Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość sądu opiekuńczego

  jest instytucją administracyjnoprawną i nie ma wpływu na cywilną konstrukcję miejsca zamieszkania. Zasadniczo zażalenie przysługuje na postanowienie przekazujące sprawę sądowi równorzędnemu (...)

 • Spadek po zmarłym księdzu

  w latach 60-tych była to hańba i nikt by nie pozwolił na podanie imienia księdza do metryki. Imię ojca na metryce jest fikcyjne. Osoba X (duchowny) zna naszą historie bo był świadkiem dochodzenia (...)

 • Stawiennictwo w sprawie o pozbawienie praw rodzica

  rodzicielskiej dziecko nie jest uczestnikiem postępowania, lecz jego rodzice. Jeżeli strona wezwana do osobistego stawiennictwa nie stawi się bez usprawiedliwionych powodów na posiedzenie, sąd (...)

 • Porada prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Środek zaskarżenia od postanowienia sądu

  dziecko mogłoby być skierowane. Sprostowania dokonano na podstawie art. 350 par.1 kpc. Sprawa była rozpoznana na posiedzeniu niejawnym przy udziale matki dziecka. Czy od tego Postanowienia (...)

 • Wyjazd wakacyjny dzieci - zgoda drugiego rodzica

  dziecka. Skłaniamy się jednak do twierdzenia, iż wyjazd na ferie do nich nie należy, a co za tym idzie nie jest konieczne wspólne podejmowanie takiej decyzji przez rodziców. W praktyce oznaczałoby (...)

 • Doliczanie darowizn na poczet zachowku

  . Wyliczyłem wartość zachowku jako x, moja siostra jako y, to czy oboje odejmujemy wartość całej darowizny, czy też dzielimy ją na dwa? Na poczet zachowku zalicza się każdą darowiznę uczynioną (...)

 • Rodziny lepiej chronione przed przemocą

  do więzienia nawet na 3 lata. Osoby, które doświadczyły przemocy ze strony najbliższych, mogą również liczyć na bezpłatne badania lekarskie, które potwierdzą uszkodzenia (...)

 • Becikowe nie dla bogatych. Rząd ujawnił szczegóły zmian

  żywych dzieci w latach 2010 - 2011 szacuje się, że zarówno w roku 2012, jak i w 2013, liczba urodzeń wyniesie około 385 tys., a tym samym potencjalne wydatki na jednorazową zapomogę z tytułu

 • Obowiązek wzajemnej pomocy między małżonkami

  poprosiłem żonę, aby poszła do pracy a syn do przedszkola. Pracując na różnych stanowiskach mój poziom zarobków na ogół wystarczał do zaspokojenia podstawowych potrzeb rodziny. Moja żona (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego

  urlopu wychowawczego na dane dziecko. Jak Pani słusznie twierdzi w przypadku umowy o pracę na czas określony pracodawca udziela urlopu wychowawczego na czas nie dłuższy niż do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane