Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najważniejsze są pierwsze sekundy

  pracować akurat w tej firmie, czego spodziewa się po pracy na tym stanowisku, ile czasu jest gotowy poświęcić na pracę, co stanowi dla niego największą motywację do pracy, itd. I wreszcie (...)

 • Klauzula wykonalności w wyroku rozwodowym

  .  Córka powinna więc w piśmie do komornika wnioskować o przesyłanie alimentów na jej konto. Na zakończenie wskazujemy, że zgodnie z przepisem art. 1082 kpc sąd nadaje tytułowi

 • Stan zdrowia dziecka a stanowisko sądu

  uchybienia, jakich zdaniem Państwa dopuścił się sąd I instancji. matka, dziecko, stan zdrowia dziecka, rodzina zastępcza, biegły, opinia, rozwój dziecka, stanowisko sądu

 • Opinia prawna na temat alimenty na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wspólne mieszkanie na kredyt bez ślubu

  będzie w spółdzielni zapisane na niego gdyż podobno musi być zapisane na osobę która przy wspólnym kredycie ma większą zdolność kredytową. Ponieważ mój chłopak jest rozwodnikiem i (...)

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, odszkodowanie, zasiłek na dziecko czy pomoc z opieki społecznej? Sprawdź, czy w ogóle musisz składać PIT. Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, odszkodowanie

 • Zasiłek opiekuńczy

  składa również wniosek o uzyskanie tego zasiłku na druku ZUS Z-15 (pobierz) Pamiętaj, że: Dzieci, na które przysługuje zasiłek opiekuńczy to nie tylko dzieci własne, ale też (...)

 • Pobyt w celu połączenia się z rodziną

  ). Jednak konieczne jest przy tym przed przekroczeniem granicy lub z chwilą przekroczenia granicy uzyskanie innego tytułu prawnego do pobytu na terytorium Polski.  Jednakże wizę wjazdową w (...)

 • Wniosek o zabezpieczenie a pozew

  Jeżeli mąż wniósł sprawę o separację (jeszcze nie otrzymałam z sądu powiadomienia), a ja wniosek o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych, czy powinnam już na tym etapie wnieść sprawę o alimenty

 • Rozwiązanie umowy dożywocia

  "odwołania" takiej umowy? Albo jej radykalnej zmiany (np. na drugie dziecko)? Na podstawie umowy dożywocia, uprawniony z umowy dożywocia przenosi na zobowiązanego własność nieruchomości, (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka przez rodziców a uprawnienia sądu opiekuńczego

  , w szczególności o nabyciu przez dziecko przedmiotów majątkowych o znacznej wartości. Może również w uzasadnionych wypadkach ustalić wartość rozporządzeń dotyczących ruchomości

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane