Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cofnięcie pozwu o alimenty

  niechlujności sądu orzekającego wyrok był korzystny dla powódki. Sąd Okręgowy uchylił ten wyrok i sprawa jest w toku. W międzyczasie wyszły na jaw dowody na składanie fałszywych zeznań (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  prawa pracy nie dają pracodawcy swobody w wyrażeniu zgody na wskazane urlopy. Pracodawca jest bowiem zobowiązany do ich udzielenia na wniosek pracownicy i w terminie przez nią wskazanym, a przypadającym

 • Alimenty określone procentowo

  zastępstwa procesowego należy stwierdzić, iż nie ma żadnych przeszkód, aby w pozwie o alimenty żądać również od pozwanego zwrot kosztów zastępstwa procesowego. Takie koszty należą do tzw. (...)

 • Porada prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poluzowany program społecznego budownictwa czynszowego

  jest ubieganie się o finansowe wsparcie jedynie na budowę lokali mieszkalnych na wynajem. W ramach zmian umożliwiono finansowanie budowy dodatkowych powierzchni użytkowych, które będą (...)

 • Alimenty od ojca i jego rodziców

  swojego syna. Nie kwestionuje ojcostwa. Ojciec dziecka jest wciąż na utrzymaniu rodziców. Przy założeniu sprawy o alimenty należy podać ojca dziecka czy także dziadków, skoro nie posiada (...)

 • Aborcja a przepisy polskiej Konstytucji

  ustawa z 1956 roku o przerywaniu ciąży dopuszczała aborcję na żądanie i nakładała na wszystkie placówki publiczne obowiązek dokonywania takich zabiegów. Lekarz lub pielęgniarka, (...)

 • Czy przedmiot darowizny ma znaczenie dla obliczenia zachowku? - opinia prawna

  wstecz od otwarcia spadku, jeżeli były to darowizny na rzecz osób nie będących spadkobiercami albo uprawnionymi do zachowku. Darowizny dokonane na rzecz spadkobierców bądź osób uprawnionych (...)

 • Sprzedaż mieszkania dziecka i zakup domu

  prawna polega na bezpłatnym przysporzeniu na rzecz dziecka albo że dotyczy należnych dziecku od drugiego z rodziców środków utrzymania i wychowania. W związku z tym konieczne byłoby wyznaczenie (...)

 • Badania lekarskie przed powrotem do pracy

  ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku. Obowiązek skierowania na badania kontrolne dotyczy pracownika, który po wyczerpaniu okresu zasiłku chorobowego stawił się (...)

 • Naruszenie dobrego imienia przez małoletniego

  plotki - sieje nienawiść po okolicy 4. pali papierosy na dachu przybudówki 5. zwraca się w nieodpowiedni sposób Sytuacja ta jest konsekwencją faktu, iż dziecko przychodzi do córki byłej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane