Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . Na wniosek wierzyciela komornik ustanowi zarządcą inną osobę. § 2. Egzekucja z tej nieruchomości i zarząd prowadzone będą według przepisów o egzekucji z nieruchomości. Art. (...)

 • Alimenty

  sąd i stosownie do niego komornik mógłby wprowadzić egzekucję alimentów według nowych zasad.  Z poważaniem, Redakcja serwisu http://e-prawnik.pl/ rozwód, alimenty, egzekucja

 • Złośliwy wniosek o egzekucję alimentów

  Podczas sprawy rozwodowej zostały orzeczone alimenty na dzieci. Alimenty płaciłem sam co miesiąc za pośrednictwem poczty. Po ok. 1 roku płacenia alimentów termin płatności upływał w sobotę (...)

 • Porada prawna na temat alimenty komornik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty komornik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usunięcie komornika jako poborcy alimentów

  Na pierwszej ze spraw rozwodowych (o alimenty) Sąd Rejonowy ustalił je na kwotę 220 zł. Sąd wyższej instancji (okręgowy) w sprawie o rozwód ustalił alimenty na kwotę 280 zł. Płaciłem je (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  innego biegłego tej specjalności wśród stałych biegłych sądowych.Art. 814. § 1. Jeżeli cel egzekucji tego wymaga, komornik zarządzi otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  przesądzamy z całą pewnością o wyniku sprawy) bez podważenia tego ustalenia w drodze skargi na czynności komornika, proces o odszkodowanie nie przyniesie pożądanego skutku. alimenty, koszty, komornik

 • Alimenty od ojca przybywającego za granicą

  alimenty, to komornik będzie mógł prowadzić egzekucję z rachunku bankowego. Jeśli jednak takiego rachunku ojciec dziecka nie posiada lub środki na nim nie będą wystarczające, to wyegzekwowanie

 • Właściwość komornika

  dostawać jest potrzebny wypełniony wniosek od komornika. Co do zasady komornikiem właściwym jest komornik miejsca zamieszkania dłużnika. Komornik prowadzi egzekucję w granicach swojego rewiru, (...)

 • Egzekucja komornicza alimentów a spółka z o.o.

  Czy w przypadku wyroku sądowego zasądzającego alimenty komornik ma prawo ściągnąć zobowiązania ze spółki z o.o. Z kapitału tej spółki lub jej dochodów) jeżeli dłużnik jest jej jednoosobowym

 • Umorzenie egzekucji alimentów

  do sądu. alimenty, egzekucja, komornik, dochodzenie alimentów, umorzenie egzekucji o alimenty

 • Zaświadczenie o bezskuteczności postępowania egzekucyjnego oraz wysokości wyegzekwowanego świadczenia alimentacyjnego

  o bezskuteczności prowadzonego postępowania egzekucyjnego, w tym informację o wysokości wyegzekwowanego świadczenia alimentacyjnego. zaliczka alimentacyjna, alimenty, komornik, egzekucja, dłużnik

 • Wniosek o wszczęcie egzekucji alimentów

  komornika. Poniżej podajemy wzór wniosku o wszczęcie egzekucji alimentów. wzór wniosku o wszczęcie egzekucji alimentów, alimenty, komornik sądowy, egzekucja

 • Dochodzenie alimentów za granicą

  spełnieniu szeregu warunków – wykonywany w Wielkiej Brytanii. Egzekucją nie będzie się jednak zajmował polski komornik, lecz odpowiedni organ danego kraju. alimenty, dochodzenie, komornik, (...)

 • Egzekucja a alimenty płacone terminowo

  alimentacyjnych przez osobę do tego zobowiązaną. W skardze należy wskazać na fakt płacenia alimentów i dołączyć odpisy dowodów wpłaty świadczeń należnych wierzycielowi. alimenty, egzekucja, (...)

 • Zapłata alimentów do rąk dziecka

  1977 r. III CZP 14/77 ). alimenty, dziecko, komornik, konto, sąd opiekuńczy, zapłata

 • Nowelizacja kontrowersyjnych przepisów dotyczących dłużników alimentacyjnych

  jednocześnie przepisy do słusznych uwag Trybunały Konstytucyjnego i zasad demokratycznego państwa prawa. dłużnik, alimenty, komornik, prawo jazdy, starosta

 • Egzekucja alimentów

  jego przyczynach komornik niezwłocznie zawiadomi wierzyciela. Na polecenie wierzyciela komornik niezwłocznie dokona czynności, która uległa wstrzymaniu.  Co do zażalenia na postanowienia (...)

 • Zajęcie poborów za zaległe alimenty

  Jestem żołnierzem zawodowym w trakcie rozwodu mam zasądzone alimenty na nie pracującą żonę i dzieci. Zalegam żonie z alimentami. Żona podała do komornika aby ściągnął zaległe alimenty. (...)

 • Przedawnienie zasądzonych alimentów

  roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym albo przez wszczęcie mediacji, przedawnienie nie biegnie na nowo, dopóki postępowanie to nie zostanie zakończone. alimenty, przedawnienie, komornik

 • Zbieg egzekucji komorniczej z wynagrodzenia

  zadłużenia na rzecz byłego funduszu alimentacyjnego, to pierwszeństwo w zaspokojeniu w razie niewystarczającej sumy mają alimenty. egzekucja, alimenty, kwota wolna, pierwszeństwo zaspokojenia

 • Wstrzymanie wypłat z Funduszu Alimentacyjnego

  załączników. egzekucja, alimenty, sąd, komornik, dłużnik, stan majątkowy

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  , czy do rąk komornika, czy do rąk wierzyciela. Równocześnie z zawiadomieniem banku, komornik zawiadamia dłużnik o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego. Czyniąc to komornik (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka

  celowa w trakcie postępowania. W razie sporu z komornikiem może Pan jednak złożyć skargę na jego czynności, tj. na żądanie opłat od pana zamiast od syna. alimenty, pełnoletnie dziecko, koszty (...)

 • Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  zostaną ustalone dochody dłużnika ani jego majątek, komornik składa wniosek do sądu o nakazanie dłużnikowi wyjawienia majątku. W razie powstania zaległości za okres dłuższy niż 12 miesięcy (...)

 • Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  których komornik ma czynić powyższe ustalenia, nie mogą być dłuższe niż okres jednego roku. W sytuacji, w której dochodzenia prowadzone przez komornika nie dały wyniku, komornik (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane