Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna mieszkania spółdzielczego

  . O fakcie obdarowania wyłącznie mojej siostry dowiedziałem się przypadkowo po pięciu latach od daty dokonania aktu darowizny. W akcie darowizny podpisanej przez dwojga z rodziców oraz moją (...)

 • Zamieszczenie polecenia w darowiźnie

  stanowiła prawomocny akt darowizny ? Zgodnie z art. 888 § 1 kodeksu cywilnego, przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem (...)

 • Jak skutecznie nabyć swoją część odziedziczonego spadku - opinia prawna

  uczynionej za życia matki najstarszemu bratu. Jeżeli akt darowizny nie zawierał oświadczenia o zwolnieniu z obowiązku zaliczenia, darowizna wspomnianego lokalu winna zostać doliczona do schedy (...)

 • Porada prawna na temat akt darowizny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat akt darowizny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  jeszcze nie narodzonego, Odwołanie darowizny nie jest możliwe jeśli czyni ona zadość zasadom współżycia społecznego, Jeśli darczyńca popadnie w niedostatek po wykonaniu darowizny, (...)

 • Darowizna mieszkania dla wnuczki a spadek

  o to mieszkanie ze strony jej 2-óch synów? Czy może akt darowizny na wnuczkę jest wystarczającym dokumentem i wszyscy możemy spać spokojnie? Nie pisze Pani o sporządzeniu testamentu przez (...)

 • Darowizna a zachowek

  to sprawdzić w treści aktu darowizny. Na mocy ustawy każdej z Pań przysługiwałby udział w wysokości 1/2 spadku (art 931 par. 1 k.c.). Jeżeli wartość darowizny podlegającej zaliczeniu przekraczałaby (...)

 • Forma umowy darowizny

  bez wymaganej formy aktu notarialnego jest nieważna. Istnieje jednak wyjątek od nieważności umowy darowizny zawartej z pominięciem formy aktu notarialnego. Otóż umowa darowizny zawarta bez (...)

 • Zachowek a darowizna

  drugi brat może podważyć akt darowizny i domagać się zachowku (w jakiej wysokości)? Jeżeli tak to w jaki sposób można się przed tym za życia Mamy zabezpieczyć (specjalne warunki przy podpisywaniu (...)

 • Darowizna gospodarstwa rolnego

  syna jest zwolniona z podatku od darowizny. umowa darowizna, darowizna, gospodarstwo rolne, notariusz, akt notarialny, Agencja Nieruchomości Rolnych, forma aktu notarialnego, opłaty, podatek

 • Cofnięcie darowizny

  . Komornik na mocy nakazu płatniczego chce licytować mieszkanie. Jak unieważnić, cofnąć akt darowizny i nie narazić się na skargę paulińską? Zgodnie z art. 898 § 1 kodeksu cywilnego, darczyńca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • akt darowizny wystarczy?

  Mam takie pytanie, dziadek po śmierdzi pozostawił po sobie akt notarialny z darowizną, gdzie jest napisane że dom i działkę zapisuje mnie i siostrze, (...)

 • Darowizna do podziału na spadkobierców

  Czy darowizna otrzymana przed śmiercią darczyńcy podlega podziałowi jako masa spadkowa (romeo) jeśli jest sporządzony akt darowizny na kokretną (...)

 • wieloletni spór o dom brat męża przeciwko samotnej kobiecie z pięciorgiem dzieci

  Bardzo proszę o pomoc przy rozwiązaniu tak zawikłanej sprawy. Mój mąż Kazimierz był kawalerem gdy w roku 1977 otrzymał od rodziców gospodarstwo (...)

 • odwołanie darowizny

  Mój syn jest obecnie w trakcie rozwodu. Pod wpływem żony, która w zamian za przepisanie połowy ich nowego domu na córkę obiecywała że da mu rozwód (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane