Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  rozwodu mogą być różne. Od możliwości porozumienia się stron odnośnie faktu rozwodu, przez zawarcie odpowiedniej umowy (tzw. rozwody prywatne) i zarejestrowanie tego faktu w odpowiednim (...)

 • Czy możliwy jest rozwód za porozumieniem? - opinia prawna

  wniesienie pozwu z żądaniem orzeczenia rozwodu jednego małżonka przeciwko drugiemu małżonkowi. Drugi z małżonków może poprzeć to żądanie poprzez złożenie odpowiedniego pisma procesowego, (...)

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  orzeknie rozwodu, jeżeli: wskutek rozwodu miałoby ucierpieć dobro małoletnich dzieci małżonków, np. rozwód mógłby spowodować pogorszenie warunków materialnych, (...)

 • Porada prawna na temat aliemnty a brak rozwodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aliemnty a brak rozwodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna

  rozwodu z zasadami współżycia społecznego, żądanie orzeczenia rozwodu przez małżonka wyłącznie winnego rozkładu pożycia). Decyduje w tym przedmiocie stan w chwili zamknięcia rozprawy (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  orzeczenie rozwodu nie jest dopuszczalne, a żądanie orzeczenia separacji jest uzasadnione, sąd orzeka separację.Art. 61[3]. § 1. Przy orzekaniu separacji stosuje się przepisy art. 57 i art. 58.§ 2. (...)

 • Separacja - Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  , że: Może się zdarzyć tak, że w toku sprawy sądowej jeden z małżonków żąda separacji, a drugi chce rozwodu. Wówczas - jeżeli orzeczenie rozwodu jest uzasadnione - sąd orzeka (...)

 • Dziedziczenie ustawowe, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  pozostawił zstępnych. Brak zstępnych nie oznacza, iż wszyscy zstępni nie dożyli otwarcia spadku (zmarli przed spadkodawcą). Brak zstępnych występuje również wtedy, gdy zstępni są (...)

 • Przesłanki orzeczenia rozwodu

  ostateczne rozstrzygnięcie należy do sądu. Jest oczywiście dopuszczalnym orzeczenie rozwodu pomiędzy małżonkami, którzy zawarli tzw. ślub konkordatowy. Sąd poprzez orzeczenie rozwodu niweczy (...)

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  , istnieją więc nie z powodu rozwodu, lecz pomimo rozwodu, który nie stwarza nowego obowiązku alimentacyjnego, lecz powoduje zmodyfikowanie obowiązku istniejącego w czasie trwania małżeństwa&rdquo

 • Uprawnienie do zachowku a związek małżeński

  jeżeli nie zachodzi sytuacja, w której żądający rozwodu jest wyłącznie winny rozkładu pożycia rozwód jest dopuszczalny bez względu na brak zgody drugiej strony. Natomiast kiedy żądający (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  uzasadnione, sąd orzeka rozwód.§ 2. Jeżeli jednak orzeczenie rozwodu nie jest dopuszczalne, a żądanie orzeczenia separacji jest uzasadnione, sąd orzeka separację.Art. 61[3]. § 1. Przy (...)

 • Brak zgody na rozwód

  współżycia społecznego. rozwód, zgoda współmałżonka, przesłanki rozwodu, udzielenie rozwodu, postępowanie rozwodowe

 • Jak przygotować się do rozwodu?

  urzędu zwraca stronie połowę uiszczonej opłaty od pozwu o rozwód lub separację w razie orzeczenia rozwodu lub separacji na zgodny wniosek stron bez orzekania o winie – po uprawomocnieniu (...)

 • Brak zgody na orzeczenie rozwodu

  okolicznościach, które wystąpiły w danej sprawie. brak zgody, rozwód, orzeczenie rozwodu, brak zgody na rozwód, przesłanki orzeczenia rozwodu

 • Rozwód a brak zgody współmałżonka

  pewnych sytuacjach rozwodu nie można jednak orzec (nawet jeśli zupełny i trwały rozkład pożycia zaistniał). Po pierwsze, orzeczenie rozwodu jest niedopuszczalne, gdyby miało przez to ucierpieć (...)

 • Rozwód a dobro małoletnich dzieci

  doprowadziły do rozkładu pożycia małżeńskiego. Mogą to być okoliczności faktyczne zarówno z życia rodzinnego, intymnego jak i sytuacje "bardziej widoczne" poza życiem rodzinnym - np. brak wspólnego

 • Mediacja w sprawie o rozwód

  , rozprawa rozwodowa, brak zgody na rozwód

 • Dowody zapłaty alimentów

  naszym systemie prawnym nie mogą i nie są zasądzane wstecz. Celem zasądzenia alimentów jest zaspokojenie przyszłych potrzeb. Innymi słowy, skoro wcześniej płacone przez Pana aliemnty były wyrazem (...)

 • Umowny podział majątku z zastrzeżeniem

  zastrzeżeniem, że umowa będzie obowiązywać od momentu ogłoszenie rozwodu? W ten sposób żona miałaby pewność, że rozwód nastąpi, ja natomiast zyskałbym dokument potwierdzający de facto jej (...)

 • Brak zgody na orzeczenie rozwodu

  orzeczenia rozwodu. rozwód, zgoda, postępowanie rozwodowe, orzeczenie rozwodu, przesłanki orzeczenia rozwodu

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu

  dobro Państwa współnych małoletnich dzieci lub gdyby orzeczenie rozwodu było sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Sąd nie orzeknie również rozwodu, jeśli to żona jest wyłącznie (...)

 • Rozwód a brak zgody jednego z małżonków

  ? Orzeczenie rozwodu jest niedopuszczalne, jeżeli żąda go jedno z małżonków wyłącznie winne rozkładu pożycia. Odpowiadając na Pana pytanie, wskazujemy, iż orzeczenie rozwodu (...)

 • Brak zgody na rozwód

  przez winnego męża jest brak zgody żony na rozwód. Jeżeli z pozwem rozwodowym wystąpi mąż, a w trakcie postępowania żona nie wyrazi zgody na rozwód, sąd nie orzeknie rozwodu. (...)

 • Uzyskanie rozwodu pod nieobecność małżonka

  Czy jest możliwość uzyskania rozwodu pod nieobecność mojego męża? Obecność lub nieobecność pozwanego w sprawie o rozwód zasadniczo nie ma wpływu na orzeczenia rozwodu z winy męża. (...)

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  ;wnuje w prawie do renty rodzinnej dwie różne kategorie osób uprawnionych, tj. małżonkę rozwiedzioną, która wskutek rozwodu utraciła status małżonki i może mieć ustalone prawo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • aliemnty a brak rozwodu

  Witam Czy mogę starać się o alimenty jeśli nie chcę zgodzić się na rozwód? z góry dziękuję

 • Pomocy! rozwód, alimenty

  Witam, prosze pomóżcie. Otóż moja siostra ma meża pijaka i 3 dzieci. Wyprowadziła się od niego z dziećmi i praktycznie nie posiada żadnych dochodów (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Alimenty na byłą żonę a dziecko w nowym związku czy każdy mąż musi płacić??

  witam, potrzebuję pomocy: mój partner nie ma jeszcze orzeczonego rozwodu-jest w tej chwili w separacji jego"była" żona nie pracuje-robi w (...)

 • doniesienie o niealimentacji

  Komornik przysyła mi na dzieci o ponad połowę mniejsze alimenty niż mam zasądzone. Kiedy poprosiłam o wyjaśnienie, pierwsza odpowiedź brzmiała, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane