Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przyjęcie i odrzucenie spadku w ujęciu obowiązujących przepisów oraz pod rządami znowelizowanej regulacji spadkowej.

  terminu do złożenia oświadczenia woli o przyjęciu bądź odrzuceniu spadku. Zgodnie z art. 1015 § 1 KC oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu (...)

 • Dwa postanowienia o stwierdzenie nabycia spadku

  postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, może tylko wówczas żądać zmiany postanowienia stwierdzającego nabycie spadku, gdy żądanie opiera na podstawie, której nie mógł (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  pisma. Sprzeciw od wyroku zaocznego, zarzuty od nakazu zapłaty oraz sprzeciw od nakazu zapłaty sąd odrzuca. § 3. Przepisy § 1 i § 2 stosuje się odpowiednio do pism, (...)

 • Porada prawna na temat adwokat od spadku pruszkow

  Nie szukaj dłużej informacji na temat adwokat od spadku pruszkow, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania cywilnego

  zwolniona przez sąd od kosztów sądowych w całości lub części, może domagać się ustanowienia adwokata lub radcy prawnego. § 2. Osoba fizyczna, niezwolniona przez sąd od kosztów sądowych, (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  terminie tygodnia od dnia doręczenia postanowienia o odrzuceniu sprzeciwu można wnieść go ponownie. Jeżeli sprzeciw nie zawiera braków, wywołuje skutki od dnia wniesienia odrzuconego (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  obowiązane do zachowania tajemnicy państwowej lub służbowej na okoliczności objęte tajemnicą, jeżeli nie zostały, w trybie określonym obowiązującymi przepisami, zwolnione od obowiązku zachowania (...)

 • Wynagrodzenie adwokata

  mogą być one jednak wyższe od sześciokrotnych stawek minimalnych. Stawki minimalne wynoszą w zależności od wartości przedmiotu sprawy: do 500 zł - 60 zł, od 500 zł do 1500 zł - (...)

 • Dział spadku - postępowanie

  dział spadku został złożony przez wnioskodawcę osobiście. Długość tego postępowania zależy przede wszystkim od tego czy uczestnicy postępowania będą wyrażali zgodę na określony dział (...)

 • Rozliczenia między małżonkami

  obowiązku nie wypełniał. Roszczenia takie ulegają przedawnieniu z upływem lat trzech. Prawdopodobnie o tym właśnie mówił adwokat byłego męża. W opisanej sytuacji trudno jest ocenić, czy były (...)

 • Sądowy podział majątku wspólnego małżonków - uwagi ogólne

  mogą wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych (szczególnie jeśli zajdzie potrzeba powołania kilku biegłych). W razie niekorzystnego rozstrzygnięcia trzeba będzie również (...)

 • Gdy odziedziczyłeś wkład mieszkaniowy... - opinia prawna

  to należy podkreślić, że albo Pani albo pełnomocnik będziecie musieli pokonać barierę odległości, dzielącą Lublin od Poznania. Może to być również adwokat z Lublina. Musi się jednak (...)

 • Posiedzenia niejawne a obecność stron

  odpowiednio przepisy o dziale spadku (art. 567 § 3 kpc). Idąc dalej zgodnie zgodnie z odesłaniem w przepisach – art. 688 kpc – do działu spadku (w naszym przypadku do podziału (...)

 • Wzruszenie prawomocnego wyroku rozwodowego

  W maju 2003 roku ogłoszono wyrok w sprawie o rozwód. Adwokat, który był moim pełnomocnikiem, pomimo moich próśb nie złożył odwołania od wyroku w określonym sądownie terminie, w związku (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe od osoby za granicą

  język polski. Sąd może także w razie wątpliwości zażądać urzędowego poświadczenia podpisu strony. pełnomocnictwo procesowe, spadek, postępowanie spadkowe, notariusz, lokator, adwokat, za granicą

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Adwokat

  Witam Jestem bezrobotna a mój mąż właśnie wystąpił o rozwód, czy w takim wypadku dostane adwokata z sądu?? Bardzo proszę o informację. Po pierwsze (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Dług w zus z 2001-2005 po tacie.

  Witam, jest to mój pierwszy post, i szkoda że w tym dziale. Przejdę od razu do konkretów: Mój tata: zmarł w 2008 roku Pozostawił 2 synów, jeden (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane