Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja wynagrodzenia z umowy zlecenia

  zlecenia. Należy uznać, iż organ egzekucyjny - komornik w sposób należyty i zgodny z przepisami prawa zajął całość tego wynagrodzenia na rachunku bankowym. Wynagrodzenie z tytułu umowy (...)

 • Gosposia w domu na umowę o pracę

  bezrobotnym umowy aktywizacyjnej i złożenia w tym urzędzie kopii zawartej umowy),- przyznanie ulgi podatkowej osobie prowadzącej gospodarstwo domowe, która zawarła umowę aktywizacyjną (...)

 • PIT 2012. Umowa zlecenie. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  Wszystko zależy od tego, na jaką kwotę opiewa zlecenie i z kim podpisaliśmy taką umowę. Zasadniczo zarobki z umowy zlecenia trzeba rozliczyć z fiskusem na zasadach ogólnych, czyli (...)

 • Porada prawna na temat aktywny druk rachunek od umowy zlecenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aktywny druk rachunek od umowy zlecenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o usługi bankowości elektronicznej

  związku ze zleceniem dokonywania operacji oraz korzystania z innych usług określonych w umowie. Jakie obowiązki wynikają z umowy dla stron umowy? Oczywiście poza rzetelnym wywiązywaniem się (...)

 • Czynny podatnik podatku VAT

  mowa w art. 13 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (przychody z tytułu wykonywania usług, na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło; zauważyć przy tym należy, (...)

 • Turystyka po Europie

  wysokości od 250 euro do 600 euro (zasięg podróży), gdy zaoferowane połączenie zastępcze różni się znacząco od odwołanego a powiadomienie o odwołaniu lotu nastąpiło zbyt (...)

 • Umowa o dzieło pomiędzy osobami fizycznymi

  ustalenia zasad opodatkowania określonego zdarzenia gospodarczego (np. zawarcia umowy o dzieło) podatkiem dochodowym od osób fizycznych przede wszystkim konieczne jest zakwalifikowanie przychodu (...)

 • Zawarcie umowy zlecenia - wystawienie rachunku

  Czy mogę wystawić rachunek za zleconą mi pracę nie prowadząc w Polsce żadnej firmy i nie posiadając pesela i stałego zameldowania w Polsce? Jeśli tak, to czy taki rachunek wystawia się z (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  zgłoszenia aktualizacyjnego nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana danych. Pozostali zaś podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzący (...)

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?

  jest zarówno osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenia.  Na czym polega ochrona osób i mienia? Zgodnie z przepisami, ochrona osób to działania mające na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane