Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nieobecność świadka z powodu choroby dziecka

  przez uprawnionego lekarza? Jeżeli tak, to czy musi on badać dziecko? Jeżeli tak, to jaki mam termin na poświadczenie takiego zaświadczenia? Czy mogę wystąpić do Sądu na zakreślenie (...)

 • Rozwód przebywającego na stałe w Anglii

  aktualnie mieszka ono w Polsce.  Należy jednak zwrócić uwagę na przepis art. 9 rozporządzenia statuujący wyjątek od wskazanej zasady. Zgodnie z jego redakcją, jeżeli dziecko przemieszcza (...)

 • Egzekucja alimentów pomimo ich terminowej zapłaty

  tylko kosztów niezbędnych do celowego przeprowadzenia egzekucji (art. 770 k.p.c.).” postępowanie egzekucyjne, egzekucja, koszty, komornik, dobrowolna spłata, terminowa spłata, alimenty

 • Opinia prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Modyfikacja ugodą zasądzonych alimentów

  Czy zmiana (obniżenie) alimentów, których dotychczassową wielkość określił sąd, może nastąpić na drodze spisanej ugody czy wyłącznie na drodze sądowej? Za miesiąc moja córka osiągnie (...)

 • Pozbawienie tytułu wykonalności w części

  wyroku po prostu komornik uzyska informację, że pierwszy wyrok utracił wykonalność w zakresie w jakim pozbawił go wyrok wydany na podstawie art. 138 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Na (...)

 • Zmiana obowiązku alimentacyjnego

  Płacę na dwójkę dzieci alimenty w wysokości 600 zł. Od trzech miesięcy nie mam pracy, oszczędności mi się skończyły i nie mam pieniędzy żeby w sierpniu zapłacić alimenty. Byłą (...)

 • Zasady dziedziczenia w przypadku adopcji

  dziedziczy po przysposabiającym na równi z jego dziećmi (tj. w pierwszym kręgu spadkobierców ustawowych), a zstępni przysposobionego dziedziczą po przysposabiającym na tych samych (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  wadę swego oświadczenia, czyli zgody na uznanie. Podstawą nie jest jednak po prostu fakt, iż Pani partner nie jest ojcem dziecka. Więcej informacji na ten temat zawiera artykuł Jak można uznać (...)

 • Sądy gospodarcze mają przyspieszyć

  otrzymania pozwu. Odpowiedź na pozew wniesiona po terminie podlega zwrotowi. W odpowiedzi na pozew pozwany jest obowiązany podać wszystkie twierdzenia, zarzuty oraz dowody na ich poparcie (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka

  ? Czy przeprowadzenie badań mogłoby być wykonane na wniosek prokuratora, czy tylko przy zgodzie na to badanie matki dziecka? Kodeks Rodzinny stanowi, że mężczyzna, który uznał dziecko (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane