Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie spadkowe

  podziału majątku. Wykazanie wobec osób trzecich faktu dziedziczenia wymaga posiadania sądowego stwierdzenia nabycia spadku. Zatem, potrzebne jest przeprowadzenie postępowania sądowego. W

 • Czy musimy odpowiadać za nie swoje długi?

  w razie śmierci rodziców. W skład masy spadkowej wchodzi bowiem ogół praw i zobowiązań spadkodawcy. Czasem nawet nie domyślamy się, w jak wielkich tarapatach finansowych (...)

 • Zwolnienie od podatku od czynności cywilnoprawnych

  , korzystające na podstawie ustaw, umów lub powszechnie uznanych zwyczajów międzynarodowych z przywilejów i immunitetów, a także członków (...)

 • Porada prawna na temat akt darowizny samochodu otrzymanego w spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat akt darowizny samochodu otrzymanego w spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  podziału nieruchomości do używania, zgodnie z treścią wpisu w księdze wieczystej. W efekcie więc Piotr W. stał się właścicielem nieruchomości w ¼ z prawem do wyłącznego (...)

 • Podatek od spadku przy nabyciu kamienicy

  powyżej „chwila przyjęcia spadku” może być oznaczona w sposób dwojaki. Jeśli spadkobierca nie złożył oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku w terminie (...)

 • Umowa darowizny przenosząca własność gospodarstwa rolnego a zaliczenie jej na poczet zachowku

  tegogospodarstwa z chwilą nabycia prawa do emerytury lub renty inwalidzkiej, jeżeli następca do tegoczasu będzie pracować w tym gospodarstwie. Ponadto umowa z następcą może zawierać innepostanowienia, (...)

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  modyfikacja (odliczenie 50% VAT-u nie więcej niż 8 tys. zł w przypadku zakupu auta i prawo do odliczenia 50% VAT-u z faktury zakupu paliwa). W badaniu Tax Care i Idea Banku bariera w postaci (...)

 • Darowizna od babci a taksa notarialna

  ustawa pomniejszająca taksy notarialne o 50 % dotyczy również darowizny czy tylko zakupu mieszkania i co się z tym wiąże, jaka jest maksymalna stawka notarialna za w/w usługę? Taksa (...)

 • Zwrot bonifikaty za mieszkanie

  brata to mieszkanie w drodze darowizny. Następnie w tym samym roku mieszkanie to sprzedała. Akt notarialny nabycia mieszkania od brata nie zawierał żadnych ograniczeń i nie nakładał (...)

 • Podatek od odpłatnego zbycia nieruchomości

  (oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na takie cele jak nabycie na terytorium Polski budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Spadek z zagranicy

  Zacznę najścislej jak sie da aby opowiedzieć przypadek który mnie spotkał. Miałem ojca za granica ( w europie ) nie miałem z nim kontaktu przez (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane