicem spada właśnie na nie, i nie można z góry przenosić obowiązku utrzymania matki na podmioty trzecie, zwłaszcza pomoc społeczną. Zgodnie (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  1 lipca 2001 r. żona założyła mi sprawę o alimenty na córkę i siebie (sygnatura akt x). Sprawa się odbyła w sądzie rejonowym, gdzie sąd orzekł o zabezpieczeniu na rzecz córki (...)

 • Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka - opinia prawna

  pewnością, skoro nie była nigdy Pana żoną, nie są to alimenty zasądzone na jej rzecz, tylko na rzecz Państwa syna, a ta Pani, jako przedstawiciel ustawowy syna wystąpiła do sądu (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ) dochodzie - oznacza to, po odliczeniu kwot alimentów świadczonych na rzecz innych osób: a) przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych na podstawie przepisów o podatku dochodowym (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  stanu faktycznego należy zauważyć, iż najpewniej w wyroku rozwodowym na Pani męża nałożony zostanie obowiązek płacenia alimentów na rzecz córki, a na Panią obowiązek (...)

 • Alimenty od chorego

  matce 200 zł na mieszkanie, a za 140 zł mam przeżyć miesiąc. Czy w takim wypadku sąd przyzna mi alimenty na córkę i w jakiej wysokości? Alimenty są to świadczenia należne (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego

  alimenty próbowałem wykazać dlaczego nie chcę przekazywać pieniędzy żonie bez żadnej z jej strony rozliczenia się ze względu na to, że pieniądze te wydaje na inne rzeczy niż na (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.

  ; 1 k.p.c.), ale zasądza alimenty nie tylko wymagalne w dacie orzekania, lecz także alimenty na przyszłość. Ze względu na to, że przyszłość z reguły niesie w sobie zmiany, (...)

 • Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  alimenty będzie prowadził przymusową egzekucję alimentów.   Pamiętaj, że : Każdemu wyrokowi zasądzającemu alimenty sąd nadaje z urzędu klauzulę wykonalności, a ponadto sąd (...)

 • Obniżenie alimentów na dzieci

  alimentów nie ulegnie zmianie, że nadal będę płacił alimenty na córkę. Ze względu na nerwową sytuację i nie chcąc krzywdzić córki - zgodziłem się. Upłynęły dwa lata i chciałbym (...)

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  precyzyjnie ustalić świadczenie w zależności od liczby dzieci w danej rodzinie. Na dziś wynosiłoby ono 460 zł na jedno dziecko, 840 na dwoje dzieci, a 1.140 zł – na troje. (...)

 • Alimenty dla małżonka

  jesteśmy małżeństwem. Czy ja w pozwie o alimenty na rzecz dzieci mogę domagać się też alimentów od męża dla siebie? Dziękuję Art.27 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nakłada (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową co najmniej raz; możliwość powierzenia innej pracy niż sezonowa na okres do 30 dni w trakcie ważności posiadanego zezwolenia (...)

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  . z uwagi na niezakończone postępowanie sądowe o alimenty – nie posiada wyroku zasądzającego alimenty na dziecko, może złożyć wniosek do sądu o zabezpieczenie powództwa (...)

 • Równy status materialny a alimenty

  w takiej sytuacji żona aby zabezpieczyć byt rodziny na poziomie równym z mężem i uchronić majątek wspólny przed roztrwonieniem? Obowiązek utrzymywania dzieci spoczywa na obojgu rodzicach (...)

 • Nie wyrażenie zgody na rozwód

  na siebie mogą mi być zasądzone alimenty na żonę (dożywotnie)? Co zrobić w sytacji, gdy nie stać mnie na płacenie alimentów (płaciłem przez rok średnio 1500 zł.), (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane