Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przyjazny pokój przesłuchań dzieci - standardy, cele.

  Przesłuchiwania Dzieci. przesłuchanie dziecka, dziecko, pokój przesłuchań

 • Rekrutując do przedszkoli łamią przepisy o ochronie danych osobowych?

  jest prowadzone na wniosek rodzica kandydata lub na wniosek kandydata pełnoletniego. Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej i do klasy pierwszej publicznego gimnazjum, którym ustalono (...)

 • Filiacja, czyli określenie pochodzenia dziecka od określonych rodziców

  ;powyższych terminów z powództwem o obalenie domniemania pochodzenia dziecka od męża może wystąpić tylko prokurator. Nie można w żadnym innym postępowaniu dochodzić, że dziecko (...)

 • Porada prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kontakty dziadków z wnukiem

  powodu. Czy w tej sytuacji można wystąpić na drogę sądową? Dziecko pozostaje aż do pełnoletności pod władzą rodzicielską. Rodzice wychowują dziecko pozostające pod ich władzą (...)

 • Przewożenie dzieci w foteliku

  Jak przewozić samochodem miesięczne dziecko (fotelik odpada)? Zgodnie z art. 39 ust. 3 prawa o ruchu drogowym dziecko przewozi się w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa w

 • Władza rodziców podczas postępowania rozwodowego

  atmosferze, a dziecko ma dobry kontakt z ojcem i nie chciałoby opuszczać rodzinnego miasta. Dziecko aż do uzyskania pełnoletności pozostaje pod władzą rodzicielską. Zasadą jest, iż władza (...)

 • Nabycie obywatelstwa polskiego

  z rodziców, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo. Każda osoba posiadająca obywatelstwo polskie - a więc także dziecko i przebywająca stale na terytorium (...)

 • Administracyjny tytuł wykonawczy na nieletniego

  zadłużenia na żonę i dwoje nieletnich dzieci. Czy urząd skarbowy może wystawić administracyjny tytuł wykonawczy na nieletnich celem ściągnięcia podatku? Jak winien być wystawiony tytuł (...)

 • Udział dziecka w sprawie rozwodowej

  prawa z dzieckiem jest nieunikniony. Jaki mogę mieć wpływ na formę i treść zadawanych dziecku pytań (żona ma metodę "wtłaczania słów w cudze usta", która działa nawet na psychologów (...)

 • Zamknięcie klubu malucha

  wychowania przedszkolnego w niepublicznych formach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 14a ust. 7, wymaga uzyskania wpisu do ewidencji prowadzonej przez gminę właściwą ze względu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane