Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki

  Płacę alimenty na rzecz syna (wysokość ustalona przez sąd). W ubiegłym roku syn ukończył studia inżynierskie. W październiku zawiadomił mnie telefonicznie o kontynuowaniu nauki na (...)

 • Zmiany w PIT. Zyskają rodziny wielodzietne

  wyjaśniono, że zgodnie z przedłożonymi propozycjami, w rodzinie z trójką dzieci i więcej - bez względu na osiągnięty dochód - ulga na trzecie dziecko wzrośnie o 50 (...)

 • Zbieg egzekucji komorniczej z wynagrodzenia

  Dłużnik pracuje na umowę zlecenie. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości najniższej krajowej (netto ok. 600zł). Jest zobowiązany płacić alimenty. Czy komornik może mu zająć cześć wynagrodzenia (...)

 • Porada prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przerwanie biegu przedawnienia a post. karne

  od momentu umorzenia postępowania egzekucyjnego. prawo cywilne, alimenty, wyrok, przedawnienie, egzekucja, postępowanie karne

 • Rodziny dostaną więcej

  miesięcznie: 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia (dotychczas 48 zł),91 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia (dotychczas 64 (...)

 • Natychmiastowa wykonalność alimentów

  Sąd zasądził mi alimenty na rzecz dziecka płatne do dnia 10 każdego miesiąca. Czekam na uprawomocnienie się wyroku, które przypadnie dopiero po 10. Czy mam zapłacić wcześniej, czy (...)

 • Potrącenie długu z należnych alimentów

  potrącenia długu z zasądzonych alimentów zależy od tego, na kogo alimenty zostały zasądzone. Jeżeli alimenty zostały zasądzone na dzieci, to potrącenie nie jest dopuszczalne. (...)

 • Zwrot alimentów po upadku zabezpieczenia

  wytoczył powództwa, sąd zwraca uprawnionemu, na jego wniosek, kaucję złożoną na zabezpieczenie tego roszczenia.  Może Pan już w chwili obecnej skierować roszczenie do żony. Będzie (...)

 • Opieka nad dziećmi z konkubinatu

  rodzicielską znajdują się na naszej stronie Jeżeli władzę rodzicielska ma matka, a tak można wnioskować z powyższego pytania, to ona ma prawo decydować, z kim mają przebywać dzieci w czasie jej (...)

 • Pogorszenie sytuacji osoby zobowiązanej

  ? Należy uznać, że sąd może zgodzić się na płacenie przez pozwanego 100 % wynagrodzenia na cele alimentacji. Jednakże należy mieć na uwadze, że zgodnie z art. 135 k.r.o. zakres świadczeń (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane