Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak znaleźć dobrego prawnika?

  ;przepisów prawa podatkowego. Formalnie, aby uzyskać wpis na listę doradców podatkowych, trzeba zdać państwowy egzamin z wiedzy na temat prawa podatkowego i częściowo także administracyjnego. (...)

 • Darowizna od rodzica

  dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym. darowizna, matka, dziecko, zeznanie (...)

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci

  podatkowej dla rodziców wychowujących dziecko własne lub przysposobione. Podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych będą mogli odliczyć od podatku kwotę stanowiącą iloczyn liczby (...)

 • Porada prawna na temat alimenty na dziecko a zeznanie podatkowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty na dziecko a zeznanie podatkowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca na wakacje - nie zawsze warto dużo zarobić

  mieszkająca na terytorium Polski musi się rozliczyć z fiskusem – bez względu na to, czy zarobi w naszym kraju czy za granicą. - Tak więc wynagrodzenie uzyskane za pracę poza granicami (...)

 • Nauka pływania dla dziecka a PIT

  na cele rehabilitacyjne (np. odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym, odpłatność za pobyt na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, za pobyt w zakładzie rehabilitacji (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  , bez względu na wysokość aktualnie osiąganego dochodu, pomniejszając je jedynie o składki zdrowotne. Kwota zaliczki jest obliczana na podstawie wysokości dochodu z działalności gospodarczej (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  pracy, a fakt jej zawarcia został potwierdzony oświadczeniem. Wydatki muszą być udokumentowane dowodami stwierdzającymi ich poniesienie. Jest to tzw. ulga na gosposie, na pomoc domową; nowa (...)

 • Przepisy podatkowe nie mogą rozbijać rodziny

  . Przepisy podatkowe przewidują ulgi dla osób samotnie wychowujących dzieci. Skargę w niniejszej sprawie wniósł ojciec dziecka, który płacił alimenty" na jego utrzymanie, (...)

 • PIT 2010: jak rozliczać dochody dzieci?

  cywilnoprawnych (zlecenie, o dzieło) oraz praktyk uczniowskich. W takich sytuacjach rodzice mają obowiązek wypełnić i złożyć za dziecko osobne zeznanie podatkowe PIT-37. Formularz (...)

 • Przestępstwo fałszywych zeznań

  prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W związku z powyższym stanowczo odradzamy składania fałszywych zeznań. alimenty, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Alimenty od babki przebywającej w USA

  Potrzebuję porady w następującej sprawie: mam 17 letnią córkę. Jjej ojciec (nie jesteśmy razem) od ponad 8 lat nie płaci alimentów (mam wyrok (...)

 • Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane