Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  wykonywane na rzecz podatników, o których mowa w art. 15 ustawy o podatku VAT siedzibę, stałe miejsce prowadzenia działalności lub stałe miejsce zamieszkania na terytorium kraju, lub (...)

 • ePUAP: Zobacz co załatwisz w urzędzie on-line

  pielęgnacyjnego, 7. nadanie numeru porządkowego nieruchomości 8. wniosek o stypendium szkolne, 9. dofinansowanie zakupu podręczników, 10. rejestracja na uczelnię wyższą (w tym momencie (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  preferencyjne  Do dnia 31 grudnia 2010 roku obowiązywać będzie w Polsce jedna 7% stawka VAT na dostawę obiektów budownictwa mieszkaniowego.   Po tej dacie dostawa obiektów (...)

 • Opinia prawna na temat aktywna deklaracja vat 7 na 2011 darmowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aktywna deklaracja vat 7 na 2011 darmowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  rubryki formularza VAT-R spełniają powyższy warunek. Niektóre urzędy skarbowe wymagają jednak, aby podatnik złożył dodatkowe oświadczenie, oprócz złożenia formularza VAT-R. Deklaracja (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  Podstawowe dane na fakturze VAT Przepisy ustawy o VAT, jak również rozporządzenia fakturowego określają podstawowe dane, jakie powinna zawierać faktura VAT. Faktura VAT (...)

 • Przedsiębiorca rozliczy podatki bez wizyty w urzędzie

  wyłącznie osób fizycznych. Na uproszczenie mogą liczyć przedsiębiorcy składający deklaracje VAT (VAT-7, VAT-7K, VAT-7D) oraz osoby fizyczne składające deklarację PCC-3 (...)

 • Wstrzymanie zwrotu VAT po kontroli

  usług (VAT) zwrot różnicy podatku co do zasady następuje w terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia przez podatnika na rachunek bankowy podatnika w banku mającym siedzibę na (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  deklaracji. Jeśli nie dokona korekty deklaracji VAT, podatek pozostanie w kosztach. Jeśli zaś skoryguje deklarację VAT, wówczas kwota korygowanego podatku naliczonego zwiększy przychody (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  , wykonane na bazie płyty pilśniowej HDF, MDF lub na bazie płyty wiórowej 87 bez względu na symbol PKWiU Membrany (przepony) paroprzepuszczalne pod pokrycia dachowe, z (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  , motocyklami oraz pojazdami ciężarowymi o masie do 3,5 tony. Maksymalne prędkości od 1 stycznia 2011 roku: 1) na autostradzie – 140 km/h, 2) na drodze ekspresowej dwujezdniowej – (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

  Witam wszystkich, temat jest dosyc obszerny ale staralem sie wiekszosc strescic, mam nadzieje, ze jestem w odpowiednim dziale . W dzisiejszych rolach (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • Nowe druki vat 7 2011

  Od kiedy należy korzystać z nowych druków VAT 7? Czy jest to obowiązek od 1 stycznia czy może jednak w grę wchodzi okres rozliczeniowy?? Minister (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane