Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Elementy aktu notarialnego, którego treścią jest testament spadkodawcy

  Jakie elementy powinien zawierać akt notarialny, którego treścią jest testament spadkodawcy? Zważywszy na treść art. 92 § 3 ustawy Prawo o notariacie należy zauważyć, iż akt (...)

 • Jak sporządzić ważny testament? Kilka uwag o formie

  poniżej podpisu, będące rozrządzeniami testamentowymi (dyspozycjami), dla swej ważności wymagają także opatrzenia podpisem oraz datą.   Testament notarialny – co to takiego? Testament (...)

 • Przeniesienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (niezbędne formalności) – opinia prawna

  . Po sporządzeniu akt notarialny pozostaje w kancelarii, co zapewnia dodatkową ochronę przed potencjalnym zniszczeniem, zaginięciem lub sfałszowaniem. Kolejna forma testamentu to tzw. testament

 • Porada prawna na temat akt notarialny a testament

  Nie szukaj dłużej informacji na temat akt notarialny a testament, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stwierdzenie istnienia testamentu

  . Czy na tej podstawie można obalić testament ojca? Akt notarialny jest dokumentem urzędowym stwierdzającym oświadczenia woli osób podpisanych pod aktem. Jeżeli więc istnieje testament (...)

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  poświadczenia dziedziczenia, sąd zawiadamia o tym notariusza, który uchylony akt sporządził, oraz Krajową Radę Notarialną, przesyłając odpisy wydanego orzeczenia. Akt poświadczenia (...)

 • Testament notarialny

  14/2003 obowiązek złożenia testamentu w sądzie spadku dotyczy również notariusza i obejmuje każdy testament, także testament odwołany. testament, testament notarialny, (...)

 • Testament allograficzny, czyli jak sporządzić tzw. testament urzędowy?

  nie allograficzny, a testament ustny. Pamiętaj że: Testament allograficzny podobnie jak akt notarialny jest dokumentem urzędowym – stanowi dowód postanowień zawartych (...)

 • Jak odwołać testament?

  testament? Niektórzy uważają, iż testament można odwołać w dowolny sposób. Jednak, z uwagi na treść art. 946 Kodeksu cywilnego, uznać należy, że testament można odwołać (...)

 • Ogłoszenie testamentu i otwarcie spadku

  . Notariusz otwiera i ogłasza testament po otrzymaniu dowodu śmierci spadkodawcy (np. akt zgonu). Dokonuje tej czynności w kancelarii, sporządzając protokół. O terminie otwarcia i ogłoszenia (...)

 • Czym jest testament? Wiadomości ogólne

  . Tym samym spadkodawca może sporządzić testament w samotności, korzystając z formy testamentu własnoręcznego; testament nie jest skierowany do określonego adresata. Testament może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • bardzo duży problem rodzinny

  Witam. zacznę może od tego że mam 21 lat od 15 roku życia przebywałam w rodzinie zastępczej u babci. Z babcią dogadywałam się różnie czasem (...)

 • Podzial domu na 3 osoby

  Mama jest pelnym wlascicielem domu /po smierci ojca 3 dzieci zgodzilo sie na wlasnosc tylko matki-sadownie/ Teraz mama chce podzielic dom i ogrod /to caly (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • Nieścisłości w akcie notarialnym z 1947r.

  Nietypowa sprawa więc na wstępie od razu nadmieniam, iż trochę się rozpiszę aby przedstawić sprawę w jak najmniej zawoalowany sposób. Witam Sprawa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane