Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dokonywanie spłat z pominięciem komornika

  chcę ponosić prowizji komornika. Była żona nie chce wycofać sprawy od komornika. Czy mimo to mogę na własną rękę poza komornikiem a) wysyłać raty długu na adres byłej żony? b) wysyłać (...)

 • Limit potrąceń z emerytury więźnia

  jest to 60% z emerytury (należność oraz zadłużenie). Czy w przypadku osadzenia męża w więzieniu z emerytury mogą być potrącane większe kwoty z uwagi na to, iż pobyt więźnia w odosobnieniu (...)

 • Czy dziecko dziedziczy po rodzicach z rodziny zastępczej - opinia prawna

  współwłaścicieli (art. 206), albo domagać się - jeżeli ze względu na rodzaj rzeczy jest to w danym wypadku możliwe - wydzielenia części rzeczy, np. pomieszczenia, do wyłącznego użytku (art. (...)

 • Opinia prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwiązanie przysposobienia

  ? Czy mój mąż będzie musiał wyrazić zgodę na pozbawienie jego tej adopcji? I czy w takiej sytuacji mogę dowieść ojcostwo biologicznemu ojcu? Ile mam na to czasu? Zgodnie z Art. 125. § 1 (...)

 • Alimenty płacone w naturze

  nie poprzez uiszczanie świadczeń pieniężnych, ale poprzez dokonywanie nakładów na rzecz dziecka. alimenty, alimenty w naturze

 • Nowa ustawa o rodzicielstwie zastępczym gotowa. Co zmieni?

  -wychowawcza, w której przebywa dziecko. Od teraz pobyt dziecka będzie finansował ten powiat, na terenie którego przyszło ono na świat. Jeżeli nie można ustalić powiatu właściwego (...)

 • Jak wypowiedzieć umowę najmu lokalu mieszkalnego?

  , naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego, na 3 dni naprzód - gdy czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu, na 1 dzień naprzód - gdy najem jest dzienny. Najem (...)

 • Unikanie podwójnego opodatkowania. Umowa z USA ratyfikowana

  - Polska będzie stosowała metodę zaliczenia proporcjonalnego. Polega ona na tym, iż podatek zapłacony od dochodu osiągniętego za granicą jest zaliczany na poczet podatku należnego w kraju (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych - komu przysługuje 2015

  ; 2) 365 dni - dla bezrobotnych: a)  zamieszkałych w okresie pobierania zasiłku na obszarze powiatu, jeżeli stopa bezrobocia na tym obszarze w dniu 30 czerwca roku poprzedzającego (...)

 • Zmiany ważne dla uprawnionych i zobowiązanych do alimentów!

  rozdzielności majątkowej przez sąd na żądanie jednego z małżonków nie wyłącza zawarcia przez małżonków umowy majątkowej małżeńskiej. Jeśli rozdzielność majątkowa zostanie ustanowiona (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane