Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  osób, które z różnych powodów nie mogą bądź nie potrafią samodzielnie ich prowadzić, Kuratela skupia się raczej na trosce o interesy majątkowe danej osoby, tak aby nie (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia pracownika

  Część mojego wynagrodzenia jest zajęta przez US (tytuł egzekucyjny). Teraz sąd nakazał mi płacić alimenty na dzieci. Wg jakiego paragrafu zakład pracy może najpierw zająć kwotę na (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  wadę swego oświadczenia, czyli zgody na uznanie. Podstawą nie jest jednak po prostu fakt, iż Pani partner nie jest ojcem dziecka. Więcej informacji na ten temat zawiera artykuł Jak można uznać (...)

 • Opinia prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Unieważnienie uznania dziecka

  ? Czy przeprowadzenie badań mogłoby być wykonane na wniosek prokuratora, czy tylko przy zgodzie na to badanie matki dziecka? Kodeks Rodzinny stanowi, że mężczyzna, który uznał dziecko (...)

 • Egzekucja komornicza alimentów a spółka z o.o.

  ; alimenty, egzekucja, udział

 • Zakres obowiązków pracownika

  ona aneks do umowy o pracę, zmieniający na ten czas warunki umowy o pracę i zatrudniono ją na stanowisko p.o. Kierownika Telefonicznego Centrum Informacji. Ja nadal pozostałam na swoim (...)

 • Testament jednego z małżonków

  określonego stanu rzeczy. Będą to przykładowo koszty konserwacji, bieżących remontów, czy też drobnych napraw. Z Pańskiego pytania wynika, że poczynili Państwo również inne wydatki lub nakłady na (...)

 • Umorzenie egzekucji alimentów

  Od 10 lat płacę alimenty na moje dzieci, przebywające wraz z matką na stałe za granicą, za pośrednictwem komornika. Koszty komornicze stanowią dla mnie dodatkowe, comiesięczne obciążenie. (...)

 • Egzekucja alimentów pomimo ich terminowej zapłaty

  tylko kosztów niezbędnych do celowego przeprowadzenia egzekucji (art. 770 k.p.c.).” postępowanie egzekucyjne, egzekucja, koszty, komornik, dobrowolna spłata, terminowa spłata, alimenty

 • Modyfikacja ugodą zasądzonych alimentów

  Czy zmiana (obniżenie) alimentów, których dotychczassową wielkość określił sąd, może nastąpić na drodze spisanej ugody czy wyłącznie na drodze sądowej? Za miesiąc moja córka osiągnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

  Mój facet jest po rozwodzie ,dobrowolnie zgodził sie płacic 400 zł na dziecko.Wszystko było ok do czasu kiedy zaczelismy zauważać że mała chodzi (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane