Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jakiej części mieszkanie nabyte przed ślubem wchodzi do masy spadkowej

  zawarta w formie aktu notarialnego. Sposób przeprowadzania sądowego działu spadku uregulowany został w k.p.c. Art. 680. § 1. We wniosku o dział spadku należy powołać (...)

 • Podatek od darowizny

  Moja babcia chce przekazać mi mieszkanie w formie darowizny. Akt darowizny zostanie spisany w styczniu. Mieszkanie ma 43 metry kwadratowe i wartość mieszkania to ok 100.000 (...)

 • Opłaty związane z darowizną

  dom w formie darowizny pełnoletnim córce i synowi. Czy syn i córka zapłacą podatek od darowizny? Czy w przypadku sprzedaży tego domu syn i córka zapłacą podatek dochodowy lub (...)

 • Opinia prawna na temat akt darowizny samochodu otrzymanego w spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat akt darowizny samochodu otrzymanego w spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku

  darowizny w formie aktu notarialnego - jeżeli w chwili złożenia zeznania lub zawarcia umowy darowizny nabywca mieszka i jest zameldowany na pobyt stały w nabytym lokalu lub (...)

 • Prawo do zachowku a przekazanie gospodarstwa

  rozumieniu przepisu art. 888 § 1 kc a tylko takie darowizny doliczane są do spadku przy obliczaniu zachowku po myśli przepisu art. 993 kc (tak np. S.A. w Warszawie w orzeczeniu (...)

 • Dokumenty niezbędne do darowania nieruchomości

  spadkowej a nie umowy dotyczącej zbycia udziału w spadku. Prawo o notariacie w art. 92 § 1 wymienia elementy obowiązkowe, które powinny być zawarte w akcie notarialnym. Jednym (...)

 • Darowizna pojazdu

  pierwszej kolejności należy ustalić kto jest obecnym właścicielem samochodu, gdyż w dowodzie rejestracyjnym samochodu wpisani są właściciele. Ponadto, z zadanego pytania (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  udział w czynności. Poza tym powinien zbadać wiarygodność wszystkich przedłożonych mu dokumentów i wyjaśnić wszystkie wyrażone przez strony transakcji wątpliwości. Jeżeli akt (...)

 • Darowanie samochodu w trakcie rozwodu

  Mój dobry kolega jest w trakcie rozwodu. Chcę podarować mu samochód wartości 5000 zł. Jak napisać umowę darowizny, aby żona kolegi nie rościła sobie pretensji do połowy wartości tego samochodu? (...)

 • Podatek dochodowy od dochodów spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych

  1993 r., sygn. akt SA/Po 1811/93). Takie stanowisko prezentowane było np. w wyroku NSA z dnia 18 stycznia 2000 r. (sygn. akt III SA 120/99), w którym stwierdzono, że pod pojęciem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Spadek z zagranicy

  Zacznę najścislej jak sie da aby opowiedzieć przypadek który mnie spotkał. Miałem ojca za granica ( w europie ) nie miałem z nim kontaktu przez (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane