Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki notariusza przy sporządzaniu aktu

  było odczytać, a przekreślenia te należy na końcu aktu omówić przed złożeniem podpisów. Przekreślenia nie omówione uważa się za nie dokonane. notariusz, notariat, akt notarialny, obowiązki (...)

 • Określenie adresu osoby występującej w akcie notarialnym - opinia prawna

  rozumienie pojęcia „miejsce zamieszkania” w świetle przepisów prawa cywilnego. określenie, adres, akt notarialny, podpis, strona, stawający

 • Ważność aktu notarialnego

  publicznego. Akt notarialny poświadcza prawdziwość zdarzenia, które wynika z aktu. Akt notarialny powinien zawierać: dzień, miesiąc i rok sporządzenia aktu, a w razie potrzeby (...)

 • Porada prawna na temat akt notarialny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat akt notarialny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poddanie się egzekucji w akcie notarialnym

  wystarczającą podstawą egzekucji jest akt notarialny zaopatrzony w klauzulę wykonalności (którą nadaje na wniosek wierzyciela sąd rejonowy). Tytułem egzekucyjnym jest również akt (...)

 • Elementy aktu notarialnego

  Jakie elementy powinien zawierać akt notarialny? Zgodnie z ustawą prawo o notariacie: Art. 92. § 1. Akt notarialny powinien zawierać: 1) dzień, miesiąc i rok sporządzenia (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  . 2001 r., Nr 90, poz. 1011) notariusz, akt notarialny, warunek, zadatek, umowa przeniesienia własności, hipoteka, nieruchomość, mieszkanie, zakup

 • Poprawki i dopiski w akcie notarialnym

  publicznego i sporzadzony przez niego akt notarialny jest dokumentem urzędowym. W związku z tym jego sporządzenie podlega szczególnym rygorom. Akt notarialny dotyczący czynności (...)

 • Dowody własności w trakcie sądowego działu spadku - opinia prawna

  akt notarialny, albo akt własności ziemi. Próbowaliśmy szukać kopii dokumentu w archiwach, zarówno przy sądzie, jak również w archiwum wojewódzkim, ale bez rezultatów. Jak można (...)

 • Tytuł wykonawczy - twoja podstawa do wszczęcia egzekucji

  aktowi klauzuli wykonalności, akt notarialny, w którym niebędący dłużnikiem osobistym właściciel ruchomości lub prawa obciążonych zastawem rejestrowym albo zastawem, poddaje się egzekucji (...)

 • Stwierdzenie istnienia testamentu

  , testament, spadek, powołanie, akt, notarialny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Akt Notarialny warunkowy

  Czy akt notarialny sporzadzony pod warunkiem, ze Skarb Panstwa nie skorzysta z prawa pierwokupu - ust z dn14.07.1961- r. jest wazny. Jakie formalnosci (...)

 • Brak dostępu do drogi publicznej

  Dzień dobry, Zwracam się z takim problemem. Nadleśnictwo ogłosiło przetarg nieograniczony pisemny na sprzedaż nieruchomości leśnej, na podstawie (...)

 • akt notarialny

  czy moge wystąpić do sadu o unieważnienie aktu notarialnego dotyczącego współwłasności mieszkania.Jak to zrobić? Witam, Zakupiłem mieszkanie (...)

 • akt notarialny

  WITAM BARDZO SERDECZNIE I PROSZE O PORADĘ MATKA PRZEPISAŁA SWÓJ DOM I 80 ARÓW POLA NA DWÓCH SYNÓW. DOM PODZIELIŁA NA POŁOWĘ POZIOMO STROPEM, (...)

 • Nieścisłości w akcie notarialnym z 1947r.

  Nietypowa sprawa więc na wstępie od razu nadmieniam, iż trochę się rozpiszę aby przedstawić sprawę w jak najmniej zawoalowany sposób. Witam Sprawa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane