Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w prawie spadkowym - dziadkowie będą dziedziczyć

  . Dzięki ich staraniom dziecko uzyskało możliwości zarobkowe. Pośrednio rodzice przyczyniają się więc do powstania aktywów spadkowych, gdy spadkodawcą jest ich dziecko. Rodzicom więc powinien (...)

 • Niepełna adopcja a dziedziczenie po ojcu

  W latach 50 przysposobione zostało dziecko. Było to przysposobienie niepełne. Nie zostało \"przekształcone\" wraz z wejściem w życie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Czy takie dziecko dziedziczy

 • Zasady przejmowania nazwisk w małżeństwie

  postanowić, iż dziecko będzie nosiło wyłącznie nazwisko ojca, wyłącznie nazwisko matki, jak i nazwisko dwuczłonowe (podobnie jak rodzice). Jak więc wynika z powyższego w analizowanym przypadku, (...)

 • Porada prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zrzeczenie się a odrzucenie spadku

  Zmarł mój mąż . Muszę przeprowadzić sprawę spadkową .Spadkobiercami jestem ja i troje moich synów. Jeden z synów ma małoletnie dziecko. Czy syn który ma małoletnie dziecko będzie mógł (...)

 • Ograniczenia kontaktu dziecka z teściami

  (dziadkami) przy właściwej ich postawie i korzystnym wpływie na dziecko (podkr. nasze – redakcja). Jeśli natomiast krewni (dziadkowie) dezorganizują prawidłowy kierunek wychowania, to (...)

 • Dodatki z tytułu dojazdu dziecka do szkoły

  dziecka lub osoby uczącej się, legitymującej się orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności - w wysokości 80 zł miesięcznie na dziecko albo na pokrycie wydatków (...)

 • Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  osobistych kontaktów rodziców z dzieckiem zagraża jego życiu, zdrowiu, bezpieczeństwu bądź wpływa demoralizująco na dziecko. pozbawienie władzy rodzicielskiej, osobista styczność z dzieckiem

 • Zasiłek porodowy (stan prawny do 15.01.2002)

  od ustania tych przyczyn. Jeżeli w czasie porodu urodziło się więcej niż jedno dziecko, zasiłek przysługuje na każde z nich. Jest to wynikiem założenia, że zasiłek ma pomóc rodzinie (...)

 • Sejm uchwalił zakaz bicia dzieci

  wobec rodziny, lecz także wobec osób niespokrewnionych, które zamieszkują razem z ofiarą. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl przemoc rodzinna, przemoc, sprawca, ofiara, bicie dzieci, dziecko

 • Pracownik socjalny będzie zabierał dzieci z domów?

  nowych przepisów Magdalena Kochan z Platformy Obywatelskiej. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl przemoc rodzinna, przemoc, sprawca, ofiara, bicie dzieci, dziecko, przeciwdziałanie przemocy

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane