Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Adres zamieszkania pozwanego a zameldowanie

  adresy, jednocześnie wskazując adres zamieszkania w Poznaniu, jako miejsce doręczenia korespondencji, której często nie odbierał i w ten sposób unikał udziału w sprawie. Sąd ustalił, że (...)

 • Adres zamieszkania w akcie notarialnym

  zaktualizowałem wpis, w którym jest już mój obecny adres zamieszkania i zameldowania jednocześnie. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa (...)

 • Kodeks wyborczy

  ważnego polskiego paszportu oraz adres zamieszkania. W przypadku obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi wniosek powinien zawierać numer innego ważnego dokumentu stwierdzającego

 • Porada prawna na temat adres zamieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat adres zamieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  towarów obejmujące: imię i nazwisko albo nazwę i adres zamieszkania albo siedziby; datę i miejsce rozpoczęcia przewozu towaru na terytorium kraju; miejsce zakończenia przewozu towaru (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  nieposiadającym obywatelstwa państwa, między innymi dotyczące czasu zamieszkania i dowodu zamieszkania, powinny być takie same, jak warunki stawiane obywatelom danego państwa członkowskiego (...)

 • Adres w pozwie rozwodowym

  , powinno ponadto zawierać oznaczenie miejsca zamieszkania lub siedziby stron. Miejsce zamieszkania jest to miejscowość, gdzie strona przebywa z zamiarem stałego pobytu. Należy zatem podać adres (...)

 • Kto może świadczyć usługi detektywistyczne?

  ;wnież zawierać: firmę przedsiębiorcy, jego siedzibę i adres albo adres zamieszkania, oznaczenie miejsca i datę złożenia oświadczenia, podpis osoby uprawnionej do reprezentowania przedsiębiorcy, (...)

 • Wniosek o wymianę prawa jazdy wysłany pocztą

  natomiast z rozporządzeniem, we wniosku podaje się adres zamieszkania (przy czym należy podać nie tylko miejscowość, ale i dokładny adres).  Wniosek nie zawiera przy tym rubryki (...)

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?

  ewidencyjny (PESEL) i adres zamieszkania,  oświadczenie o zdolności do czynności prawnych stwierdzone własnoręcznym podpisem, złożonym w obecności pracownika komendy wojewódzkiej (...)

 • Adres

  zapytanie o miejsce zamieszkania. Jaki adres wskazać w umowie o pracę, miejsce zameldowania tj. Turek czy miejsce zamieszkania będące adresem do korespondencji tj. Kalisz. Ta kwestia (...)

 • Dane przedsiębiorcy - osoby fizycznej

  ; zawierał on m.in. adres zamieszkania i pesel. W internecie nie ma tych danych - jest tylko adres miejsca wykonywania działalności i adres do doręczeń (zapewne na potrzeby administracji). (...)

 • Jakie wymogi dotyczą hipermarketów?

  wielkopowierzchniowego obiektu handlowego wydaje się na czas nieoznaczony. W zezwoleniu tym zawiera się następujące informacje: nazwę przedsiębiorcy, jego siedzibę lub adres zamieszkania (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  względu na zmianę siedziby lub miejsca zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi właściwość starosty do prowadzenia postępowania w sprawie wydania przedłużenia zezwolenia (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  się w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, jako osoba bezrobotna, a następnie udać się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy właściwego miejscu zamieszkania (...)

 • Zamieszkanie a pobyt stały

  , mówiąc jedynie że jest to miejscowość w której obywatel przebywa. Czy na pytanie policjanta lub innego upierdliwego urzędnika o adres zamieszkania obywatel może odpowiedzieć jedynie np. (...)

 • Adres na fakturach VAT

  sprzedaży umieszczam nowy adres siedziby firmy, jak również faktury obce przychodzą na nowy adres. Czy postępuję prawidłowo - mając inne miejsce zamieszkania niż miejsce prowadzenia (...)

 • Zasady prowadzenia ewidencji działalności gospodarczej obowiązujące od 1 stycznia 2004r. do 1 października 2008 r.

  objętej przedmiotem działalności przekształconej spółki cywilnej; jeżeli przedsiębiorca zmieni miejsce zamieszkania – wpis do ewidencji właściwej ze względu na dotychczasowe miejsce zamieszkania

 • Faktury VAT na materiały budowlane

  powinien na fakturze podawać adres zamieszkania, który jednocześnie powinien być adresem zameldowania (jeżeli są to różne adresy – powinien to być adres zamieszkania). (...)

 • Jak uzyskać odroczenie zasadniczej służby wojskowej?

  urodzenia oraz adres zamieszkania.  Do wniosku trzeba ponadto dołączyć decyzję wójta lub burmistrza (prezydenta miasta) o konieczności sprawowania przez poborowego bezpośredniej opieki (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  stanowi podstawy do odrzucenia wniosku. dla potrzeb podatkowych adres miejsca zamieszkania jest adresem do korespondencji, chyba że jako adres do korespondencji zostanie wskazany adres (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  do doręczeń przedsiębiorcy, adres, pod którym jest wykonywana działalność gospodarcza, a jeżeli przedsiębiorca wykonuje działalność poza miejscem zamieszkania - adres głównego (...)

 • Brak adresu pozwanego

  ). Jeżeli wskazany przez Pana dotychczas adres zamieszkania pozwanego faktycznie stanowi wyłącznie siedzibę przedsiębiorstwa (a nie miejsce zamieszkania pozwanego), a nie jest Pan w stanie (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  wnioskowania o świadczenie wychowawcze wyłącznie na drugie i kolejne dzieci, brak wskazania współmałżonka w składzie rodziny, brak numeru PESEL członków rodziny, adres zamieszkania (...)

 • Miejsce wykonywania działalności gospodarczej

  zamieszkania jest miejscowość, w której przebywa przedsiębiorca z zamiarem stałego pobytu - obecne miejsce - bez względu na fakt zameldowania. Zgłoszenie powinno zawierać oznaczenie miejsca zamieszkania (...)

 • Zmiana adresu w działalności gospodarczej

  adres zamieszkania. Zatem nie jest możliwe posługiwanie się pieczątką z nieaktualnym adresem zamieszkania. Byłoby to wprowadzaniem w błąd kontrahentów. Jeśli na pieczątce był (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zamiany PIT - wymagany będzie adres zamieszkania!!

  Od 2012 r. osoby rozliczające się z fiskusem będą musiały w każdej składanej deklaracji podawać aktualne adresy zamieszkania. To kolejna nowość (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ustawa o ochronie danych osobowych

  Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie (...)

 • Adres pozwanego

  Muszę napisać pozew do sądu o ustalenie ojcostwa i alimenty, jednak nie znam aktualnego adresu ojca mojego dziecka, który jest pozwanym, ponieważ (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane