Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość sądu opiekuńczego

  jest instytucją administracyjnoprawną i nie ma wpływu na cywilną konstrukcję miejsca zamieszkania. Zasadniczo zażalenie przysługuje na postanowienie przekazujące sprawę sądowi równorzędnemu (...)

 • Spadek po zmarłym księdzu

  w latach 60-tych była to hańba i nikt by nie pozwolił na podanie imienia księdza do metryki. Imię ojca na metryce jest fikcyjne. Osoba X (duchowny) zna naszą historie bo był świadkiem dochodzenia (...)

 • Stawiennictwo w sprawie o pozbawienie praw rodzica

  rodzicielskiej dziecko nie jest uczestnikiem postępowania, lecz jego rodzice. Jeżeli strona wezwana do osobistego stawiennictwa nie stawi się bez usprawiedliwionych powodów na posiedzenie, sąd (...)

 • Opinia prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyjazd wakacyjny dzieci - zgoda drugiego rodzica

  dziecka. Skłaniamy się jednak do twierdzenia, iż wyjazd na ferie do nich nie należy, a co za tym idzie nie jest konieczne wspólne podejmowanie takiej decyzji przez rodziców. W praktyce oznaczałoby (...)

 • Rodziny lepiej chronione przed przemocą

  do więzienia nawet na 3 lata. Osoby, które doświadczyły przemocy ze strony najbliższych, mogą również liczyć na bezpłatne badania lekarskie, które potwierdzą uszkodzenia (...)

 • Becikowe nie dla bogatych. Rząd ujawnił szczegóły zmian

  żywych dzieci w latach 2010 - 2011 szacuje się, że zarówno w roku 2012, jak i w 2013, liczba urodzeń wyniesie około 385 tys., a tym samym potencjalne wydatki na jednorazową zapomogę z tytułu

 • Obowiązek wzajemnej pomocy między małżonkami

  poprosiłem żonę, aby poszła do pracy a syn do przedszkola. Pracując na różnych stanowiskach mój poziom zarobków na ogół wystarczał do zaspokojenia podstawowych potrzeb rodziny. Moja żona (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego

  urlopu wychowawczego na dane dziecko. Jak Pani słusznie twierdzi w przypadku umowy o pracę na czas określony pracodawca udziela urlopu wychowawczego na czas nie dłuższy niż do (...)

 • Czy możliwym jest zabezpieczenie roszczenia pieniężnego w formie depozytu?

  takim obowiązany nie tylko ma możliwość zmiany dotychczasowej formy zabezpieczenia na depozyt, ale również nie jest związany żmudną procedurą uzyskania zgody na złożenie przedmiotu (...)

 • Alimenty na dzieci w czasie trwania małżeństwa

  Czy w czasie trwania małżeństwa można orzec alimenty na rzecz dzieci? Wskazać trzeba na podstawy orzekania o alimentach jeszcze w trakcie trwania małżeństwa. Powszechne jest bowiem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane