Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  terminie uprawnia podatnika do korekty deklaracji za maj.  Przykład:   Podatnik otrzymał dokument przewozowy w sierpniu. Podatnik dokonuje zatem korekty deklaracji za maj: Zmniejszając

 • Będzie reforma dyrektywy o delegowaniu pracowników?

  administracyjnej między organami krajowymi odpowiedzialnymi za delegowanie pracowników. W 2018 r. Komisja utworzy Europejski Urząd ds. Pracy, zgodnie z orędziem o stanie Unii i listem intencyjnym

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  podatkowej dokonać korekty zeznania podatkowego za okres, za który wykazał dochody zagraniczne, ale nie odliczył podatku. Jeżeli natomiast po rozliczeniu się przez podatnika w państwie (...)

 • Porada prawna na temat aktualna stawka za nadgodziny przy najnizszej krajowej placy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat aktualna stawka za nadgodziny przy najnizszej krajowej placy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  określonych w ustawie, z tym że:  a)  stawka opłaty targowej nie może przekroczyć 618,33 zł dziennie,  b)  stawka opłaty miejscowej w miejscowościach, o których mowa w (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  należnego za rok podatkowy.§ 3. Odsetki za zwłokę nalicza podatnik, płatnik, inkasent, następca prawny lub osoba trzecia odpowiadająca za zaległości podatkowe, z zastrzeżeniem art. (...)

 • Czy będzie zwrot akcyzy od sprowadzanych samochodów?

  sprzedaży samochodów osobowych, nabycia wewnątrzwspólnotowego lub ich importu, dokonywanych po upływie dwóch lat kalendarzowych od roku ich produkcji (który uważa się za pierwszy rok kalendarzowy), (...)

 • Wynagrodzenie z tytułu nadgodzin

  uznaniowe nie stanowią normalnego wynagrodzenia za pracę, nawet jeśli pracownik otrzymuje je regularnie i niezależnie od wyników pracy. Podstawę do wyliczenia dodatku za pracę w godzinach (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  trzeba doliczyć podatek od nieruchomości, który w Warszawie za 2013 r. przy mieszkaniu 80m2 wyniósł ok. 80 zł (przy uwzględnieniu udziału w częściach wspólnych). Stawki podatku od (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  odszkodowania za szkodę powstałą wskutek przewidzianego w umowie wypadku, a przy ubezpieczeniu osobowym - umówionej sumy pieniężnej, renty lub innego świadczenia w razie zajścia przewidzianego (...)

 • Co należy się pracownikowi za nadgodziny?

  złotych. Obliczmy teraz, ile należy się pracownikowi za nadgodziny. Ilość przepracowanych godzin w normalnym wymiarze pracy wynosi: 4 * 5 * 8 = 160 godzin. Stawka godzinowa jest ilorazem: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane