Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obniżenie alimentów na dzieci

  . Co do podejścia do żądań pozwu ze strony sądu, wydają się one zasadne. Oba wniesione przez ojca pozwy w pewnym sensie się zdublowały, gdyż roszczenie o alimenty dla córki od matki (...)

 • Dochody konkubenta byłej żony a alimenty dla córki

  sprawdził źródło i wysokość dochodów konkubenta? Konkubent Pańskiej byłej żony rzeczywiście nie jest stroną w sprawie o alimenty dla Pańskiej córki i nie da się sprawić, by (...)

 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko

  pozwanego. Jeśli sąd wezwie Pana do wskazania aktualnego miejsca zamieszkania a Pan nie będzie tego w stanie dokonać, konieczne może okazać się ustanowienie kuratora dla osoby nieobecnej. W postępowaniu

 • Porada prawna na temat alimenty dla córki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty dla córki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  dotyczy świadczeń także dla matki, a sprawa o sygnaturze y – dla pełnoletniej córki. Jeżeli sprawa rozwodowa jest w toku, to nie może zostać wszczęte postępowanie o alimenty (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  kolejne alimenty przelałem (mam potwierdzenie) na konto pełnoletniej Córki, matka napisała że "mogę sobie córkę dodatkowo dofinansowywać" (sic!) ale bez osobnego orzeczenia sądu rodzinnego (...)

 • Uregulowanie zaległości alimentacyjnych wobec dzieci poprzez przeniesienie własności mieszkania - opinia prawna

  rozważyć kwestię ewentualnej możliwości zmniejszenia alimentów dla syna, czy też córki za okres wcześniejszy, a dla syna także na przyszłość, jeśli zmniejszyły się Pana możliwości (...)

 • Alimenty na konto pełnoletniego dziecka

  Do tej pory przesyłałem alimenty na rzecz córki na konto jej mamy. Córka ukończyła 20 lat -czy mogę zmienić to i przesyłać alimenty na konto córki. Czy potrzebna jest na to (...)

 • Alimenty od chorego

  wszystkimi wzrostami, zwiększeniami, dodatkami oraz innymi świadczeniami wypłacanymi wraz z emeryturą lub rentą na podstawie odrębnych przepisów, z wyłączeniem zasiłku rodzinnego, dodatku dla sierot (...)

 • Odpowiedzialność rodzica za długi pełnoletniego dziecka - opinia prawna

  domagać się od Pana zapłaty należnej im od córki kwoty. Co się zaś tyczy Państwa obowiązku alimentacyjnych to roszczenie o alimenty może kierować do Państwa wyłącznie córka. Przewidziany (...)

 • Uniknięcie konieczności płacenia alimentów przez dzieci na rodziców – opinia prawna

  ) jest właściwa dla stosunków małżeńskich, nie zaś dla stosunków między rodzicami a dziećmi. W związku z tym nie można mówić o rozdzielności majątkowej rodziców i dzieci co za tym (...)

 • Alimenty i manipulowanie córką

  , a to na Panu ciąży ciężar dowodu w tym zakresie. alimenty, rózwód, dziecko, kontakty, ugoda, powództwo przeciwegzekucyjne, podział majątku

 • Zniesienie alimentów wobec pełnoletniego dziecka

  . Nadmieniam, że alimenty płacone są regularnie. Czy mogę wystąpić do sądu z wnioskiem o zniesienie obowiązku płacenia alimentów? Czy zmiana sytuacji finansowej (mojej i córki) będzie dla (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dziećmi

  miejsca zamieszkania - sąd opiekuńczy miejsca jej pobytu. Jeżeli brak i tej podstawy - właściwy jest sąd rejonowy dla m. st. Warszawy. Osobami, których dotyczy postępowania są Pana córki, (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  kartki pocztowe i listy, w których nas obraża i grozi. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wystąpienia o alimenty dla mamy i siostry. Do tej pory myślałam, że muszę być przez nie upoważniona, (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej

  pełnoletniej córki. 1. Czy mogę zatem wnosić o zawieszenie sprawy o alimenty córki do momentu potwierdzenia wyłączenia, skoro Sąd Okręgowy nie wyłączył sprawy o alimenty (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  tam tylko ze względu na alimenty? Córka chodzi do zawodówki, a ma zamiar pójść do technikum w przyszłym roku. Dziecko ma 18 lat. Obowiązek alimentacyjny rodziców względem dzieci  nie jest

 • Rażąca niewdzięczność obdarowanego

  , odwołanie, rażąca niewdzięczność wobec darczyńcy, eksmisja, alimenty

 • Natychmiastowa wykonalność - ściąganie alimentów

  małżonków, a także córkę, która jest w stanie sama się utrzymać. rozwód, wyrok, alimenty, mieszkanie dziecko pełnoletnie, opłaty

 • Prowadzenie postępowania w sprawach rodzinnych

  się Pani starać o ustanowienie adwokata z urzędu w celu reprezentowania Pani w sądzie. rodzina, postepowanie, rozwód, opieka, władza rodzicielska, dziecko, alimenty, pełnomocnictwo, reprezentacja

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  wydawanego przez sąd po zakończonym postępowaniu sądowym zainicjowanym pozwem o alimenty. W przypadku gdy sprawa o alimenty już się przed sądem toczy albo gdy termin rozprawy jest odległy, (...)

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym.

  Witam serdecznie, od ponad 10 lat płacę alimenty na moje dzieci. Obecnie obydwie córki są już pełnoletnie. Przez ten okres różnie płaciłam alimenty, ale zawsze nie całość, albo (...)

 • Alimenty a współfinansowanie potrzeb dziecka

  Mój mąż jest ojcem 12 letniej córki, płaci regularnie alimenty zasądzone wyrokiem sądu. Zakład, w którym pracuje wypłaca co roku tzw. kredkowe, czyli pieniądze na zakupy przyborów szkolnych (...)

 • Alimenty za czas przeszły

  alimenty i nie były one mi zasądzone - także żadnego Postanowienia ani samej sprawy nie było. Czy mój były mąż może starać się o alimenty za ten 10-cio miesięczny okres, gdy żadnej sprawy (...)

 • Ponowne małżeństwo a podwyższanie alimentów

  . Czy w związku z powyższym częstotliwość ubiegania o podwyżkę alimentów dla córek może się zmienić? Moja była żona występowała do tej pory rokrocznie? Obowiązek płacenia alimentów wynika (...)

 • Alimenty ujęte w zeznaniu podatkowym

  przeznacza Pan na utrzymanie córki. Może to Pan robić bezpośrednio- np. poprzez zakup potrzebnego wyżywienia, ubrań, zabawek, leków itd., albo robić to za pośrednictwem żony, jeżeli ona wyraziła (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Czy ojciec który uznał nie swoje dziecko ma obowiazek płacić alimenty?

  Witam byliśmy parą kilka lat, rozstaliśmy się i zaszłam w ciążę z innym mężczyzną. Jak to bywa w życiu zeszlismy się ponownie.Uczciwie poinformowałam (...)

 • Czy mi się należą .???

  Wyszłam drugi raz za mąż. Dostawałam od byłego męża alimenta. Czy mi się należą po ślubie z innym mężczyzną od byłego męża alimenta dla (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane