Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  ;3. Nauczyciel akademicki przygotowujący rozprawę doktorską może otrzymać płatny urlop naukowy w wymiarze nieprzekraczającym trzech miesięcy. 4. Nauczyciel akademicki może, (...)

 • Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich

  przeciętnego wynagrodzenia z okresu zatrudnienia. Czy oprócz wypoczynkowego, nauczyciel akademicki może skorzystać z innego rodzaju urlopu? Nauczyciel akademicki zatrudniony w pełnym wymiarze (...)

 • Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli akademickich

  Jaki nauczyciel akademicki i za co podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej?Mianowany nauczyciel akademicki podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej za postępowanie uchybiające obowiązkom nauczyciela

 • Porada prawna na temat akademicki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat akademicki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytury i renty nauczycieli akademickich

  akademicki urodzony przed 1 stycznia 1949 r.?Mianowany nauczyciel akademicki urodzony przed 1 stycznia 1949 r. może na swój wniosek przejść na emeryturę, jeżeli ukończył 60 lat życia i przepracował (...)

 • Powstanie i ustanie stosunku pracy nauczycieli akademickich

  września 1990 r. o szkolnictwie wyższym (Dz. U. 1990 r., Nr 65, poz. 385), Ustawa z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych (Dz. U. 1997 r., Nr 96, poz. 590). nauczyciel akademicki

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela akademickiego

  zakresie kierować się zasadami ustalonymi przez senat uczelni oraz planem urlopów. urlop wypoczynkowy, nauczyciel akademicki, nabycie prawa do urlopu

 • Urlop habilitacyjny

  wynagrodzenia za ten czas co wynika z ust. 2). urlop habilitacyjny, nauczyciel akademicki, wniosek, udzielenie, obowiązek

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  zdrowotny, płatny, dla poratowania zdrowia, nauczyciel akademicki, szkolnictwo wyższe, uczelnia

 • O czym powinien wiedzieć cudzoziemiec zamierzający uczyć się w Polsce?

  kształcenie może przedłużyć termin wniesienia opłaty lub wyrazić zgodę na wniesienie opłat w ratach, odrębnie za każdy rok akademicki lub semestr nauki. Od opłat wniesionych po upływie (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  stopień naukowy, zaliczanych do minimum kadrowego, z uwzględnieniem zasady, iż jeden nauczyciel akademicki może być wliczony do minimum kadrowego nie więcej niż dwukrotnie, z tym że tylko do jednego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana kierunku studiów.

  Jeżeli w przyszłym roku akademickim (2013/2014) chcę zmienić kierunek studiów (zrezygnować z obecnego i podjąć nowy) to czy będzie się on kwalifikował (...)

 • rodzinne z niemiec

  Mój problem jest następujący: Zostało przyznane mi kindergeld ( mój ojciec pracuje w niemczech) z wyrównaniem za około 3 lata więc sporo pieniędzy.I (...)

 • Próba łapówki od kontrolera biletów.

  Jestem nowa na tym forum,stąd jeśli coś nie tak zapytam to proszę o wyrozumiałość. Problem o który chcę zapytać może dotyczyć wielu osób korzystających (...)

 • emerytura dla nauczyciela akademickiego

  witam, czy nauczyciel akademicki urodzony przed 1949 r. może nabyc prawo do wcześniejszej emerytury? Jak do takich osób odnoszą się nowe przepisy (...)

 • CZESNE ZA SZKOŁĘ A PRZEDAWNIENIE

  Witam, 8 lat temu przerwałam naukę w szkole wyzszej na 3 semestrze, za który zapłaciłam. Za 4 nie płaciłam, a na nim kończył się rok akademicki. Po (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane