Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat?

  ciężarowych! Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.). AC, ubezpieczenie, samochód, firmowy

 • OC i AC skradzionego samochodu

  ochronę samoistnego posiadacza i uzyskania przez niego wypłaty odszkodowania z AC w przypadku zaistniałej szkody. W takiej sytuacji, przyjmuje się, iż dopiero utracenie przymiotu posiadacza w dobrej (...)

 • Odmowa wypłaty odszkodowania z AC

  zależności od zakładu ubezpieczeń jak i od rodzaju AC mogą różnić się między sobą istotnie. Należałoby, zatem zacząć od dokładnego zapoznania się w ogólnymi warunkami ubezpieczenia AC (...)

 • Porada prawna na temat ac

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ac, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  , Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. 2003 r., Nr 124, poz. 1152, ze zm.) AC, NW, samochód, firmowy, ubezpieczenie, OC

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  ubezpieczenie AC (autocasco)? Co do zasady polisa AC swoją ochroną obejmuje zdarzenia zaistniałe na skutek zderzenia się pojazdów, kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia czy też (...)

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

  prawnych.Warto również przeczytać: Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat? AC, odszkodowanie, leasing, naprawa, samochód, koszty uzyskania przychodów, (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu znajduje się na naszej <a href="http://e-prawnik.pl/show/data.php/dHlwZT00MDk3JmlkPTEmdj0yMjMmY2lkPTExNjQ" target="_blank">stronie</a> ubezpieczenie, AC, (...)

 • Odszkodowanie z polisy OC

  . Kupując nowy samochód wykupiłem ubezpieczenie AC/OC płacąc składkę brutto. Pech chciał, że po kilu miesiącach zdarzyła się szkoda, która została pokryta w ramach mojej polisy AC. Wszystko (...)

 • zasady ustalania wysokości odszkodowania AC i OC

  z ubezpieczenia AC określają sami ubezpieczyciele w ogólnych warunkach ubezpieczeń i w samych umowach ubezpieczenia. Generalnie więc zasady ustalania i wypłacania odszkodowania z ubezpieczenia

 • AC i OC a uszkodzona naczepa

  procesie, skoro firma logistyczna ma wykupione AC na naczepę, ale szkoda jest spowodowana przez kierowcę przewoźnika? Posiadanie przez poszkodowanego ubezpieczenia autocasco (AC) bynajmniej nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Odszkodowanie komunikacyjne -prośba o informację

  Witam. Mam problem, mianowicie rozbiłem samochód. Wypadek miał miejsce z mojej winy ale firma w której mam ubezpieczone auto nie chce wypłacić pełnej (...)

 • Pęknięta szyba i AC

  Czy PZU pokryje wymianę przedniej szyby uszkodzonej przez kamyk z polisy AC? Czy spowoduje to zmianę również zniżki na OC? (awkp) Odpowiedzi poszukaj (...)

 • PZU, OC I AC

  PZU odmówiło wyplaty odszkodowania z OC sprawcy, chociaz sprawca napisal oswiadczenie o winie. PZU odmawia twierdząc ze w sprawie nie jest jasne czy (...)

 • jazda bez polisy ac/oc

  Witam czy jazda bez oc albo ac grozi mi jakąś grzywną? Od obydwu grozi kara czy tylko od jednego i w zcy bedzie to ac czy oc? AC (auto casco) nie jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane