Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozostawienie dziecka w domu bez opieki

  wskazującego na demoralizację nieletniego, podlega karze grzywny albo karze nagany. Stosowanie zaś do art. 160 kodeksu karnego, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty (...)

 • Co może kupić nasze dziecko?

  . Coraz większą popularność zyskuje internetowa forma zakupów. Dzieci bez problemu mogą założyć konta na niektórych portalach aukcyjnych i kupować przedmioty na odległość. (...)

 • Opodatkowanie darowizny rodziców na rzecz dziecka

  . Zasada ta dotyczy również przypadków, gdy darowizna dokonywana jest przez rodziców na rzecz dzieci (co oczywiście ma znaczenie tylko teoretyczne, gdyż w przypadku takich darowizn, zwłaszcza na (...)

 • Opinia prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych

  dzieci. Sytuacja zmieni się natomiast na korzyść w przypadku posiadania trójki lub większej liczby dzieci - i tak ulga na trzecie dziecko wzrośnie o 50%, natomiast na czwarte (...)

 • Kandydat na pierwszoklasistę będzie oceniany

  spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego lub o ewentualnym odroczeniu dziecku spełniania tego obowiązku, jeżeli zachodzi taka konieczność - czytamy w uzasadnieniu dokumentu.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

 • Jak może bronić się ofiara przemocy?

  1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz. U. 1997 r., Nr 89, poz. 555 ze zmianami). przemoc, przemoc w rodzinie, ofiara przemocy, przestępstwo na członkach rodziny, osoba najbliższa

 • Zażalenie na postanowienie sądu o zabezpieczeniu

  świadczeń alimentacyjnych w toczącym się postępowaniu o zasądzenie świadczeń alimentacyjnych na rzecz dziecka. Na postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia świadczeń alimentacyjnych przysługuje (...)

 • Darowizna dla bratanka

  znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub praw majątkowych wykonywanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, tytułem m.in. darowizny. Niestety w przypadku bratanka nie ma (...)

 • Prawo do świadczenia pielęgnacyjnego

  rodzinie ma ustalone prawo do wcześniejszej emerytury na to dziecko; osoba w rodzinie ma ustalone prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego, albo do świadczenia pielęgnacyjnego na to (...)

 • Prokurator w sprawach rodzinnych

  powództwo przeciwko matce dziecka, dziecku oraz ojcu dziecka (mężczyźnie, który dziecko uznał, a nie jest ojcem według prokuratora), a w razie śmierci ojca przeciwko ustanowionemu na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane