Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty bez rozwodu i separacji

  wspólnym gospodarstwie domowym. Nie muszą przy tym zachodzić między małżonkami więzi gospodarcze. Powództwo o alimenty może zostać wytoczone bez względu na to, czy małżonkowie (...)

 • Czy można wystąpić o alimenty bez rozwodu?

  Czy można wystapić o alimenty bez rozwodu? Rozumiemy, że chodzi o to czy można domagać się alimentów od małżonka z którym nadal pozostaje się w związku małżeńskim. (...)

 • Rozwód - wszystko, co warto wiedzieć o rozwodzie

  orzeknie rozwodu, jeżeli: wskutek rozwodu miałoby ucierpieć dobro małoletnich dzieci małżonków, np. rozwód mógłby spowodować pogorszenie warunków materialnych, (...)

 • Porada prawna na temat alimenty bez rozwodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat alimenty bez rozwodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie rozwodowe

  byłą żoną: majątek pozostaje bez podziału, dzieci pozostają w domu rodzinnym przy ojcu (matka przebywa za granicą), ja nie występuję o alimenty. Sąd przysłał zawiadomienie w sprawie o (...)

 • Podatek od alimentów. Kiedy trzeba zapłacić

  nieterminowo nie sumuje się do limitu. Alimenty wypłacane na dzieci nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jeśli natomiast alimenty otrzymuje dorosła osoba, np. (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  rozwodu mogą być różne. Od możliwości porozumienia się stron odnośnie faktu rozwodu, przez zawarcie odpowiedniej umowy (tzw. rozwody prywatne) i zarejestrowanie tego faktu w odpowiednim (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dokonana bez wymaganej zgody drugiego małżonka jest nieważna.Art. 38. Jeżeli na podstawie czynności prawnej dokonanej przez jednego małżonka bez wymaganej zgody drugiego osoba trzecia nabywa (...)

 • Alimenty na dziecko. Komu i na jakich zasadach przysługują?

  może orzec alimenty nawet w kwocie wyższej niż żądana w pozwie. Jak wyegzekwować alimenty od zobowiązanego do ich płacenia? W sytuacji, gdy zobowiązany do alimentów (dłużnik), pomimo (...)

 • Pozew rozwodowy

  napiszę pozew z nieorzekaniem o winie, a mój mąż w sądzie stwierdzi, że mnie kocha i nie chce rozwodu to jakie są szanse na to, że ten rozwód otrzymam? Główną przesłanką rozwodu (...)

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  sądu, choć kwestia ta jest wysoce ocenna. Może się zdarzyć, że drugi małżonek nie zgadza się na rozwód i sąd zawiesi postępowanie. Sam sprzeciw tego małżonka wobec rozwodu nie jest jeszcze

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ALIMENTY BEZ ROZWODU-POMÓŻCIE!!!

  Czy żona która wyprowadziła się od męża, ale nie ma ani rozwodu ani separacji może starać się o alimenty od męża na siebie (dzieci są dorosłe (...)

 • Alimenty bez rozwodu

  Czy mogę dostać od męża sądownie alimenty na dzieci nie wnosząc sprawy o rozwód? Mąż pracuje w odległości 100km od domu mamy 4letnią córkę, (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty bez rozwodu

  Bardzo bym prosiła o poradę w mojej sprawie. Żyję w związku małżeńskim już od dwóch lat, neistety mój mąż od roku czasu nie potrafi znaleźć (...)

 • alimenty bez rozwodu?

  Kilka dni temu dostalem pozew z sadu o alimenty, pomimo tego ze i tak dokladam się do wychowania corki ? daje na przedszkole, jedzenie... Mam w takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane