Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w ubezpieczeniach społecznych

  jednocześnie druk ZUS ZUA w celu zgłoszenia chałupnika do dobrowolnych ubezpieczeń społecznych i obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego lub druk ZUS ZZA w celu zgłoszenia chałupnika wyłącznie (...)

 • Wniosek o zasiłek opiekuńczy na nowym formularzu...

  kółek rolniczych, osobom wykonującym pracę nakładczą, osobom wykonującym pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy- zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, (...)

 • Delegacja zleceniobiorcy

  powinno być dokonane odrębnie od zasadniczego wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia. Powyższe dotyczy sytuacji, gdy koszty są ponoszone przez zleceniobiorcę, a na podstawie umowy (...)

 • Porada prawna na temat aktywny druk rachunek od umowy zlecenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aktywny druk rachunek od umowy zlecenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenie PIT niani dochodów na podstawie umowy uaktywniającej za 2017 rok

  której zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego stosuje się przepisy dotyczące umowy zlecenia.  Zasady opodatkowania dochodów uzyskanych przez nianię na podstawie umowy (...)

 • Obrót instrumentami finansowymi

  lub Narodowy Bank Polski - nie mają formy dokumentu, od chwili ich zarejestrowania na podstawie umowy, o której mowa niżej (dematerializacja). Papiery wartościowe mogą nie mieć formy dokumentu (...)

 • Powszechne ubezpieczenie zdrowotne - kiedy jest obowiązkowe?

  gospodarczej na podstawie przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, osoby, które wykonują pracę nakładczą, osoby, które wykonują pracę na podstawie umowy agencyjnej, umowy (...)

 • Czy najbliższa rodzina nie będzie już płaciła podatku od spadków i darowizn?

  podatku od spadków i darowizn i ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (druk 736), Ustawa z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (tekst jednolity: Dz. U. (...)

 • Egzekucja wynagrodzenia z umowy zlecenia

  zlecenia. Należy uznać, iż organ egzekucyjny - komornik w sposób należyty i zgodny z przepisami prawa zajął całość tego wynagrodzenia na rachunku bankowym. Wynagrodzenie z tytułu umowy (...)

 • Gosposia w domu na umowę o pracę

  bezrobotnym umowy aktywizacyjnej i złożenia w tym urzędzie kopii zawartej umowy),- przyznanie ulgi podatkowej osobie prowadzącej gospodarstwo domowe, która zawarła umowę aktywizacyjną (...)

 • PIT 2012. Umowa zlecenie. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  Wszystko zależy od tego, na jaką kwotę opiewa zlecenie i z kim podpisaliśmy taką umowę. Zasadniczo zarobki z umowy zlecenia trzeba rozliczyć z fiskusem na zasadach ogólnych, czyli (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane