Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  , oprócz kopii faktury i specyfikacji poszczególnych sztuk ładunku, powinien posiadać dodatkowy dokument zawierający co najmniej: imię i nazwisko lub nazwę oraz adres siedziby lub miejsca zamieszkania

 • Stosowanie ustawy o STIR

  posługiwanie się nią (art. 270a § 1 i 2 K.k.), wystawienie faktury poświadczającej nieprawdę (art. 271a § 1 i 2 K.k.), popełnienie tych czynów przy wartości należności powyżej (...)

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  firmy, należy również złożyć „Informację o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu”. Informację taką stanowi druk VAT-23. Do informacji, o której mowa, należy dołączyć (...)

 • Porada prawna na temat aktywny druk faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aktywny druk faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  odbierania korespondencji przez nabywcę lub gdy nabywca odmówi podpisania/potwierdzenia odbioru faktury korygującej). W sytuacjach tych dojdzie do naruszenia zasady neutralności podatku VAT i

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  się za pomocą noty korygującej wystawianej przez odbiorcę towaru, niemniej brak jest jakichkolwiek ograniczeń by dane, które można korygować notą można też było skorygować za pomocą faktury (...)

 • Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

  zapewnienia ze strony przedstawiciela handlowego, że ten dokładnie przedstawił ofertę; w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do treści umowy należy poprosić przedstawiciela handlowego, aby pozostawił (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  , obowiązek podatkowy, metoda kasowa rozliczeń z VAT, mały podatnik, kwartalne deklaracje VAT-7K, kwartalne rozliczenie, rejestracja, druk VAT-R

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 734); Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  eksport (do państwa trzeciego spoza UE) może odbywać się wyłącznie poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy. Wysyłka taka odbywa się na podstawie zwykłych dokumentów handlowych (np. faktury) (...)

 • Poszerzenie zwolnień z PIT

  wydatków poniesionych przez pracownika, dokonywanej na podstawie faktury przedłożonej przez pracownika dokumentującej poniesione wydatki.Podstawa:Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane