Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  zastrzeżeniem art. 27 ust. 3.  3. Decyzja o wpisie zawiera:  1) firmę przedsiębiorcy oraz jego numer PESEL, o ile taki posiada;  2) numer identyfikacji (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  przedsiębiorcą. Przedsiębiorcami są jedynie wspólnicy spółki cywilnej. Do ewidencji działalności gospodarczej wpisuje się osobę, zatem także jej NIP i REGON. NIP spółki (...)

 • Kierujący pojazdami

  , art. 71 ust. 1 i 2, art. 72 ust. 1 i 2, art. 77 ust. 2, art. 80 ust. 1-5, art. 85 ust. 3 i 8, art. 86 ust. 4, 5 i 7, art. 87 ust. 3, art. 88 ust. 1, 4, 6, 7 i 9, art. 96 ust. 3, art. 97 ust. (...)

 • Porada prawna na temat aktywny nip 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aktywny nip 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  drodze decyzji na podstawie zgłoszenia identyfikacyjnego osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, będącej podatnikiem lub płatnikiem – NIP-2. Zaś identyfikator (...)

 • Zgłoszenie spółki do urzędu skarbowego

  podatkowej (NIP) do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Wynika on z art. 82 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie gospodarczej (Dz.U. nr 173, poz. 1808). Przedsiębiorcy

 • Potwierdzenie nadania numeru NIP

  NIP uzyskałem ponad 10 lat, w moim rodzinnym mieście. Obecnie mieszkam w Warszawie. Chciałbym otrzymać potwierdzenie nadania NIP-u. Do którego urzędu skarbowego mam się zgłosić? Jakie pismo (...)

 • PL przed NIP

  dokumentów. Dla zupełnej jasności sytuacji podatnik mógłby rozważyć wyrobienie dwóch pieczątek – z NIP PL, której używałby przy transakcjach wewnątrzwspólnotowych, (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  związanych z przedsiębiorstwem jest niedopuszczalne. Jeśli zarządca sukcesyjny nie złożył takiego wniosku, to z upływem 3 miesięcy od dnia, w którym poprzedni zarządca sukcesyjny został (...)

 • Stowarzyszenie - REGON, NIP, likwidacja

  ;asekuracyjnie już przy rejestracji stowarzyszenia ubiegać się o REGON, jak i NIP (tego drugiego nie uzyska bez pierwszego). Polecamy również: Nadanie NIP-u przez Urząd SkarbowyStowarzyszenie (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  numerem NIP, o którego nadanie należy wtedy wystąpić za pomocą formularza NIP-7. Działalność nierejestrowaną można prowadzić z przerwami (np. kilka miesięcy świadczenia usług i (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  . Spółka z o.o. w organizacji może uzyskać zarówno NIP, jak i REGON. Może więc być podmiotem podatkowym i w związku z tym wystawiać faktury VAT. Należy wystąpi do Głównego (...)

 • Czy zgłaszać do US otwarcie r-ku depozytowego?

  rachunku, oraz określenie posiadacza rachunku. Z przepisów wskazanej ustawy, a także z konstrukcji formularza aktualizacyjnego NIP-2 wynika, że podatnik ma obowiązek informować naczelnika urzędu (...)

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  aktualizacyjnego dla osoby zamierzającej podjąć działalność gospodarczą należy dołączyć informację o rachunkach bankowych (NIP-B) oraz informację o miejscu wykonywania działalności gospodarczej (...)

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  dochodowy i w związku z tym ma już nadany NIP, zamierza rozpocząć działalność gospodarczą, nie musi drugi raz składać wniosku o jego nadanie, ale składa w urzędzie skarbowym tzw. zgłoszenie (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  upadłości,  3) w przypadku wyłączenia wspólnika na mocy prawomocnego orzeczenia sądu - dzień wniesienia pozwu.  § 3. Udział kapitałowy obliczony w sposób określony w § 1 i § 2 (...)

 • NIP i REGON w sp. z o.o. w organizacji

  przypadku nie dopuszczalności działania z punktu 2 oraz 3, jaki Nip i Regon ma używać spółka w organizacji? Spółka z o.o. w organizacji może wystąpić o nadanie numeru NIP i (...)

 • Wykazy podmiotów VAT

  Weryfikacja 1+3 W polu "NIP" wpisz: numer NIP wyszukiwanego podmiotu, a jeśli brak NIP w polu "Nazwa pełna" wpisz: fragment nazwy pełnej podmiotu (co najmniej (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  , ustanowieniu zarządu i zarządu komisarycznego;2) dane o osobie likwidatora wraz ze sposobem reprezentacji, zarządcy oraz zarządcy komisarycznego;3) informację o rozwiązaniu lub unieważnieniu spółki;4

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  zakładowego, z uwzględnieniem art. 309 § 3 i § 4, 3) ustanowienia zarządu i rady nadzorczej, 4) wpisu do rejestru. Art. 307. Spółki akcyjne mające siedzibę za granicą (...)

 • Problem z PIT

  Jestem studentem 3 roku, nigdy nie pracowałem i nie mam numeru NIP. Odłożyłem trochę pieniędzy i jakieś 3 lata temu zacząłem inwestować na giełdzie, niestety z mizernym skutkiem bo (...)

 • Przedstawicielstwo firmy z USA

  jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które na podstawie odrębnych ustaw są podatnikami, podlegają obowiązkowi ewidencyjnemu oraz otrzymują numery identyfikacji podatkowej, zwane "NIP

 • Stosowanie ustawy o STIR

  lub 2 kolejne kwartały;  art. 96 ust. 9a pkt 3 ustawy o VAT - podatnik składał przez 6 kolejnych miesięcy lub 2 kolejne kwartały deklaracje, o których mowa w art. 99 ust. 1, 2 lub 3 (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  dnia, w którym nastąpiła zmiana danych. Kasy fiskalne należy przeprogramować przed dokonaniem pierwszej czynności opodatkowanej VAT-em po zmianie formy prawnej. 3. Należy zgłosić zmiany do

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  , jeżeli nie nadano mu numeru PESEL lub oświadczenie drugiego z rodziców dziecka zawierające powyższe dane i wskazujące NIP i nazwę płatnika. Wypłata podwyższenia zasiłku macierzyńskiego (...)

 • Odmowa nadania numeru NIP.

  )   wystąpienia o nadanie NIP przez podatnika będącego osobą fizyczną objętą rejestrem PESEL nieprowadzącego działalności gospodarczej lub niebędącego zarejestrowanym podatnikiem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nip 3 formularz

  POLECAM nip 3 formularz - format pliku: PDF do pobrania na: http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/formularze_podatkowe/nip_2009/nip3_05.01.pdf

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Brak sp. z o.o. w KRSie

  Witam, Mam dość nietypowy problem... Mianowicie posiadam dane firmy, która nie widnieje w rejestrze KRS. W związku z tym odmówiłam im współpracy, (...)

 • Zakończenie działalności gospodarczej - ryczałt

  Mam pytanie związane z zamknięciem działalności gospodarczej rozliczanej na podstawie ryczałtu - jakich formalności należy przy tym dokonać? a (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane