Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola administracji

  celowościowych a obejmują: kryterium celowości - administracja ma być wykonywana (zgodnie z prawem i ) zgodnie z wymaganiami celowości, aby spełnić zadania na nią nałożone. Administracja (...)

 • Czym zajmuje się samorząd terytorialny?

  ; są podobne do działań podejmowanych przez podmiot prywatny, jednak administracja publiczna jest podporządkowana prawu także w zakresie działań faktycznych. Administracja publiczna powinna (...)

 • Późniejsza wpłata na fundusz remontowy-odsetki

  odpowiedzialności nie ponosi. Jeżeli dłużnik uiścił wszystkie opłaty na fundusz remontowy, administracja, nawet jeśli wniesie pozew do sądu o zapłatę tych należności, naraża się na oddalenie (...)

 • Porada prawna na temat administracja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat administracja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  podstawie przepisy są nieważne. Zgodnie z Konstytucją (gł. art. 30) administracja nie może ograniczać swobód i wolności człowieka bez szczegółowego upoważnienia ustawowego. Przedmiotem

 • Struktura i zadania Krajowej Administracji Skarbowej

  monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Podstawa prawna: ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji. Skarbowej (Dz.U. poz. 1947, ze zm.). Krajowa Administracja Skarbowej

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  użyciem przemocy. Art. 108. § 1. Administracja zakładu karnego ma obowiązek podejmowania odpowiednich działań celem zapewnienia skazanym bezpieczeństwa osobistego w czasie odbywania kary.§ 2. Skazany (...)

 • Samorząd terytorialny - co to jest i po co jest?

  , jednostka samorządu terytorialnego, dekoncentracja, decentralizacja, władza publiczne, administracja publiczna, administracja samorządowa, administracja rządowa

 • Cenzurowanie korespondencji skazanego

  sposób przyjmowania korespondencji ustala się w porządku wewnętrznym aresztu. Korespondencję tymczasowo aresztowanego administracja aresztu przekazuje właściwemu organowi dysponującemu, nie później (...)

 • Wysokość opłat za dostarczenie wody

  , powinny zostać też obniżone opłaty ryczałtowe - za 3, a nie za 4 osoby. Administracja pobiera więc opłaty niesłusznie. opłaty, opłaty ryczałtowe, opłaty za wodę, lokal

 • Konstytucja Biznesu podpisana przez Prezydenta

  ; Konstytucja Biznesu, Prezydent, administracja, przedsiębiorcy, prawo gospodarcze, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, MŚP, firma, przedsiębiorstwo, CEIDG, punkt informacji, działalność (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ugoda administracyjna

  Poszukuję materiałów dotyczących podanego tematu (Arni) JA TAKŻE POSZUKUJĘ MATERIAŁÓW O UGODZIE, MOGĘ PODAĆ SWÓJ INTERNETOWY ADRES TO NAWIĄŻEMY (...)

 • Administracja budynkiem

  W kamienicy, w której mieszkam 12 mieszkań należy do właścicieli, a pięć do gminy. W tym tygodniu odbył sie w Zarządzie Budynków Komunalnych (...)

 • Ile wynosi kara za zakłócanie ciszy nocnej?

  Witam ile wynosi kara za zakłócanie ciszy nocnej? Czy mandat za zakłócanie ciszy nocnej może wynieść aż 200 zł.? Kara wynosi 200zł, o ile jest (...)

 • Przejęcie stanu konta zakupionej nieruchomości

  Witam, w lutym tego roku zakupiłem od osoby prywatnej nieruchomość - mieszkanie nieruchomość została mi wydana (przejęcie kluczy) po uruchomieniu (...)

 • umowa najmu

  Jestem głownym najemcą mieszkania tbs. Chcę kupić mieszkanie własnościowe dla siebie. W mieszkaniu jest zameldowany mój pełnoletni syn. Czy mogę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane