Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  Stan faktyczny Kilka lat temu (około 4) rodzice podarowali córce dom jednorodzinny, który wyczerpywał cały ich majątek (sporządzono akt notarialny)). W akcie tym darczyńcy nie uwzględnili (...)

 • Zachowek a udokumentowanie wcześniejszych darowizn

  formy np. w przypadku nieruchomości). Możliwe jest więc wykazanie tych faktów np. zeznaniami świadków. zachowek, udokumentowanie darowizn, uprawniony do zachowku, akt notarialny, (...)

 • Roszczenie o zachowek a darowizna

  Moja matka darowała (akt notarialny) mojemu bratu kamienicę w 1999 r. Matka obecnie żyje, czy po jej śmierci będę miał prawo domagać się od brata zachowku? Zgodnie z przepisem art. 991 Kodeksu

 • Porada prawna na temat akt notarialny a zachowek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat akt notarialny a zachowek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa do spadku a przeniesienia własności

  , spadkodawca, spadkobierca, dział spadku, podział, zachowek, księga wieczysta, notariusz, akt notarialny

 • Darowizna mieszkania spółdzielczego

  Moi rodzice darowali mojej siostrze poprzez akt notarialny mieszkanie własnościowe którego byli właścicielami. Aktu darowizny dokonali nie uwzględniając mojej osoby ani nie powiadamiając mnie (...)

 • Prawo do odpisu dokumentu z księgi wieczystej

  wieczystej.Zgodnie z ustępem 4 tego samego artykułu, akta ksiąg wieczystych (w ich skład wchodzą wszelkie dokumenty stanowiące podstawę wpisów do księgi wieczystej - a zatem także akt notarialny (...)

 • Umowa darowizny przenosząca własność gospodarstwa rolnego a zaliczenie jej na poczet zachowku

  się przy ustalaniu zachowku. umowa, darowizna, gospodarstwo, zachowek,, rolne, akt notarialny, własność, zaliczenie, spadek, umowa

 • Darowizna a zachowek

  , akt notarialny, uzupełnienie zachowku

 • Zrzeczenie się zachowku

  przypadku prawa do zachowku. zachowek, zrzeczenie się dziedziczenia, akt notarialny, spadek

 • Ogłoszenie testamentu i otwarcie spadku

  postanowienia co do istoty sprawy ani innego orzeczenia kończącego postępowanie; sprawa jest zakończona z chwilą dokonania czynności. spadek, przedawnienie, termin przedawnienia, zachowek, testament (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Akt notarialny a zachowek po śmierci.

  Witam serdecznie. Rok temu otrzymałem mieszkanie w darowiźnie od swojej babci, którą się opiekuję. W akcie notarialnym została wypisana umowa (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • darmowizna przed śmiercią-zachowek plus oplaty

  Witam Bardzo Was proszę o pomoc. Babcia 3 lata temu za zywota zapisala mi umową darowizny mieszkanie. babcia po smierci dziadka byla jeynym włascicielem (...)

 • Darowizna Babcia - Wnuk - Mieszkanie

  Witam. Moja Babcia wyraziła chęć przekazania mi swego 50m2 mieszkania w darowiźnie. Wobec powyższego najpierw należało owe mieszkanie wykupić od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane