Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki notariusza przy sporządzaniu aktu

  było odczytać, a przekreślenia te należy na końcu aktu omówić przed złożeniem podpisów. Przekreślenia nie omówione uważa się za nie dokonane. notariusz, notariat, akt notarialny, obowiązki (...)

 • Określenie adresu osoby występującej w akcie notarialnym - opinia prawna

  rozumienie pojęcia „miejsce zamieszkania” w świetle przepisów prawa cywilnego. określenie, adres, akt notarialny, podpis, strona, stawający

 • Ważność aktu notarialnego

  publicznego. Akt notarialny poświadcza prawdziwość zdarzenia, które wynika z aktu. Akt notarialny powinien zawierać: dzień, miesiąc i rok sporządzenia aktu, a w razie potrzeby (...)

 • Porada prawna na temat akt notarialny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat akt notarialny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poddanie się egzekucji w akcie notarialnym

  wystarczającą podstawą egzekucji jest akt notarialny zaopatrzony w klauzulę wykonalności (którą nadaje na wniosek wierzyciela sąd rejonowy). Tytułem egzekucyjnym jest również akt (...)

 • Elementy aktu notarialnego

  Jakie elementy powinien zawierać akt notarialny? Zgodnie z ustawą prawo o notariacie: Art. 92. § 1. Akt notarialny powinien zawierać: 1) dzień, miesiąc i rok sporządzenia (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  ;wniosków o wpis w księdze wieczystej i ich przekazywania sądom oraz prowadzenia ewidencji pobranych opłat sądowych (Dz.U. z 2015 r., poz. 1645). notariusz, akt notarialny

 • Poprawki i dopiski w akcie notarialnym

  publicznego i sporzadzony przez niego akt notarialny jest dokumentem urzędowym. W związku z tym jego sporządzenie podlega szczególnym rygorom. Akt notarialny dotyczący czynności (...)

 • Dowody własności w trakcie sądowego działu spadku - opinia prawna

  potrzebny jest szereg dokumentów, a najważniejsze to albo akt notarialny, albo akt własności ziemi. Próbowaliśmy szukać kopii dokumentu w archiwach, zarówno przy sądzie, (...)

 • Tytuł wykonawczy - twoja podstawa do wszczęcia egzekucji

  również wskazany jest termin, do którego wierzyciel może wystąpić o nadanie temu aktowi klauzuli wykonalności, akt notarialny, w którym niebędący dłużnikiem osobistym (...)

 • Stwierdzenie istnienia testamentu

  , testament, spadek, powołanie, akt, notarialny

 • Nadając klauzulę wykonalności sąd nie pilnuje wysokości odsetek

  wykonalności;akt notarialny, w którym właściciel nieruchomości albo wierzyciel wierzytelności obciążonych hipoteką, niebędący dłużnikiem osobistym, poddał się egzekucji z obciążonej (...)

 • Umowa sprzedaży udziału w nieruchomości

  będzie mógł żądać od dłużnika zwrotu części nakładów koniecznych poniesionych na tę nieruchomość. umowa, sprzedaż, nieruchomość, termin, zapłata ceny, akt notarialny

 • Prawo do ulgi remontowej - "zajęcie" lokalu

  do ponoszenia kosztów eksploatacji związanych z użytkowaniem nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego. Jeśli więc zostanie podpisany właściwy akt notarialny sprzedaży, będzie to wystarczający (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  ;rym mowa w § 1 pkt 4 lub 5, może być złożone także w odrębnym akcie notarialnym. § 3. Tytułem egzekucyjnym jest również akt notarialny, w którym niebędący (...)

 • Akt notarialny jako podstawa egzekucji

  od siebie części, ilu jest wierzycieli. Części te są równe, jeżeli z okoliczności nie wynika nic innego. A zatem dłużnik wówczas zobowiązany do zapłaty obydwu części długu. akt notarialny, (...)

 • Poddanie się egzekucji w umowie dzierżawy

  postępowania cywilnego. Postępowanie zabezpieczające i egzekucyjne. Komentarz.,  LEX nr 8688). dzierżawa, dobrowolne poddanie się egzekucji, akt notarialny, gmina

 • Zawieranie umowy w zwykłej formie pisemnej

  nieruchomości oraz umowy przenoszącej własność nieruchomości – akt notarialny, oświadczenia właściciela ustanawiającego ograniczone prawo rzeczowe – akt notarialny, umowy (...)

 • Elementy aktu notarialnego, którego treścią jest testament spadkodawcy

  Jakie elementy powinien zawierać akt notarialny, którego treścią jest testament spadkodawcy? Zważywszy na treść art. 92 § 3 ustawy Prawo o notariacie należy zauważyć, iż akt (...)

 • Zmiana podziału majątku - zmiana aktu notarialnego

  Czy można zakwestionować notarialną umowę podziału majątku dokonaną 3 lata temu? Akt notarialny został poprawnie sporządzony, ale były mąż nie zachował się do końca poprawnie. Podpisując (...)

 • Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  również termin, do którego wierzyciel może wystąpić o nadanie temu aktowi klauzuli wykonalności; akt notarialny, w którym właściciel nieruchomości albo wierzyciel wierzytelności

 • Akt notarialny na odległość

  dokumenty stanowiące podstawę wpisu, najlepiej dostarczyć oryginalne wypisy.  akt notarialny, odległość, obecność, nieobecność, notariusz

 • Akt notarialny jako tytuł egzekucyjny

  Czy akt notarialny może stanowić tytuł egzekucyjny? Art. 777. Kodeksu postępowania cywilnego§ 1. Tytułami egzekucyjnymi są: (...) 5) akt notarialny, w którym dłużnik (...)

 • Zabezpieczenie umowy pożyczki

  formę należy umówić jeszcze co do warunków prowadzenia egzekucji i terminu wystąpienia o klauzulę wykonalności. postępowanie egzekucyjne, akt notarialny, poddanie się egezkucji, umowa pożyczki, (...)

 • Egzekucja na podstawie aktu notarialnego

  którym mowa powyżej, możliwe staje się wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko osobie dłużnika. Jeżeli więc w posiadaniu wierzyciela znajduje się akt notarialny zaopatrzony przez (...)

 • Realizacja hipoteki ustanowionej na nieruchomości

  wierzyciel może wystąpić o nadanie temu aktowi klauzuli wykonalności; 6) akt notarialny, w którym właściciel nieruchomości albo wierzyciel wierzytelności obciążonych hipoteką, niebędący (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Akt Notarialny warunkowy

  Czy akt notarialny sporzadzony pod warunkiem, ze Skarb Panstwa nie skorzysta z prawa pierwokupu - ust z dn14.07.1961- r. jest wazny. Jakie formalnosci (...)

 • Brak dostępu do drogi publicznej

  Dzień dobry, Zwracam się z takim problemem. Nadleśnictwo ogłosiło przetarg nieograniczony pisemny na sprzedaż nieruchomości leśnej, na podstawie (...)

 • akt notarialny

  czy moge wystąpić do sadu o unieważnienie aktu notarialnego dotyczącego współwłasności mieszkania.Jak to zrobić? Witam, Zakupiłem mieszkanie (...)

 • akt notarialny

  WITAM BARDZO SERDECZNIE I PROSZE O PORADĘ MATKA PRZEPISAŁA SWÓJ DOM I 80 ARÓW POLA NA DWÓCH SYNÓW. DOM PODZIELIŁA NA POŁOWĘ POZIOMO STROPEM, (...)

 • Nieścisłości w akcie notarialnym z 1947r.

  Nietypowa sprawa więc na wstępie od razu nadmieniam, iż trochę się rozpiszę aby przedstawić sprawę w jak najmniej zawoalowany sposób. Witam Sprawa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane