Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady dziedziczenia w przypadku adopcji

  dziedziczy po przysposabiającym na równi z jego dziećmi (tj. w pierwszym kręgu spadkobierców ustawowych), a zstępni przysposobionego dziedziczą po przysposabiającym na tych samych (...)

 • Sądy gospodarcze mają przyspieszyć

  otrzymania pozwu. Odpowiedź na pozew wniesiona po terminie podlega zwrotowi. W odpowiedzi na pozew pozwany jest obowiązany podać wszystkie twierdzenia, zarzuty oraz dowody na ich poparcie (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  wadę swego oświadczenia, czyli zgody na uznanie. Podstawą nie jest jednak po prostu fakt, iż Pani partner nie jest ojcem dziecka. Więcej informacji na ten temat zawiera artykuł Jak można uznać (...)

 • Opinia prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Unieważnienie uznania dziecka

  ? Czy przeprowadzenie badań mogłoby być wykonane na wniosek prokuratora, czy tylko przy zgodzie na to badanie matki dziecka? Kodeks Rodzinny stanowi, że mężczyzna, który uznał dziecko (...)

 • Alimenty a inflacja

  W 1992 roku sąd rodzinny zasądził na rzecz mojej małoletniej córki alimenty w wysokości 70 zł. W wyroku sąd zamieścił klauzulę dotyczącą corocznej rewaloryzacji alimentów o współczynnik (...)

 • Alimenty zasądzone wstecz

  zobowiązanego. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka może polegać także na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie. Można dochodzić świadczeń alimentacyjnych wstecz, (...)

 • Alimenty od dzieci dla rodziców

  Czy ojciec który jest rozwiedziony z moją matką i nie utrzymuję ze mną kontaktów oraz płacił mi do ukończenia studiów alimenty, może podać mnie za kilka lat o alimenty na jego rzecz (...)

 • Testament jednego z małżonków

  określonego stanu rzeczy. Będą to przykładowo koszty konserwacji, bieżących remontów, czy też drobnych napraw. Z Pańskiego pytania wynika, że poczynili Państwo również inne wydatki lub nakłady na (...)

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  osób, które z różnych powodów nie mogą bądź nie potrafią samodzielnie ich prowadzić, Kuratela skupia się raczej na trosce o interesy majątkowe danej osoby, tak aby nie (...)

 • Oddalenie apelacji a ponowny pozew o alimenty

  skarga kasacyjna. Jednakże kodeks postępowania cywilnego przewiduje wyjątki od tej zasady, stwierdzające niedopuszczalność skargi kasacyjnej w określonych sprawy. Należą do nich m. in. alimenty. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane