Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi agent, usprawiedliwiających wypowiedzenie umowy bez zachowania terminów wypowiedzenia,  2)  agent wypowiedział umowę, chyba (...)

 • Umowa agencyjna

  rozwiązaniu umowy agencyjnej, jeżeli - przy spełnieniu przesłanek z pkt.2 - propozycję zawarcia umowy dający zlecenie lub agent otrzymał od klienta przed rozwiązaniem umowy agencyjnej. Agent (...)

 • Agent ubezpieczeniowy - jak nim zostać, jakie ma obowiązki?

  ubezpieczeniowego w związku z wykonywaniem czynności agencyjnych odpowiada zakład ubezpieczeń, na rzecz którego agent działa. W przypadku, gdy agent ubezpieczeniowy wykonuje czynności (...)

 • Porada prawna na temat agent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat agent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czego można się dowiedzieć z rejestru pośredników ubezpieczeniowych?

  ;  czy osoba fizyczna jest wpisana do rejestru agentów jako osoba, przy pomocy której agent wykonuje czynności agencyjne;  o zakładach ubezpieczeń, na rzecz których działa agent, (...)

 • Rodzaje umów agencyjnych

  opisana w artykule: Umowa agencyjna umowa agencyjna, agent, przedstawiciel, pośrednik, pełnomocnik, strona umowy

 • Świadczenie wyrównawcze – rzecz o uprawnieniach agenta w razie rozwiązania umowy agencyjnej

  prawni sp.p.  agent, umowa agencyjna, rozwiązanie, świadczenie wyrównawcze

 • Faktury wystawiane przez agenta

  wtedy, gdy ma do tego umocowanie. Zatem agent może bądź jedynie pośredniczyć przy zawieraniu umów w imieniu dającego zlecenie lub zawierać je w jego imieniu. Agent nie zawiera zatem (...)

 • Odstąpienie od umowy agencyjnej

  agent ponosi odpowiedzialność (np. nieudolność agenta, brak zainteresowania sprawami dającego zlecenie), agent obowiązany jest do naprawienia szkody, którą poniósł dający zlecenia na skutek (...)

 • Administrator danych osobowych a umowa agencyjna

  danych, to zawarcie takiej umowy jest dopuszczalne. Przy czym i tak agent w swoim zakresie jest administratorem danych. W zakresie natomiast powierzenia przetwarzania danych agent uzyskuje w zakresie

 • Stawka VAT na sprzedaż znaczków przez agenta

  sprzedaje towary jako agent Poczty Polskiej, musi już odprowadzać od swojej prowizji 22 proc. VAT. Zwolnieniu podlega natomiast wynagrodzenie za świadczone przez niego usługi pośrednictwa pieniężnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • OC

  Witam Mam pytanie jaka kara grozi teraz za niezapłacone OC podczas kontroli drogowej?Z góry dziękuję za odpowiedzi Witam Czy mógłby (...)

 • agent - klient

  mam pytanie pracując jako agent ubezpieczeniowy ubezpieczyłem klienta w TU klient zadeklarował zniżkę na poziomie 60 % (podpisał oświadczenie że (...)

 • Agent ubezpieczeniowy

  Mam problem.A mianowicie.Pracowałam jako agent ubezpieczeniowy w jednej firmie.Odeszłam z pracy poniewaz zmuszona byłam całą sytuacją,związaną (...)

 • Warta oszukuje

  Opiszę może moją sytuację.?Skradziono mi służbowy samochód wraz z zawartością bagażnika (wartość sprzętu prawie taka jak samochodu).?Samochód (...)

 • Czy firma windykacyjna

  Czy firma windykacyjna , agent który dzwoni może się pytać o majątek jaki mam w domu telewizor itd . Agent który dzwoni o 7:30 rano każe mi się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane