Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie obywatelstwa polskiego

  z rodziców, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo. Każda osoba posiadająca obywatelstwo polskie - a więc także dziecko i przebywająca stale na terytorium (...)

 • Administracyjny tytuł wykonawczy na nieletniego

  zadłużenia na żonę i dwoje nieletnich dzieci. Czy urząd skarbowy może wystawić administracyjny tytuł wykonawczy na nieletnich celem ściągnięcia podatku? Jak winien być wystawiony tytuł (...)

 • Udział dziecka w sprawie rozwodowej

  prawa z dzieckiem jest nieunikniony. Jaki mogę mieć wpływ na formę i treść zadawanych dziecku pytań (żona ma metodę "wtłaczania słów w cudze usta", która działa nawet na psychologów (...)

 • Porada prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zamknięcie klubu malucha

  wychowania przedszkolnego w niepublicznych formach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 14a ust. 7, wymaga uzyskania wpisu do ewidencji prowadzonej przez gminę właściwą ze względu (...)

 • Ustalenie ojcostwa

  . Uznanie dziecka i ustalenie ojcostwa na drodze sądowej to dwa odrębne sposoby ustalenia pokrewieństwa, nie zazębiają się nawzajem i brak zgody matki nie ma wpływu na przebieg postępowania. (...)

 • Renta rodzinna dla dziecka w rodzinie zastępczej

  przyjęte na wychowanie i utrzymanie co najmniej na rok przed śmiercią ubezpieczonego (emeryta lub rencisty), chyba że śmierć była następstwem wypadku, oraz  nie mają prawa do renty (...)

 • Zmiana żądania separacji na rozwód

  podział majątku wspólnego to na jakiej zasadzie będzie się on odbywał i kto i jakie koszty będzie ponosił? Czy sąd podczas sprawy o separację lub rozwód zawsze musi/będzie kierował nieletnie (...)

 • Jak ustanowić prawo do zarządzania spadkiem po śmierci mamy?

  dziedziczenia wynika, że prawa i obowiązki zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na spadkobierców. Na tej podstawie Pani brat, w chwili śmierci matki, otrzyma udział w nieruchomości (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka w razie małżeństwa matki

  nazwisko męża matki. Jeżeli dziecko ukończyło lat trzynaście, do nadania nazwiska męża matki potrzebne jest wyrażenie zgody przez dziecko osobiście. Jednak nadanie dziecku nazwiska męża (...)

 • Kampania na rzecz bezpieczeństwa pracy w rolnictwie

  , kosiarek, maszyn do zbioru roślin okopowych. Do najczęściej stwierdzanych nieprawidłowości należały: niebezpieczny przewóz ludzi w przyczepach, na zaczepach przyczep oraz na błotnikach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane