Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady dziedziczenia w przypadku adopcji

  ; Spadkodawca X miał brata B i siostrę S. Brat B miał dwoje dzieci D i F. Obydwoje dzieci zostały oddane do adopcji, przy czym w przypadku D była to adopcja pełna, zaś w przypadku F adopcja (...)

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (tekst jednolity: Dz. U. 2014 r. poz. 121 ze zmianami). adopcja, przysposobienie, przysposobiony, przysposabiający, adoptowany, adoptujący

 • Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka - opinia prawna

  temu możliwości i kwalifikacje), będzie Pan mógł wystąpić do sądu o uchylenie obowiązku płacenia alimentów. obowiązek alimentacyjny, alimenty, dziecko, matka, ojciec, przysposobienie, adopcja, (...)

 • Porada prawna na temat adopcja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat adopcja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do renty rodzinnej

  samej ustawy stanowi, iż prawo do świadczeń ustaje: 1) gdy ustanie którykolwiek z warunków wymaganych do uzyskania tego prawa, 2) ze śmiercią osoby uprawnionej. Z powyższego wynika, iż adopcja nie (...)

 • Adopcja dorosłego dziecka?

  na wypadek swojej śmierci. Więcej na temat adopcji w artykule:  Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?   adopcja dorosłego dziecka

 • Adopcja dziecka przyszłego męża

  pod władzą rodzicielską winno rodzicom posłuszeństwo. Władza rodzicielska powinna być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka i interes społeczny. adopcja, przysposobienie, władza rodzicielska

 • Adopcja - ojciec biologiczny

  , należy posłużyć się którąkolwiek z form adopcji. adopcja, adopcja całkowita, przysposobienie, uznanie dziecka, dziecko, mąż, matka, ojciec biologiczny, władza rodzicielska, osobista styczność (...)

 • Adopcja dokonana przez męża matki

  dzieckiem, ślub, adopcja, adopcja przez męża matki, ojczym, przysposobienie

 • Adopcja przez polskie małżeństwo z zagranicy

  . dzieci, przysposobienie, adopcja, adopcja za granicą, oddanie dziecka do adopcji

 • Drugie małżeństwo a dzieci z poprzedniego związku

  tu instytucja przysposobienia z mocy prawa. adopcja, przysposobienie, prawo cywilne, prawo rodzinne, zawarcie małżeństwa,

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • adopcja

  Witam Matka dziecka chce pozbawić władzy rodzicielskiej biologicznego ojca, wyszła jeszcze raz za mąż i chciałaby aby to on uznał dziecko jako swoje. (...)

 • Adopcja, na czyi wniosek?

  Adopcja może nastąpić na wniosek osoby która ma przysposabiać dziecko? Np. na orzeczenie współmałżonka tej osoby? Adopcja musi być na wniosek (...)

 • Chcemy oddać dziecko, które adoptowaliśmy

  Witam forumowiczów, otóż mam takie pytanie. Wraz z żoną adoptowaliśmy dziecko 1,5 roku temu, ośmioletniego chłopca. Nie radzimy sobie z nim i (...)

 • Rozwiązanie adopcji

  Witam, piszę pracę magisterską na temat okoliczności i przyczyn rozwiązania adopcji. W związku z tym poszukuję: - dorosłych adoptowanych, których (...)

 • adopcja dziecko

  witam mam problem moja przyjaciółka 2lata temu oddała dziecko do adopcji czy można je odzyskać i w jaki sposób moge jej pomóc


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane