Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat?

  ciężarowych! Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.). AC, ubezpieczenie, samochód, firmowy

 • OC i AC skradzionego samochodu

  ochronę samoistnego posiadacza i uzyskania przez niego wypłaty odszkodowania z AC w przypadku zaistniałej szkody. W takiej sytuacji, przyjmuje się, iż dopiero utracenie przymiotu posiadacza w dobrej (...)

 • Odmowa wypłaty odszkodowania z AC

  zależności od zakładu ubezpieczeń jak i od rodzaju AC mogą różnić się między sobą istotnie. Należałoby, zatem zacząć od dokładnego zapoznania się w ogólnymi warunkami ubezpieczenia AC (...)

 • Porada prawna na temat ac

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ac, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  , Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. 2003 r., Nr 124, poz. 1152, ze zm.) AC, NW, samochód, firmowy, ubezpieczenie, OC

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  ubezpieczenie AC (autocasco)? Co do zasady polisa AC swoją ochroną obejmuje zdarzenia zaistniałe na skutek zderzenia się pojazdów, kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia czy też (...)

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

  prawnych.Warto również przeczytać: Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat? AC, odszkodowanie, leasing, naprawa, samochód, koszty uzyskania przychodów, (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu znajduje się na naszej <a href="http://e-prawnik.pl/show/data.php/dHlwZT00MDk3JmlkPTEmdj0yMjMmY2lkPTExNjQ" target="_blank">stronie</a> ubezpieczenie, AC, (...)

 • Odszkodowanie z polisy OC

  . Kupując nowy samochód wykupiłem ubezpieczenie AC/OC płacąc składkę brutto. Pech chciał, że po kilu miesiącach zdarzyła się szkoda, która została pokryta w ramach mojej polisy AC. Wszystko (...)

 • zasady ustalania wysokości odszkodowania AC i OC

  z ubezpieczenia AC określają sami ubezpieczyciele w ogólnych warunkach ubezpieczeń i w samych umowach ubezpieczenia. Generalnie więc zasady ustalania i wypłacania odszkodowania z ubezpieczenia

 • AC i OC a uszkodzona naczepa

  procesie, skoro firma logistyczna ma wykupione AC na naczepę, ale szkoda jest spowodowana przez kierowcę przewoźnika? Posiadanie przez poszkodowanego ubezpieczenia autocasco (AC) bynajmniej nie (...)

 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco

  przy zawieraniu kolejnej umowy AC z uwagi na fakt braku bezwypadkowej jazdy. Oczywiście mogłoby być i tak, że skorzystanie z AC da uprawnienie ubezpieczycielowi względem sprawcy szkody – (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania

  (pracownik w dokumentach powinien posiadać tylko kopię) i ten przedstawić sądowi. ubezpieczenie majątkowe, AC, autocasco, ogólne warunki ubezpieczenia

 • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki

  miałem kolizję z mojej winy. Zakład ubezpieczeń wypłacił odszkodowanie. Rozbity pojazd sprzedałem po odebraniu odszkodowania. Minął rok a PZU wzywa mnie do zapłaty zaleglych 3 rat skladek AC. Umowa (...)

 • Odszkodowanie z AC i działalność gospodarcza a VAT

  ubezpieczonego równa się pełnej wartości samochodu (nie pomniejszonej o VAT). odszkodowanie, ac, auto-casco, VAT, odliczenie VAT, szkoda

 • Konsekwencje podatkowe odszkodowania z AC

  posiada ubezpieczenie AC. W wyniku kolizji drogowej samochód został uszkodzony i firma ubezpieczeniowa dokonuje wypłaty odszkodowania z AC. Wypłata następuje - zgodnie z warunkami polisy - na (...)

 • Rabaty i zniżki na ubezpieczenie samochodu

  także odpowiednie zabezpieczenie pojazdu. ubezpieczenie majątkowe, OC, AC, autocasko samochodu, jazda bezszkodowa, zniżki, składki

 • Kradzież leasingowanego pojazdu

  pokryć składkę na ogólnie (powszechnie) przyjmowanych warunkach. Zatem jak wynika z powyższego wypłata odszkodowania z tytułu ubezpieczenia samochodu AC należy się leasingodawcy, chyba że sam nie

 • Wezwanie do zapłaty rat składki

  umowy AC zobowiązał się Pan do zapłacenia składek. Sprzedaż przez Pana samochodu nie zmieniła faktu, że w dalszym ciągu jest Pan zobowiązany do zapłacenia składki, której wysokość określono (...)

 • Wypowiedzenie polisy AC

  Kończy się ważność dotychczasowej polisy AC. Chcę zmienić ubezpieczyciela z dotychczasowego na innego. Czy mam obowiązek wypowiedzieć umowę AC dotychczasowemu ubezpieczycielowi ? Umowa (...)

 • Automatyczne przedłużenie umowy OC

  wobec X. AC, OC, ubezpieczenia, ubezpieczenia obowiązkowe, pojazd, samochód, składki, ubezpieczyciel

 • Powody zwiększenia składki na AC

  umowy AUTO CASCO z innym ubezpieczycielem. auto casco, ubezpieczenie, wypadek, ubezpieczyciel, AC

 • Dochodzenie odszkodowania za zderzenie z dzikiem

  podstaw do dochodzenia odszkodowania za szkodę wynikającą z powstałego zdarzenia. kolizja, odszkodowanie, dzik, AC, OC, samochód, szkoda

 • Naprawa samochodu z OC sprawcy a VAT

  odliczenia VAT, potrącenie dokonane przez ubezpieczyciela było bezpodstawne. odliczenie VAT, koszty uzyskania przychodów, odszkodowanie, OC, AC, naprawa

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  zakupu samochodu – cesja praw z polisy AC na rzecz PFRON.Zarząd PFRON, wyznaczając dla Oddziałów limity środków w ramach obszaru A programu, określi wysokość środków na

 • Ubezpieczenie samochodu a wartość początkowa

  samochodu (AC, OC, NW) nie są zaliczane do wartości początkowej nabytego samochodu, a stanowią koszty uzyskania przychodów w myśl art. 22 ust. 1 ustawy”. wartość początkowa, samochód ciężarowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Odszkodowanie komunikacyjne -prośba o informację

  Witam. Mam problem, mianowicie rozbiłem samochód. Wypadek miał miejsce z mojej winy ale firma w której mam ubezpieczone auto nie chce wypłacić pełnej (...)

 • Pęknięta szyba i AC

  Czy PZU pokryje wymianę przedniej szyby uszkodzonej przez kamyk z polisy AC? Czy spowoduje to zmianę również zniżki na OC? (awkp) Odpowiedzi poszukaj (...)

 • PZU, OC I AC

  PZU odmówiło wyplaty odszkodowania z OC sprawcy, chociaz sprawca napisal oswiadczenie o winie. PZU odmawia twierdząc ze w sprawie nie jest jasne czy (...)

 • jazda bez polisy ac/oc

  Witam czy jazda bez oc albo ac grozi mi jakąś grzywną? Od obydwu grozi kara czy tylko od jednego i w zcy bedzie to ac czy oc? AC (auto casco) nie jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane